Floricelele de Liliac mai_iun 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Buna dimineata,
Ce liniste pe aici. Mai sarbatoriti?
Cris, cu intarziere LA MULTI ANI! Sanatate si fericire alaturi de cei dragi!
Corina, LA MULTI ANI si pentru mama ta!

Am observat ca de cand am inceput diversificarea, Beatrice nu mai vrea asa des san. Ea papa binisor mancarea oferita, se mai increteste cand ii introduc cate un aliment nou, dar se obisnuieste repede cu el si il savureaza cu placere. Azi de dimi cand s-a trezit nu a mai vrut sa mai ia tztzi, desi i-am oferit-o de cateva ori. Am mai observat ca vrea la san doar cand vrea sa adoarma. Deci, daca o dezvat sa pape tzitzi inainte de somn, risc sa renunte definitiv sa ia san. As vrea s-o pot alapta macar pana la 1 an.

Pup copilasii bolnaviori! Sa va faceti bine cat mai repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna, fetele!

Eu acum imi beau -ua. Am fost solicitata de fete iar acum le-am pus sa doarma.
Va servesc si pe voi, cine m bea asa de tarziu ca mine.
Am avut o noapte . Cu o trezire la 6:30 dimineata (s-a culcat m tarziu, la 22), iar pana la 10 a dormit. Eu pana la 9, ca se trezise Ioana..parca tot as m fi dormit.

alessicoo ma bucur ca e mai bine Karina. Doamne Ajuta, sa-i treaca raceala!
arturicii sanatate multa si voua!

LA MULTE LUNITE S ANISORI, sarbatoritilor de azi: gemenilor Alexandra Maria si Alexandru Andrei, Eva Antonia, Livia Miruna si Mara Ilinca!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

La multi ani tuturor , fie sa avem un an mai bun ca cel de dinainte, preferabil fara crize, de niciun fel.

Cris, La multi ani fericiti!

sanatate multa puiutilor bolnaviori, stiu ca e tare rau, iti ia tot sporul, nu-ti mai vine sa faci nimic si numai chef de petrecut n-ai.

noi de revelion am stat acasa (unde sa ma duc cu 2 copii atomici?), au marait ei inainte si dupa - dar la 12 noaptea, cand bubuiau toate artificiile, dormeau tun amandoi . pe la 1 am tras si eu pe dreapta, dupa ce am mancat in disperare, cred ca mai mult de oboseala (nu exagerat, dar mai mult ca de obicei).

va multumesc pentru gandurile bune, vi le intorc inzecit la randul meu .

damian s-a procopsit cu o iritatie nasoala pe scrot si in zona inghinala, acolo unde ii vine scutecul, il si mananca, nu stiu cu ce sa-l mai dreg. l-am lasat cat am putut de mult fara scutec, i-am facut cate 3-4 bai pe zi cu ceai de galbenele, parea sa se vindece. dar azi de dimineata l-am lasat un pic singur fara sutec si atat de tare s-a scarpinat ca si-a dat sangele, m-am si speriat cand l-am vazut asa. i-am pus rapid niste baneocin pudra, apoi scutecul, maine ma infiintez la un dermatolog, ca nu cedeaza deloc. si cred ca il enerveaza rau ca-l si mananca, saracul incearca sa ajunga acolo sa se scarpine si nu poate, se agita...si ma agita si pe mine implicit.
asta e, om scapa noi cumva.

va pup, sa aveti o duminica frumoasa.


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Bine v-am regasit in Noul An!

Cris, iti spun si eu cu intarziere: La multi ani, sa fii sanatoasa si tu si familia ta, sa ai un an minunat si sa savurezi fiecare clipa alaturi de Sebi bebi si de tati al vostru!

Sanatate multa Karinei, Sabinei, lui Damian si tuturor celorlalti bebei bolnaviori!

Noi suntem toti bine, slava Domnului, mai cu muci la Matei, mai cu agitatie si durere de dintisori la Tudor, dar una peste alta nu avem de ce ne plange. Va cu drag si sa ne auzim cu bine cand revin pe-aci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

La Multi Ani in noul an.

multa sanatate bolnaviorilor.
vad ca sunt cativa bebei raciti. si noi pe langa ei, de fapt la noi e de vreo luna, niste muci de care nu scapam, am dat si intr-o bronsiolita, ne tratam numai cu homeopate, si sper sa-i treaca si mucii astia candva. eu am inceput sa am incredere in homeopate de cand am vazut ca au efect la C., la care orice raceala banala se transforma in bronsita. iar la Miruna ii dau continuu remediul ei si se amelioreaza pe zi ce trece. sper sa rezolvam asa sa nu ne mai intoarcem la med. alopate.

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

La multi ani !!!!
in noul an

si special pentru Cris, desi cu intarziere, iti doresc sa ai un an in care sa ti se intample numai lucruri bune, sa te bucuri de baietelul tau, alaturi de sot, familie.

De asemenea, La multi ani pentru cele/cei care s-au sarbatorit ieri.

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

La multi ani fetelor!!! Sa va traiasca copilasii si sa fie sanatosi si norocosi iar voi sa aveti un an mult mai bun ca 2010!!! In ianuarie multi dintre bb-ii implinesc 8 luni, altii 9...sa ne traiascaIustin al meu face 8 luni pe 26 ianuarie...deja merge de-a busilea, in picioare tinut de manute si se ridica la marginea patului in picioare Inca n-avem nici un dintisor dar deja facem nopti multe albe si cred ca urmeaza...Multa sanatate tuturor...nu uitati, la vara avem copiii mari..plecam la MAREEEEEEEE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Buna dimineata!
Va rog,poftiti la cafea!



Cristina, mamica lui Seby,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
7 lunite frumoase

povestea stelutei de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata si La multi ani!
Va scriu primul mesaj pe acest an de la birou caci azi e prima zi pe baricade la scarbici.
Va doresc sanatate voua si bebicilor vostri si numai impliniri sa va aduca noul an!

Mamica lui Mihai Rares (12.06.10-12.55h)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

LA MULTE LUNITE SI ANISORI, sarbatoritilor de azi: Dragos Andrei, Alex Matei si Cristina Alexandra!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput