Floricelele de Liliac mai_iun 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

nurofen i am dat preventiv pt a nu face febra iar oscilo i am dat pt k nu sunt de acord cu antibi la bebei asa mici decat doamne fereste daca este cazul
i am aspirat nasul cu ser si tot degeaba, parca sunt mai multi
febra nu a facut nici azi si nici nu tuseste si nu se aude nici un harait nici in spate nici in piept, doar muciiiii


Citat:
citat din mesajul lui Ioanact

LA MULTI ANI, in NOUL AN!

aleesicoo imi pare rau, ca n-ati avut un Revelion cum v-ati dorit.
Iti zic cum as fi procedat eu : nu i-as fi dat Nurofen daca n-a facut febra, si nici oscilo ( in general nu sunt de-acord cu homeopatele, insa e alt subiect).
In schimb as fi aspirat nasul cu ser fiziologic si cu bb si vedeam cum se simtea.
Sanatate multa!
Si Justina m e cu muci si m are un harait in piept. Ioanei i-a trecut raceala.
rosca off.. imi pare rau ca v-ati imbolnavit! Sa va faceti bine repede. Sanatate multa!

Noi am petrecut bine . Pana la urma am stat pana la 23:30, dupa care am adormit. Justina a fost mult m bine cu 2 treziri: 2 si 6:30.
Azi pt prima data a zis "tata'.
N-am reusit s-o filmez ca n-a m vrut sa zica.

LA MULTI ANI, cris_09!
LA MULTE LUNITE SI ANISORI sarbatoritilor de azi: Melissa, Karina Florentina si Eva Ramona!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!



ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


La multi ani , CRISSS!
Sa fii sanatoasa, fericita si norocoasa de acum 100 de ani!

Azi e si ziua mamei mele, asa ca mi-e tare draga prima zi din an

A, si n-am apucat sa-ti multumesc pentru mesajul de acu careva zile, a avut efect: m-a facut sa zambesc si sa ma simt mai bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


alesicoo vrei sa-i treaca in 2 zile?
Tb aspirat mereu nasul, nu numai cu ser ci si cu un aspirator nazal sau batista bebelusului.
Apropo de asta, cand s-a trezit Justina n-a m avut muci si nici n-a m harait. (si nu i-a iesit nici un dinte )
Dar i-am aspirat nasul cu bb in 3-4 reprize, pana au iesit toate secretiile.
E a 6 a zi cu muci, de fapt din seara asta nu m are.
Doamne Ajuta nici sa nu mai raceasca!
Eu, nu-i dau niciodata preventiv, numai atunci cand face febra. Si nici oscilo in loc de antibiotic. In cazul tau nici una nici alta, insa in cazuri grave ii dau antibiotic. Nici eu nu sunt adepta antibioticelor.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Cate Marii atatea palarii, pana la urma fiecare face cum considera mai bine. Eu am avut f. multe dovezi ca homeopatele functioneaza, de multe ori dand Oscillo la primele semne am evitat raceli mai grave la cel mare. Iar cu aspiratul nasului eu stiu ca nu e bine de insistat prea mult, de vreo 2-3 ori pe zi max., pt. ca dupa aia numai irita mucoasa si se fac si mai multe secretii, asta mi-a spus-o si un orl=ist si un pediatru.

Multa sanatate puilor bolnavi!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!


Know you what it is to be a child? It is to be something very different from the man of to-day. It is to have a spirit yet streaming from the waters of baptism; it is to believe in love, to believe in loveliness, to believe in belief; it is to be so little that the elves can reach to whisper in your ear; it is to turn pumpkins into coaches, and mice into horses, lowness into loftiness, and nothing into everything, for each child has its fairy godmother in its own soul. (Francis Thompson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Bun gasit in noul an,Doamne ajuta sa fie unul cu sanatate si mult belsug
Multumesc de urari:Alesicoo,Ancuticab,Zguby,Moni_or,Ioana si CorinaLa multi,multi ani si mamei tale

Noi de revelion am fost plecati la niste buni prieteni,cu copil la purtatorMama a insistat toata ziua sa-l lasam cu ea,dar a fost o lipitoare intreaga zi,cum vedea ca iesim din camera plangea dupa noi,cand il luam in brate se prindea de noi ca un scai,asa ca nu ne-am indurat sa petrecem primul revelion fara el.
A fost tare sociabil,a dansat cu toata lumea,s-a jucat,a chiuit,a ras la oricine ii vb,drept pentru care,cred ca l-au deocheat de imi venea sa-mi dau palme ca l-am luat cu noi si chinui copilul.
Asaa ca 12 noaptea ne-a prins hranind puiucul,tati a fugit repede dupa sampanie ca sa apuncam sa dam noroc toti 3
Cred ca asta isi dorea miezosul,ca la 12a;15 a adormit pana la 5 dimi cand am plecat acasa

Fug ca ma cheama!



Cristina, mamica lui Seby,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
7 lunite frumoase

povestea stelutei de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Ioana eu nu am zis sa ii treaca in 2 zile, iar de aspirat de 100 de ori pe zi stiu si eu asa cum a zis si Moni de la un medic orl-ist f bun k cu cat o aspiri de multe ori cu atat se formeaza si mai multe secretii
si nu ii puneam ser si atat eu mereu am aspirat o cu batista bebelusului ca la ce vulcani are nu mergea cu nimic altceva
si sa stau sa ma uit la ea fara sa ii dau nimic nu puteam
pe mine una m a vindecat de raceala oscilo knd eram gravida
luni merg cu ea la dr.pediatra


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

moni_or i-am aspirat pt ca fornaia si greu bea laptele, din cauza secretiilor.
Bineinteles ca fiecare face cum considera!

aleesicoo eu stiu ca tb aspirat ori de cate ori este nevoie.
De ce n-ai sunat dr s-o intrebi, ca pana Luni, m este
Dr e in masura sa zica ce tb sa-i dai.

Pe ultima suta de metri urez:
LA MULTI ANI, tuturor celor care poarta numele Sfantului Ierarh Vasile cel Mare!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

am sunat o IOANA, ARE TEL INKIS


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Of, si Sabina e cu nasucul curgator si in plus a facut si cateva pusee de febra. Ser fiziologic de cateva ori + aspirat de 3-4 ori/zi + nurofen.

Iar azi, in premiera, nu a supt de la 6 dim la 7 seara. A preferat mancarea. Iar eu era sa fac implozie/explozie.

In plus, asa de maraita a fost. Noroc cu slingul ca doar in el se linisteste.

Insa in momentele bune a fost ca de-obicei, tare haioasa. Azi a exersat lasatul pe vine, ridicat in picioare iar.

Corina, a fost superb mesajul tau de sfarsit de an. Un brat de florilele de liliac ptr tine.
La multi ani mamei!!!!

Oanka, multumim pentru urari, la fel si voua

Ale, sanatate micutei



Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna fetele
Karina azi parca este ceva mai bine la muciosi
nu se mai aud asa de multi, asadar o voi aspira decat dim si seara
azi este si ultima zi in care ii mai dau oscilo(i am dat 3 zile)
ARTU , sanatate si voua!!
Sanatate tuturor bebelusilor bolnaviori!


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput