Floricelele de Liliac mai_iun 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

multumesc mult ANCA!


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Virgi17 spune:

LA MULTI ANI DRAGI BEBELUSI SI DRAGI MAMICI !!!Fie ca anul nou sa va aduca numai bucurii si sanatate in familii, sa fiti fericiti si sa aveti bebei mancaciosi si de acum...umblatori,nu? Caci cat de curand vor face primii lor pasi

Dragele mele, noi am facut Revelionul la Busteni, pe Ioana am imbracat-o in costumul de spiridus pe la 8 seara si ne-am pozat cu ea, apoi a mai stat putin cu noi si am bagat-o la bibe si la nani pe la 9.30. Buzita ei e in reparare, mai are putina coaja acum.A dormit dusa cu toate artificiile si zgomotele de afara.
Noi am stat pana la 3, apoi somn.
Azi vrem sa ajungem la biserica.

Sanatate multa puilor bolnaviori!!

Doamne Ajuta in noul an tututor!

Virginia, mamica fericita de Ioana(19.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

cioc-cioc, am intrat sa va urez:
La multi ani! Fie ca anul care tocmai a inceput sa va aduca liniste in casa, bucurie in suflete si multa fericire alaturi de cei pe care ii iubiti!

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)

primul Craciun in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosca spune:

UN 2011 CU SANATATE,BELSUG,BUCURII,NOROC SI IMPLINIRI,ALATURI DE CEI DRAGI.LA MULTI ANI!!!!!


Cat despre noi,toata familia tuseste la greu,cica e traheita.George vomeaza cate o masa zilnic ,deoarece isi face greata de la sirop,nurofen,de la aerosoli,de la secretii....orice.A si slabit ceva si mi-e frica sa nu se transforme in bronsita.
Altfel e vesel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

ancutzicab, cris_09, corinasmile, arturicii, dienutza, mamanati : multumim de aprecieri .

Revelionul l-am petrecut la "hotelul plapumioara" vorba sotului pentru ca nu am avut cu cine lasa fata deoarece scarbela-socrela nu a vrut sa stea cu fata ( ca de obicei ) iar mama si-a rupt mana ca a alunecat pe gheata ... deci am fost cuminti !Va las, ca plange fata !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:



An nou fericit !

LA MULTI ANI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zguby77 spune:

LA MULTI ANI, MULTA SANATATE , FERICIRE SI TOATE CELE BUNE VA DORESC!

LA MULTI ANI CRIS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

AN NOU FERICIT!

LA MULTI ANI CU SANATATE, CRIS!!!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!


Know you what it is to be a child? It is to be something very different from the man of to-day. It is to have a spirit yet streaming from the waters of baptism; it is to believe in love, to believe in loveliness, to believe in belief; it is to be so little that the elves can reach to whisper in your ear; it is to turn pumpkins into coaches, and mice into horses, lowness into loftiness, and nothing into everything, for each child has its fairy godmother in its own soul. (Francis Thompson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

La multi ani Cris!!!!!

Cu sanatate si muuuuulte impliniri!



Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

LA MULTI ANI, in NOUL AN!

aleesicoo imi pare rau, ca n-ati avut un Revelion cum v-ati dorit.
Iti zic cum as fi procedat eu : nu i-as fi dat Nurofen daca n-a facut febra, si nici oscilo ( in general nu sunt de-acord cu homeopatele, insa e alt subiect).
In schimb as fi aspirat nasul cu ser fiziologic si cu bb si vedeam cum se simtea.
Sanatate multa!
Si Justina m e cu muci si m are un harait in piept. Ioanei i-a trecut raceala.
rosca off.. imi pare rau ca v-ati imbolnavit! Sa va faceti bine repede. Sanatate multa!

Noi am petrecut bine . Pana la urma am stat pana la 23:30, dupa care am adormit. Justina a fost mult m bine cu 2 treziri: 2 si 6:30.
Azi pt prima data a zis "tata'.
N-am reusit s-o filmez ca n-a m vrut sa zica.

LA MULTI ANI, cris_09!
LA MULTE LUNITE SI ANISORI sarbatoritilor de azi: Melissa, Karina Florentina si Eva Ramona!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput