Sept-oct 2011

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

cum este soarta, racheel si eu la fel ma pregateam de FIV si facusem deja ultimele analize, urma sa merg sa mai fac si niste analize la hormoni dupa o schema pe care doctora mia dat-o si dupa care incepea sa mi dea tratamentul de pregatire, insa Dumnezeu mia facut cel mai frumos cadou de Craciun cind am aflat ca sunt insarcinata.
Eu am imi fac griji mari sa fie bine cu bebe, mai ales cind ma doare burtika deja intru in panica insa spun tatal nostru si imi trece.
La eco inca nu am fost ca am hotarit ca e inca devreme cred ca peste o saptamina mergem sa l vedem pe bebe deja au inceput multe emotii si trairi ca oare e bine bebe.
Eu cred ca e normal sa ne facem griji insa trebuie sa le monitorizam deoarece prea mult stress poate cauza discomfort lui bebita. Nustiu cum voi dar eu sunt o fire fr stresata si ma lupt cu asta cum pot. Si eu am scurgeri si sunt asa cam abundente, eu folosesc absorbante de zi si cam le schimb des pe zi, Andra nu cred ca trebuie sa ti faci griji din cauza scurgerilor ca lipsesc, eu deja mam convins ca fiecare femeie reactioneaza diferit si nu pot fi toate simptomele la fel la toate, asa ca nu ti fa griji delok, la tine pot aparea mai tirziu

Maria

5+
http://picasaweb.google.com/cernea.mariana/28102010?authkey=Gv1sRgCPfhuoeztpPNpwE#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

marry tu in cate saptamani esti?mersi pentru incurajari

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

www.fertilityfriend.com/home/28fb01" target="_blank"> GRAFIC
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

eu am intrat in saptamina a 5

Maria

5+
http://picasaweb.google.com/cernea.mariana/28102010?authkey=Gv1sRgCPfhuoeztpPNpwE#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetele mele dragi.Le multumim fetelor de la odiseea sept-oct 2010 ca sunt alaturi de noi si le asteptam sa intre cat mai des. Eu n-am absolut nicio simptoma, poate acea scurgere alb galbuie........in rest ma rog sa fie asa pana la sfarsitul sarcinii si stau cumintica si ma bucur de fiecare clipa.

4+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dimineata, fetelor vio va masurati temperatura bazala inca?
eu da am continuat de cind eram la ovulatie si pina acum era 37.4 si astazi a coborit la 37.2 si dupa care la 37. sunt speriata de mor, mam inscrs acum dimineata la eco, Doamne ajuta-ma sa fie bine cu bebe

Maria

5+
http://picasaweb.google.com/cernea.mariana/28102010?authkey=Gv1sRgCPfhuoeztpPNpwE#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

maryyan mie nu mi-a crescut temperatura mai mult de 36,8. Nici nu o mai masor dimineata.

Azi ma duc sa-mi fac beta si sper ca totul sa fie bine.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt .
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna dimineata. Nici eu nu mi-am mai masurat TB dar la mine nici n-a crescut mai mult de 36.8. Care e DPN la voi?

4+ si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

neata fetele eu nu mi-am mai luat tb, sambata o aveam 37,1; acum am venit de la beta, rez pe seara si dupa-amiaza mergem la control; eu am dnp undeva pe 8 septembrie daca da dumnezeu si ajungem cu bine pana acolo

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

www.fertilityfriend.com/home/28fb01" target="_blank"> GRAFIC
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna fetelor am venit de la eco si avem 7.6mm corespundem termenului avem 5+ saptamini de la ultimul CM , bebita este in uter pozitionat sus, doctorul mia zis sa nu imi fac griji cu temperatura ca la fiecare femeie e diferit si sa incerc mai mult sa stau linistita fara stress si deja peste 3 saptamini sa venim din nou la el in vizita.
ma panichezi din orice dar cred ca e si normal la prima sarcina obtinuta cu atita efort si rugaciuni.


Maria

5+
http://picasaweb.google.com/cernea.mariana/28102010?authkey=Gv1sRgCPfhuoeztpPNpwE#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

marry ma bucur ptr tine, acum te poti linisti si fara stres

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

www.fertilityfriend.com/home/28fb01" target="_blank"> GRAFIC
4+

Mergi la inceput