Fluturasi de martie-aprilie 2011 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neata fetele!

Madutza, La Multi Ani pt Cristi! Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!

Va pup, ma duc sa mai citesc si eu ce ati povestit ieri, ca n-am intrat deloc.


in sapt 24 cu minune de sanatos si vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

la multi ani cristian pui de mada!!!! sa cresti mare, sanatos si sa a parte de tot ce e mai bun si ma frumos in viata!!!

eu azi noapte la ora 2 mancam clatite cu ciocolata si nuca....
ce era sa fac..??? daca atunci a ajuns sotul acasa si s a gandit sa imi faca o surpriza... tareeee bune au mai fost!!! parca nu mai mancasem niciodata

iar acum dimi fac cartof prajiti cu carnati afumati si ochi ou. si muraturi.... prea mult am lungit-o cu pofta asta.... chiar nu imi ma puteam lua gandul de la asta....so, asta e!!! eu sa fiu sanatoasa si cu pofta implinita

ce e mai rau sau poate bine e ca la mine se vede imediat la cantar cateva sute de grame in plus....dar spuneam ca e bine, pt ca apoi daca nu prea pap 2-3 zile ajung inapoi la greutate....


so, nu sariti in capul meu......cele care spuneati ca sunt un exemplu

cris, burtica!!!

anaxena si eu am dormit cu iasmi aseara....cum am fost doar noi doua acasa am profitat de cateva clipe doar ale noastre.......stai mai bine cu moralul??? eu sper ca DA!!! ca sa am si eu cui ma plange maine dupa tot ce mananc azi


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan32

AMR 8 s !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris, eu folosesc ceai diuretic pt gravide de la fares (ocazional) dar nu vad nici un efect. poate pt ca nu am retinut apa inca.




mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan32

AMR 8 s !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stefy, pune pozica sa vedem despre ce e vorba. dar tu ce lucrezi? (daca se poate spune). eu parca te-as vedea farmacista

catank,


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan32

AMR 8 s !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata fete.
Leeloo, ai PM
Madutza, sa-ti traiasca flacaul, sa va bucurati de el...Asa-i ca trece cam repede timpul asta???
Catank, bucuroasa de vesti.Macar stim ce faci si pe unde esti...Pozici cu burtica ceva?cu drag.
Strumfi, foarte frumoase hainutzele, sa le poarte sanatoasa Sophie!Ma bucur ca v-ati impacat!
Lavi, si noi am prajit azi carnaciori, au fost cam condimentati insa...Acum spal cu portocale la greu

Simona, mami de baieti David, Matei si 31 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

am intrat sa va dau cate un pahar de sampanie de copii sau niste si niste tortulet

pun niste muzica si revin cel mai probabil maine diumineata cu poze

Deea, Strumphi, Anaxena, Stefyapost, iony, viss, alina 06, yasmi, Simona, multumim mult de urari !!!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 32+ cuCatalina Ioana

AMR 7 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Madutza, super distractie sa aveti!

Fetelor, ma plang si eu putin. M-a enervat soacra-mea adineauri. Dupa ce ca sunt eu mai paranoia asa de fel se mai gaseste si ea sa zica asa cate una. Nu zice din rautate ci din prostie, ca asta e stilul ei, noroc ca o cunosc .

Azi mi-a zis ca i se pare ca mi s-a lasat burta.
I-am raspuns ca nici gand. Dar cred ca trebuia sa fiu mai vehementa. Sa-i fi zis ceva gen "Doamne Fereste cum sa mi se lase burta la 6 luni..." Asa ca sa inteleaga ca ar fi cazul sa nu mai vorbeasca prostii.

Mai acum vreo 2 sapt. mi-a zis ca i se pare ca nu mi-a mai crescut burta...

La urmatoarea constatare de genul asta trebuie sa ii zic ceva sa priceapa ca ar trebui sa ma lase in pace...

in sapt 24 cu minune de sanatos si vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

cris, eu folosesc ceai diuretic pt gravide de la fares (ocazional) dar nu vad nici un efect. poate pt ca nu am retinut apa inca.




mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan32

AMR 8 s !!!

unde retzii tu apa???pai dc ai retzine apa si te-ai desumfla ai arata ca o mumie cu burtica



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si s29 cum creste Alex
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna burtici,

Incep si eu prin a-l ura pe mititelul Madutzei:La multi ani,sa va traiasca si sa creasca mare si frumos!!!

Ma alatur si eu lui Azaz,..sunt racita cobza...si culmea din casa.Ieri nu am iesit nicaieri si seara m-am trezit cu stranuturi la greu,ochii curgeau,nasul curgea si era si infundat..ce sa mai nu cred ca am dormit 2 ore toata noaptea..Am luat oscilo si vitamina C..Plus ca ma doare groaznic in gat si iau Homeogene..dar inca nici un efect...

Legat de medicamentul care il caut,am gasit la cealalata odisee o fata care l-a gasit cand il cauta ea la Chisinau..dar eu nu am pe nimeni la Chisinau....Ma dispera ca nu reusesc sa-l gasesc si am nevoie de el neaparat.

In Romania nu este omologat deci il pot gasi doar in afara...

Strumf multumesc de apreciere legate de coafura....Ma mai motez si eu din cand in cand...Imi plac lucrusoarele tale de numai pot...Vorba lui Schrish:la fetite gasesti atatea lucruri frumoase si variate..plus culorile..superrr!!!
Bine ca l-ai iertat pe sot mai ales ca s-a bagat si la curatenie..ce sa mai....i-a parut rau...

23+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

ma duc sa ma imbrac sa ies cu pishcotzica pe afara,cumparam si detergent cu ocazia asta ca sa spalam hainutele



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si s29 cum creste Alex
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput