Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***284***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Monnvas multumesc pentru reteta chiar ca nu e complicat, insa cred ca o sa o incerc intre Craciun si Revelion. Am si foile in congelator. Fata strangataore sunt

Anaan multa bafta la gasit braduti, si la noi sunt in ghiveci tot asa 40-50 lei, asa frumosi. Da tu de unde esti? Poate ti-l iau eu si-l trimitem cumva, daca nu e distanta mare.
Noi avem tot de plastic, e foarte frumos, bradul perfect, isi face treaba cu succes de vreo 5 ani. Cat despre mirosul de brad eu fac mereu aranjamente din crengute de brad, coronite, le pun prin casa, pun chiar si in vaza crengutele de brad si miroase foarte bine a brad, important e sa fie crengutele proaspete.

Floric Felicitari pentru achizitie.



Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby

Buna seara fete dragi!!!

Iaca am fost si la serbarea de craciun unde a fost perfect. Piticii s-au jucat, au alergat, au sarit in tambuline, au dansat pe scena si mai ales s-au intalnit cu Mos Crciun . Mie mi-a placut tare mult iar Maia s-a simtit super, multumim Gazza pt. organizare.

Va las si pozele http://picasaweb.google.com/102230870434817716794/PetrecereDeCraciun#

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)





Foarteeeeeeeeee frumos!!! Ce draguti sunt ghioceii nostri si ce au mai crescut. Felicitari pt petrecere organizatoarei, evident ca suntem geloase, cum zicea Novus, vedem noi la anul ce facem, cum facem si poate reusim sa ne intalnim mai multi.

Foarte simpatic Mos Craciun, arata ca ala original.

Saby multumim de poze

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatzaaa!~!! va mai tin in suspans pana beau cafeaua si instalez mutzuniciul la joaca. a fost bestial aserara, m-am mai linistit in privinta spaimei de copilasi; mutzu n-a mai urlat ca saptamana trecuta, nici nu s-a infipt la joaca dar macar a progresat. chiar a zambit la Adelake si s-a jucat cucubau cu Ana pe geamul casutelor (nici nu ai cum sa nu o iubesti pe fetita asta.... este ceva de vis).
revin

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Despre cadourile de mos cred ca i-am luat prea multe, noi o sa mergem la parintii mei de Craciun, si evident ca trebuie sa caram cadourile dupa noi, insa m-am gandit eu asta noapte, ca nu prea pot dormi, ca ar fi bine sa gaseasca si sub bradut la noi acasa cateva cadouri, si astefel voi lasa acasa pe cele mai voluminoase ca si asa avem o gramada de bagaj.

I-am luat asa:
- cort cu 100 bile de la real
-o papusa de portelan de vreo 50 cm
-un mos craciun care canta si danseaza
-set de platsilina
-o carte foarte frumoasa cu povesti, carti de colorat si creioane
-o papusica mai mica, haioasa care zice tatal nostru
-orga muzicala si microfon, ea e artista mare, toata ziua canta
-blugi+pulover+ciorapei+caciula de aia cu urechi
-si a mai ramas jucaria care trebuia sa o dam la Moeciu, cred ca o sa o dam si pe aceea

I-as mai fi luat un laptop si un calut dar sotu a zis ca si asa sunt prea multe si plus ca nu intelege ea mare lucru de la laptopul ala.

Acum ii caut un aquadoodle, ca si ea pasionata de scris ca si Ian, nu stiu daca gasesc pe aici, pe net e prea tarziu sa-l comand. Dar nu-i nimic, vor mai veni ocazii de dat cadouri.

Pe langa astea primeste 3 cadouri frumoase si de la mamaia ei. O gramada.

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

neatzaaa!~!! va mai tin in suspans pana beau cafeaua si instalez mutzuniciul la joaca. a fost bestial aserara, m-am mai linistit in privinta spaimei de copilasi; mutzu n-a mai urlat ca saptamana trecuta, nici nu s-a infipt la joaca dar macar a progresat. chiar a zambit la Adelake si s-a jucat cucubau cu Ana pe geamul casutelor (nici nu ai cum sa nu o iubesti pe fetita asta.... este ceva de vis).
revin

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA



Pai e frumos asa sa ne tii in suspans?? mai mai mai

Felicitari pt progrese, a fost o faza, cine stie ce nu i-a convenit lui de s-a suparat pe copii.

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Azi ma simt mult mai bine si de aceea .... vin si aici cu ...prezentarea fetelor inimoase de la evenimentul de luni din Constanta unde copii nostri speciali si noi mamicile lor am fost invitati.A fost SUPERB SUPERB...copii s-au jucat,bucurat,noi am vorbit,si a sosit Mosul
Aici foto de grup a inimoaselor
-happymummy
-onticacamelia
-Lulu77
-Mihaela770
-Diana2242
-batmanita
-boticelina
-cornelia
Randul de jos:
-Adinutza,
-Mos Craciun
-eu
-simonapro
-georgipuia(iar in urmatoarea fotografie mai din profil si cu fata in brate Crixia)

Iar fotografiile profi cu distractia sunt toate aici


La capitolul bradut noi il avem artficial dar tare-mi place si-i foarte util.




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

A fost tare frumos aseara la serbare, doar ca nu am avut timp sa stau de vorba cu nimeni M-am bucurat sa o cunosc pe Mireal si sa o revad dupa atata timo pe Dyana si Davidutu care este un dulce.

Picii s-au distrat la maxim (mai putin al meu), au ost mai relaxati la mos (inafara de David si Ianis), au mancat cu totii la un loc, ca la gradinita Cu ocazia asta am vazut si eu cum se comporta fii-meu la masa la gradi: se duce pe la toate farfuriile si fura mancarea, iar apoi o mananca pe a lui

Ilinca cum mai esti cu gatul? Sa stii ca nici eu nu am poftit deloc la carnati. Nu am mancat niciodata si nici nu cred ca o sa mananc vreodata. Fara suparare, dar mie mi se par gretosi, ca si cartofii prajiti

Si noi avem un brad ecologic de cativa ani in coace si este chiar frumos. Mie nu-mi plac bradutii mici, iar unul mare natural mi-ar fi fost frica sa pun, sa nu-l traga peste el. Acesta artificial este tare usor. Imi place la nebunie cum ne-a iesit bradutul anul acesta

Eu cica fac curatenie

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Sa zic si eu

- urasc curatenia de CRaciun/Paste. Nu fac. Mi se pare aiurea. Ceamai nasoala era faza cu batutul covoarelor . Noroccam-am facut mare si nu mai am.

- urascprodusele porcesti traditionale carnati, toba, lebar. Nu suport mirosul ala de fiertura de matze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bianca eu nu fac curatenie de Craciun ci doar curatenie, caci este mare mizerie la mine in casa

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Bianca eu nu fac curatenie de Craciun ci doar curatenie, caci este mare mizerie la mine in casa

Olga, mamica lui David iepurasul


Daca nu speli covoare, perdele, stergi geamurile, varuiesti in bucatarie, speli toata vesela si bibelourile nu faci nimic.

Sper ca ti-ai dat seama ca glumesc. Si eu fac curatenie dar tot timpul se face la loc dezordine.

Acum, fiecare dupa posibilitati si chef. Eu nu mi-as lua o zi libera sa imi rup oasele facand curat.

Mergi la inceput