Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***284***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Bianca eu nu fac curatenie de Craciun ci doar curatenie, caci este mare mizerie la mine in casa

Olga, mamica lui David iepurasul


Daca nu speli covoare, perdele, stergi geamurile, varuiesti in bucatarie, speli toata vesela si bibelourile nu faci nimic.

Sper ca ti-ai dat seama ca glumesc. Si eu fac curatenie dar tot timpul se face la loc dezordine.

Acum, fiecare dupa posibilitati si chef. Eu nu mi-as lua o zi libera sa imi rup oasele facand curat.


Nu fac nimic enumerat de tine mai sus, dar tot imi trebuie o zi libera ca sa fac curatenie la mine in casa si sa arate cat de cat acceptabil si asta in ideea in care ieri a fost o femeie la mine si a facut parterul Deci va dati seama cum arata casuta mea...haos total!!! Eu inca nu am desfacut bagajele de la Moeciu

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Bianca eu nu fac curatenie de Craciun ci doar curatenie, caci este mare mizerie la mine in casa

Olga, mamica lui David iepurasul


Daca nu speli covoare, perdele, stergi geamurile, varuiesti in bucatarie, speli toata vesela si bibelourile nu faci nimic.

Sper ca ti-ai dat seama ca glumesc. Si eu fac curatenie dar tot timpul se face la loc dezordine.

Acum, fiecare dupa posibilitati si chef. Eu nu mi-as lua o zi libera sa imi rup oasele facand curat.


Nu fac nimic enumerat de tine mai sus, dar tot imi trebuie o zi libera ca sa fac curatenie la mine in casa si sa arate cat de cat acceptabil si asta in ideea in care ieri a fost o femeie la mine si a facut parterul Deci va dati seama cum arata casuta mea...haos total!!! Eu inca nu am desfacut bagajele de la Moeciu

Olga, mamica lui David iepurasul


Stiu mai, Olga. Stai linistita, nu faceam misto de tine.

Eu ma refream la mamele noastre care isi luau zile libere sa faca sarmale, cozonaci, curatenie GENERALA.

Acum parca nu mai sunt asa. Dar pe vremea mea asa se intampla.

Spor si cand termini poate dai o tura si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Dyana, asta da suspans...

Bianca, eu zic ca se impune din cand in cand cate-o curatenie mai aprofundata, cel putin la casa. De acord ca aia ar fi curatenia adevarata, cu zugravit si toate cele, dar tot trebuie pigulit mai in amanunt din cand in cand. Sigur ca dezordinea e imediat la loc intr-o casa cu copil mic, dar curatenia ramane. Nici eu nu sunt mare fan al curateniilor si mai ales al ambalatului aiurea de sarbatori, dar curat tot trebuie sa fac la modul mai serios la doua, trei luni, ca altfel ajungem sa traim in cotet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Olgule, rezolva-ti problema cu Picassa si mai arata-ne si noua niste poze de-alea faine de ale tale, ca ne este dor. Eu am incercat sa-mi maresc storage-ul pe Picassa, mi se umpluse si mie contul, si n-am stiut unde/cum sa platesc, asa ca am facut un cont nou. Sa nu va speriati, Dei-Dei nu e un pedofilo-ciudat, ci c'est moi. Si pe mine ma asalteaza conturi de-alea cu hainite, ca tot intrebase cineva, Chato parca.

Si eu fac curatenie, momentan ma ocup - pe langa forumeala - de dulapul copilului, unde e haos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bianca da nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca ai face misto de mine, doar ca ma plngeam si eu de jegu din casa Eu nu am nici un chef de curatenie Mai fac cate ceva si tot vin pe la voi sa vad ce mai ziceti. In ritmul asta nu cred ca ajung prea curand la tine

Mie mi-ar placea sa vina cineva la mine aproape zilnic sa-mi faca curatenie. Eu iubesc curatenie, dar din pacate nu prea am parte de ea. Si cel mai tare ma enervez cand dupa o zi de curatenie, nu prea apuc sa ma bucur de ea, caci Cristi, David si Chiti se pricep tare bine la dezordine.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Dyana, asta da suspans...

Bianca, eu zic ca se impune din cand in cand cate-o curatenie mai aprofundata, cel putin la casa. De acord ca aia ar fi curatenia adevarata, cu zugravit si toate cele, dar tot trebuie pigulit mai in amanunt din cand in cand. Sigur ca dezordinea e imediat la loc intr-o casa cu copil mic, dar curatenia ramane. Nici eu nu sunt mare fan al curateniilor si mai ales al ambalatului aiurea de sarbatori, dar curat tot trebuie sa fac la modul mai serios la doua, trei luni, ca altfel ajungem sa traim in cotet.





Da.Aminteles si sunt de acord. Faceam o gluma. Deci si eu tot curva dar nu stiu sa ma exprim.

Curatenie generalapoti sa fac oricand ai timp, dar nu sa iti rupi oasele cu 2-3 zile inainte de CRaciun si de Paste ca asa se face.

Daca nici acum nu m-am facut inteleasa ma duc sama culc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Anaanule pai chiar acum am icercat sa urc cateva poze pe picassa si nu am reusit, desi am facut plata cu cardul acum cvateva seri. Nu stiu de ce nu ma lasa. Sunt cam suparata pe ei...mai ales ca vroiam sa pun poze de la munte.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Dyana, asta da suspans...

Bianca, eu zic ca se impune din cand in cand cate-o curatenie mai aprofundata, cel putin la casa. De acord ca aia ar fi curatenia adevarata, cu zugravit si toate cele, dar tot trebuie pigulit mai in amanunt din cand in cand. Sigur ca dezordinea e imediat la loc intr-o casa cu copil mic, dar curatenia ramane. Nici eu nu sunt mare fan al curateniilor si mai ales al ambalatului aiurea de sarbatori, dar curat tot trebuie sa fac la modul mai serios la doua, trei luni, ca altfel ajungem sa traim in cotet.





Da.Aminteles si sunt de acord. Faceam o gluma. Deci si eu tot curva dar nu stiu sa ma exprim.

Curatenie generalapoti sa fac oricand ai timp, dar nu sa iti rupi oasele cu 2-3 zile inainte de CRaciun si de Paste ca asa se face.

Daca nici acum nu m-am facut inteleasa ma duc sama culc


Bianca eu sunt de acord cu tine

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Cica mama e cu copilul afara, ca eu sa fac sarmale si ceva ordine. Nu am niciun chef. Anul asta nu am facut nicio curatenie, generala sau nu, ci doar curatenia strictul necesar. Nu mai am putere sa mai fac, sunt atatea lucurri in casa si pana nu scap de ele nu are niciun sens.

Aseara la party a fost foarte fain pt pici, din ce am putut sa vad, cat de cat. Cum toate se intampla inainte de Sarbatori, in nebunia asta generala, evident ca m-a apucat o masea. Dar rau de tot. Si tot evident ca dna dr intra astazi in concediu si m-a ingramadit printre programari ieri la ora 17.00. Am facut o intreaga cascadorie, am plecat cu Ana si cu mama cu taxiul, am lasat-o pe Ana la mama la serviciu, apoi m-a plimbat ala tot Bucurestiul, ca peste tot era full. In fine, pana la urma am ajuns la dentist, se uita ea acolo si din aproape in aproape descopera ca e vorba despre maseaua de minte si zice "trebuie scoasa". Whaaaat??? Acum??? Pai cucoana eu am party de copii, am treaba, ai innebnunit? Treaba ta, dar sa stii ca taman de sarbatori te umfli, o sa te doara tot mai rau, etc. Ok....a fost pt prima data cand mi-a fost frica la dentist, efectiv imi tremurau picioarele. Cred ca am influentat cumva operatunea cu frica mea, pt ca a mers f f greu, credeam ca isi da duhul doctorita si maseaua nici nu se clintea. In fine, pana la urma a cedat, dar mi-a zis ca o sa ma doara, ca a avut super radacini. Ma gandeam ca trece anestezia in 2-3 ora. As, ti-ai gasit. Cand am ajuns la locul de joaca ma durea atat de tare ca nici nu vedeam bine. Transpiram, se invartea totul cu mine, nu am fost in stare decat sa salut fetele, nici de Ana nu m-am putut ocupa, noroc cu tati.
Mi-a placut locul de joaca, dar mi-as fi dorit sa fiu si eu in forma sa vorbesc cu fetele. Pe drum inspre casa am luat algocalmin fiola si m-am calmat. Acum tot pe calmante stau, fara e jale.

Si uite asa am petrecut eu party-ul de pici. Dar nu-i nimic, noroc ca am rezolvat problema.

Aoleu, am fugit sa ma apuc si eu de ceva, ca acum vine terorista

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Da.Aminteles si sunt de acord. Faceam o gluma. Deci si eu tot curva dar nu stiu sa ma exprim.

Curatenie generalapoti sa fac oricand ai timp, dar nu sa iti rupi oasele cu 2-3 zile inainte de CRaciun si de Paste ca asa se face.

Daca nici acum nu m-am facut inteleasa ma duc sama culc




Nu te duce sa te culci, ca am inteles ce-ai vrut sa zici. Si eu am chef cam cat are Olga, tot in jurul laptopului misun.

Tufete, eu n-am recunoscut-o pe Mireal in pozele lui Saby.Era acolo? Si inca o intrebare: Uali a fost?

Mergi la inceput