*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (125)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

La multi ani, Anca! Sa ai parte de sanatate si toate visele sa ti se implineasca!

Hera, scumpi foc puiutii!
Manumanu, si noi avem probleme cu somnul. De exemplu, ieri a adormit spre orele 15, a dormit 3 ore (ea nu doarme ziua mai mult de 1 ora jumatate, doua) si azi noapte am facut repetitie de Revelion, spre miezul noptii a adormit.
Otilia, sa-ti traiasca domnisoara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Oti, wow, 6 ani! Sa fie sanatoasa! te cred ca te-au obosit zilele, haide ca a ta o tii de Rev, si gata, te-ai scos. A soatzei cand e?

Hera, ce dulceturi ai tu acolo.

Manumanu, la fel am patit si noi vreo 3 zile la rand. ieri credeam ca n-o sa mai doarma de-amiaza, a picat in jur de 4 fara. azi a fost mai rapida. La 3.

Ama mai am o cunostinta care le face si le pune la congelator, si le scoate de Ajun. De fapt, la fel am facut eu in anul cand s-a nascut Sara. Anul asta mergem la ai mei, deci scap, fac doar niste prajituri si rontaieli, sa duc si eu ceva.

In seara asta vreau sa pun de-o turta dulce. Am reteta de la cumnata-mea unguroaica, si e un deliciu. M-am dotat cu forem, cu de toate, tb doar sa incep.

Ocean, ce stres ai, poti sa-mi urezi si-n martie, mie-mi cade bine oricand. Multumesc Alra, Aleinad si tuturor!

Dandusule, draga mea draga, multzam, ieri n-am vazut apelul la timp, sorry.

Gynie, nu-s poze. N-a fost chef de chef, m-a scos cica una din amice la un ceai in oras. Si acolo erau si celelalte doua cu trandafiri si cadou. Si-am baut o pina colada, am ras ca proastele de doi juni ce se sarutau de ne urcam noi pe pereti, am citit poezii din cartea ce mi-o daruisera, am mai barfit una, si-am revenit acasa cu una din ele, barbatii ceva table, copiii s-au jucat, noi am continuat cu whiskey si cola, paine cu ou si sandwich-uri de la ei.

`Cheful de chef` a fost in noaptea anterioara. Dar nu la ce va ganditi voi... Z a cazut sambata seara pe gresie - a facut pishu, am sters, era umed, n-a stat unde-am pus-o (de parc-ar fi statuie), a fugit si-a alunecat. A luat o tranta calumea, dar n-am vazut nimic atunci. Si la o juma de ora a adormit, era ora de somn deja. Pe la 12 - dupa ce-mi ura I. la multi ani - vad pete de sange pe lenjerie. Aprind lumina, o caut, curgea din capul lui z. Ma uit mai bine, naclaita toata pe-o parte, o dau cu apa oxigenata, avea capul spart. Si da-i pe google. Simptome, alea-alea... innebuneam de griji. Noroc c-am prins-o pe Printesa online, si m-a mai adus ea in lumea reala. Z se tot foia, n-am dormit deloc pana la 5 jumate, sa se trezeasca ea de la ea, sa-mi ceara lapte ea cu gura ei, sa vb cu ea, s-o pun sa mearga, sa ma conving ca e ok. Ma gandeam ca dac-o trezesc, stiu cum face, e maraita, oricum nu-mi dau seama. Na, si s-a trezit, mi-a cerut, m-am dus cu ea sa-l incalzesc, am mai conversat un pic, am pus-o sa vina dupa mine in camera - mama nebuna, plimb copilu` noaptea - lapte si la somn, cu ea pe mine... se plangea c-o doare capul. Mi-am zis, fie ce-o fi, de se plange dimineata iar de cap, mergem la spital, plaga nu a fost mare, maxim o juma de cm.
Dimi n-a mai avut nimic. Doar daca se atingea din greseala amintea ca o doare, c-a facut buf.
Na, spaime inchipuite si neinchipuite, cine-si poate imagina mai multe si poate implora toti sfintii decat o mama disperata?

La Multi Ani si de la noi pt
Valentina, Narcisa, Rares, Radu si
Diana Maria!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei !

Anca sa-ti fie de bine petrecerea si bine ca a fost doar o sperietura cu Sara .

Hera am admirat un grasunel frumusel cat si pe surioara lui

Arla nu pot da link ca nu am salvat (era cu bani ), dar mi-am filmat clipurile sa le am pt. posteritate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Wow, Anca prin cate ati trecut. pentru tine si z.




Mami fericita si implinita de Iulia si Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

i-am facut sam,bata lui david analize si azi au fost gata rezultatele la sange...dar sunt unele care nu sunt bune:

HGB 14.1(asta este trecut cu rosu) 10.7 - 14.1 g/dL

PDW 9.1 12 - 16.5 %

PCT 0.36(este cu rosu) 0.16-.048%

Glucoza serica 84 50 - 80 mg/dl

Uree serica 51 < 36 mg/dl

va pricepeti la asa ceva?

Cristina - mami de DAVID - ANDREI si 29+cuMATEI STEFAN

DAVID, ochiosul mamii
Povestea nasterii

http://lbdf.lilypie.com/4e7Zp3.png
[b]

Iubirea inseamna sa nu spui niciodata "imi pare rau" - Love Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Anca ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Anca, ma bucur ca sunteti bine, ca Z n-a patit nimic... Te cred ca te-ai speriat, orice mama ar fi reactionat asa..
Inca o data, bine ca n-a fost decat sperietura

Bebecris, HGB este hemoglobina, este exact limita maxima, cu cred sa fie probleme.
PDW e variatia in volum a trombocitelor (plachete sanguine). deci ceva cu trombocitele
PCT nu stiu ce este, dar asta vad ca este in limite, ce au cu el? 0.36(este cu rosu) 0.16-.048%
Glucoza serica e glicemia - vad ca e putin peste, poate a mancat ceva dulce inainte? 84 50 - 80 mg/dl
Uree serica e secretat#259; de ficat #351;i eliminat#259; din sānge de c#259;tre rinichi. nu stiu ce semnifica exact - 51 < 36 mg/dl. mai da si tu cu google-ul... vad ca scrie ca ureea serica creste in caz de hemoragii, diaree, varsaturi, aport crescut de proteine..
In mare cam asta, la cat stiu si eu, de cand vad rezultate de analize de la mine, din 2 sarcini, de pe la copii...
Oricum te duci la medic, si te lamureste el, dar nu cred sa fie mari probleme. mai mult nu stiu eu sa te lamuresc. SA-mi zici ce a spus medicul
malinas, ti-am mai gasit 84 banuti la concursul cu masina

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

merci....monica....

nu a mancat nimic sambata dimineata....el este dupa laringita....saptamana trecuta luase medicam, injectii, aerosoli...

Cristina - mami de DAVID - ANDREI si 31+cuMATEI STEFAN

DAVID, ochiosul mamii
Povestea nasterii

http://lbdf.lilypie.com/4e7Zp3.png
[b]

Iubirea inseamna sa nu spui niciodata "imi pare rau" - Love Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

FLUTURASHA, ce ai facut pana la urma, ti-ai luat pouch?

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

BEBECRIS, multa sanatate!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput