Licurici de ian-feb 2009 Felicitari Carmen!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Cami merci de intrebare. Sunt bine, dar am 1 milion de chestii pe cap.
Cadourile le-am luat aproape pe toate, numai pentru tata mai am de luat.
Tu?

ada foarte frumoasa serbare iar Daria e tare nostima.

Eu i-am luat Ioanei de la Zara niste cizme superbe si foarte potrivite pentru vremea asta. Ma bate gandul sa-mi iau si eu. Or avea nr. 37 la copii? (Haine mi-am luat de la copii deja )

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Multumes Naty! Am sa incerc si la Zara, nu am mai fost de mult. Si eu am terminat cu cadourile de Craciun.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

sunt suparata..
am primit mail de la serviciu: "Te rog sa trimiti cerere de revenire la serviciu, incepand cu 22 ianuarie 2011, in plic, cu semnatura in original.
Nu stiu ce /daca se poate sa gasim un loc, dar ,oricum, exista posibilitatea sa intocmim dosar pentru somaj; speram ca in primavara sa stim mai multe/sa avem variante !"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Of Micola, ce rau imi pare sper totusi ca Anul Nou sa inceapa cu bucurii

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Micola imi pare tare rau . Dar totusi nu inteleg, nu sunt obligati sa te ia inapoi macar alea 6 luni initiale? Cum adica sa te bage in somaj? Si apoi ziceai ca iti cauti altceva oricum, daca imi amintesc bine, iar eu iti tin pumnii sa si gasesti ceva mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Felicitari proaspetelor mamici!
CARMEN, printesa ta e nascuta in aceeasi zi cu printul meu cel mare! care a facut 13 ani!!
CADIA ,mananca bine,consistent tu si da-i sa pape cand vrea ea ,nu la 3 ore fix pt ca nu e inca momentul...lasa linguritele si biberoanele,mai ales daca ai lapte mult...pe mine m-a invatat pediatra cand aveau colici,sa-i pun la san...cu piticul de miguel nu au fost probleme pt ca il puneam sa suga si ii mai puneam ceva cald pe burtica...

LA MULTI ANI,ANA MARIA de BILLY BILLY!

Eu nu ii fac prevenarul acum pt ca nu vreau sa-l intep de 2 ori,chiar daca ii am pe ceilalti care sunt la scoala si ar putea veni cu cine stie ce...i-am invatat ca atunci cand vin acasa ,sa se spele pe maini si fatza,abia apoi sa se apropie de boier...mai avem de asteptat o luna jumate si-l facem...am facut luni Varilrixul si e totul ok...
Amedeo a implinit 13 ani ,pe 15 si sunt cam plangacioasa ca mi s-a facut mare baiatul si,anul asta termina scoala... e cel mai mic de varsta din clasele a opta,saracul...se duce la liceu la 13 ani...
Annamaria e binisor-nu cred ca am apucat sa va spun ca am tras cam tare cu ea,pt ca se vaieta cand facea antrenamente la basket sau sport la scoala ca o durea capul ...plangea,se facea verde la fatza de durere si ii venea sa vomite...am fost la dr nostru si ne-a trimis la neurolog...a consultat-o si are "cefalee de efort"...concluzie: ii dam tratament ,nu tre sa faca efort,cand incepe sa o doara tre sa stea linistita,intinsa,pana ii trece... a zis ca o sa fie mai greu dupa 18 ani cand o sa aiba niste migrene cumplite...si,colac peste pupaza,i-a venit si ciclul pt prima oara pe 2 decembrie!Are doar 9 ani si 5 luni!!!fetelor am plans de am rupt!am crezut ca innebunesc cand am invatat-o ce si cum,cu absorbante etc...plus ca i-am spus si ce inseamna lucrul asta pt o fata...Angelo i-a adus cadou o papusa care e mai inalta ca Miguel si era disperat!!!imi facea "da' esti sigura?!"
Offf! cam asta e...
Vroiam sa le zic fetelor sa se linisteasca cu copiii care nu vb...abia de la 3 ani trebuie apelat la logoped...acum trebuie doar vorbit mult cu ei si descrisa orice actiune cat de mica pe care o facem cu ei...asa incep sa-si dea drumul la vorbareala...nici boierul meu nu e mare orator,dar intelege absolut tot ce-i spunem ,in ambele limbi...asa ca ,asteptam!
Pup gashca si multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

aryia,ma bucur ca ai scris si ca aud vesti despre voi.

Micola,sper sa reusesti sa-ti gasesti job si sa incepi anul cu dreptul.Capul sus,cumva va veni soarele si pe straduta voastra.


Pentru ca maine nu pot intra,ca n-o sa am timp nici sa respir,vreau sa-i urez Oanei un calduros la multi ani,sanatate,,fericire,impliniri,bucurii si tot ce-si doreste ea,sa se implineasca.
La multi ani,Oana!Va pupam si va imbratisam cu drag.
Multi pupici si pt Luca,din partea noastra.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

ariya La multi ani pentru Amedeo!
E asa ciudat sa ne vedem puisorii mari ... mie mi se pare Ioana mare la 6 ani, dar tie la 13!
Imi pare rau de necazurile cu Annamaria

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

ADA, ii dau picaturi dar degeaba

LISA, ANNA

PORUMBITA, cu Infacol am incepu dar degeaba.si Clarei ii comandasem din Anglia, si la ea tot degeaba a fost.

ROX, ma cam impusc cu linguritza, noroc ca nu-i dau decat cateva mese asa.Acum ii dau si cu bibe in loc de linguritza.Sper sa nu-mi refuze sanul.

ARYA, si eu ii pun cald pe burtica dar aproape degeaba; sti saracutza cum ii forfoteste burta si trage niste partzuri....
Eu zic ca mananc destul de consistent(lapte, branza, carne, ou)dar sunt cam nedormita si poate si asta afecteaza lactatia.
Pediatra a zis sa fac treaba cu linguritza si pe 3 ian in functie de cum ia in greutate luam o decizie.Ideea e ca adoarme f. repede la san si nu mai reusesc s-o trezesc.

VREAU SI EU SA VAD POZELE PATRICIEI.UNDE?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui CADIA
VREAU SI EU SA VAD POZELE PATRICIEI.UNDE?????

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse (27.01.2009) si broscutza Eliza Violeta (16.11.2010).


Pe mail-ul comun.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput