Licurici de ian-feb 2009 Felicitari Carmen!!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor va citesc dar nu am apucat sa mai scriu.

Sunt programata la cezariana in 29 dec, am vb cu medicul si totul e ok, voi avea 39 de saptamani. Bebe are doar 2650 dar va mai creste ea

Selenuta sunt de acord aproape cu tot ce au scris Lisa si Rox

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 37+ saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Am uitat sa zic ca am vazut poze frumoase cu David elegant de ziua lui, cu buburuza mica si frumoasa a lui Carmen ( ce falcute are ), cu motan si pisoi de Daiopri si o zapadaaa...

LA MULTI ANI DAVID ALEXANDRU!

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712" target="_blank"> Thea primul an
Thea creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Aceeasi rutina o aveam la culcare...

Nici alaltaieri nu a dormit de amiaza, mi-a spus "nu vine somnul", s-a dat jos din pat (patul mare) si s-a dus la jucarii. Nici ieri nu a dormit, era deja 4 dupa-amiaza si ea nu adormise. Ea nu mai adoarme de mult in patutul ei, din vara, de cand am fost in concediu la mama mea si, din cauza schimbarii de mediu, nu a mai vrut patutul ei si pace. Ieri am pus-o in pat, i-am spus ca toti copiii pe care ii stie din reviste fac nani, i-am dat jucariile preferate, i-am spus ca si alea fac nani, povestea pe care i-o spun de mult - acelasi ritual, ne schimbam, ne luam paturica, jucariile, ne urcam in pat, mami ii povesteste cum dorm copiii, cum trebuie sa ne odihnim, ca sa crestem mari si puternici. As, canci somn. Am pus-o apoi in patutul ei, a urlat oribil, m-am dus la bucatarie, si la un moment dat am auzit o tura de urlat nervos, vreo 2-3 secunde, dupa care m-am pomenit cu Daria cu paturica in brate in bucatarie. Se daduse jos din patutul ei, il escaladase.

Bun, n-a dormit la pranz, am zis ca la maximum 9 este in pat. Am dus-o amandoi, eu cu tati, in pat, i-am povestit, i-am spus ca nu are de ce sa ii fie teama, ca lasam usa deschisa, ca suntem dincolo, ca avem si noi treaba (la 5 dimineata plecam la mama), ca o iubim, i-am aratat cum arata camera in intuneric... Nimic, dupa cum am spus, s-a lasat cu urlete oribile, oribile, si a tinut-o asa vreo juma' de ora... Ne-am dus de mai multe ori la ea, oricum se dadea jos si venea dincoace, urland dupa mine, dar nu ne-am putut intelege cu ea, vocea ei le acoperea pe ale noastre. Pana la urma, ne-am dus amandoi cu ea in pat, a adormit la... 11 fara ceva. Trezita de la 9 dimineata, fara somn de amiaza, s-a culcat de noapte la 11 fara ceva. :((

Ritualul de seara consta in: bem lapticul, ne spalam pe dinti, ne schimbam de scutec, daca este cazul, si mergem cu tati la citit poveste. Acum nu mai merge, il impinge si-l loveste pe ta-su, dupa cum am spus, iar cartile cu povesti le tranteste de pamant.

Ea adormea singura, fara probleme, in maximum 20 de minute, sa zic, inainte de concediul din vara. De atunci, perioada de adormit s-a tot lungit, iar perioada de somn s-a tot scurtat. Somn de amiaza, adica. Eu incerc sa o adorm timp de 30-45-60 de minute si ea doame 1 h 10 - 2 h. Ceva nu e in regula si nu pricep ce.

lisa, si eu am mai lasat-o in camera ei, singura, am inchis usa, cate 2 minute, dar nu intelege de ce fac asta si o percepe ca pe abandon. Coltul il percepe ca pe joaca.

Ieri am certat-o (ca de multe alte dati) si atat. Am iesit din camera si m-am dus sa ma spal la ochi si sa ma uit in oglinda. Sticla de parfum o luase de la buni de pe noptiera (la buni a fost faza cu mancatul). De luat din mana nu i-am putut-o lua, pentru ca nu mai manca. Uneori, strange in gura cate 3-4 lingurite, le tine in gura pana i se umple gura de saliva, dupa care vine si le scuipa inapoi in vas. Bleah.

Inutil sa spun ca timp pentru noi (eu + tati) nu mai avem deloc. Ceea ce e frustrant, in special pentru tati, care si el a acumulat multi nervi in ultima vreme.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Al doilea blog al meu - felicitari realizate manual!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello!

Eu sunt la birou, azi e ultima zi de lucru pe anul asta. Plec la pranz ca la 1,30 e serbarea Ioanei. De abia astept!

bebelusi iti doresc de pe acum nastere usoara, sa vina bebelina sanatoasa!
Ce ma bucur ca va fi nascuta in aceeasi zi cu Nadia!
Si cu Carol, cu Saby, cu Karina ...

selene si eu zic ca nu-i OK sa nu doarma dupa masa. E cam devreme sa renunte la somnul asta.
Te simte daca iesi din camera?
Si eu o adorm pe Nadia (bine, ea dupa masa adorame fix in 3 minute) dar dupa aceea ies incetisor si nu se trezeste.
Cat despre tati ... am mai auzit faze din astea, le trece.



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

Hello!

Eu sunt la birou, azi e ultima zi de lucru pe anul asta. Plec la pranz ca la 1,30 e serbarea Ioanei. De abia astept!

bebelusi iti doresc de pe acum nastere usoara, sa vina bebelina sanatoasa!
Ce ma bucur ca va fi nascuta in aceeasi zi cu Nadia!
Si cu Carol, cu Saby, cu Karina ...

selene si eu zic ca nu-i OK sa nu doarma dupa masa. E cam devreme sa renunte la somnul asta.
Te simte daca iesi din camera?
Si eu o adorm pe Nadia (bine, ea dupa masa adorame fix in 3 minute) dar dupa aceea ies incetisor si nu se trezeste.
Cat despre tati ... am mai auzit faze din astea, le trece.



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia






Naty, daca e adormita, nu ma simte, dar problema e adormitul, ca NU adoarme. Rade, sare pe mine, sare prin pat, imi cere ba paturica, ba tigrul, ba papusa bebe, ba papusa mare, ba ursuletul, ba mingea... Uneori adorm eu inaintea ei, desi NU asta mi-am propus, sa adorm, ca zilnic am destule de facut cat timp ea doarme. Rar imi permit sa dorm si eu 2 ore la pranz.

Noaptea o mutam in patutul ei, sa putem dormi si noi. Se mai intampla sa se trezeasca, sa planga dupa mine, o iau in patul mare atunci, ca degeaba incerc sa o linistesc mangaind-o in patutul ei, si sa vezi circ daca vreau sa ma duc la baie... Urla, se da jos din pat si vine peste mine, la baie...

Daca ma intorc de pe o parte pe alta si scartaie patul, mama lui de pat, deschide ochii si verifica: "mama?"



Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Al doilea blog al meu - felicitari realizate manual!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Fetelor, va las cateva poze
de la ziua Ioanei

Am tot asteptat sa iau si CD-urile facute de cei de la locul de joaca dar nu am ajuns asa ca le pun numai pe cele facute de noi.





Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Fetelor, eu in curand plec la serbare. De acasa nu cred ca mai intru pe net.

VA DORESC SARBATORI FERICITE!
SA AVETI PARTE DE MULTE BUCURII SI SANATATE!


Si sa ne auzim cu bine in 2011!

Multi tuturor mamicilor si piticilor!

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Salutare,

V-am citit dar timp de raspuns nu am mai avut...il am pe Razvi la Buc de marti seara si imi ocupa tot timpul...

S-ar parea ca la noi a venit Mos Craciun cu un ...luni am facut un test Sure Check care a iesit pozitiv, apoit tot luni unul Barza care a iesit negativ...azi am mai facut unul Sure Check si tot pozitiv este numai ca la ambele Sure Check a 2-a liniuta este foaaaarte palida...

Cred ca mai fac unul si maine sa vedem...

Multi tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

crysspy fa analiza laHGG (80 lei) si stii sigur dc esti sau nu

sper sa fi!!

selene e perfect normal cum face daria;
robert nu adoarme seara maidevreme de o ora (si uneori in wk nu doarme de loc sau imi ia o ora si ceva)
eu insa nu ma mai enervez; o iau ca pe un fapt
doarme bine, nu doarme iar bine;

cu mancarea, dc ii e foame mananca, dc nu il dau jos de la masa si sa vina cand ii e foame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Salutare,

V-am citit dar timp de raspuns nu am mai avut...il am pe Razvi la Buc de marti seara si imi ocupa tot timpul...

S-ar parea ca la noi a venit Mos Craciun cu un ...luni am facut un test Sure Check care a iesit pozitiv, apoit tot luni unul Barza care a iesit negativ...azi am mai facut unul Sure Check si tot pozitiv este numai ca la ambele Sure Check a 2-a liniuta este foaaaarte palida...

Cred ca mai fac unul si maine sa vedem...

Multi tuturor


Felicitari Cris!!!! Daca liniuta e acolo, acolo va ramane si in curand se va vedea si mai accentuata. Frumos cadou de mos Craciun!


Si noi, si noi...cu crize de 2 ani...Or sa treaca...La noi se manifesta cu plansete isterice, tavaliri pe jos...urmate de o trimitere la ea in camera, nu-mi place treaba cu coltul. Si ea mai sare somnul de la pranz uneori, asta daca se trezeste pe la 9.30-10 dimineata.

Roxana multumim pt urarile pt tata.

O zi frumoasa va dorim!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Avem poza chic ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput