Licurici de ian-feb 2009 Felicitari Carmen!!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
la multi ani Daria, Eva, Ioana!! sa fiti sanatoase, iubite, pline de noroc!!
gagici pe unde umblati zilele astea.. pregatiri pregatiri? cam liniste pe aici...
spor in toate va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna ziua!!

Eu sunt la bucatarie, pregatesc papa bun, ca vine tata pe la noi si azi e ziua lui !

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Avem poza chic ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare mamici...

noi suntem bine, mancam si dormim, facem scandal daca nu e sanul aproape... Radu rade si-mi zice sa-i fac masaj dupa baita cu sanul in gura....

Am pus poze cu buburuza elena pe mailul comun.


LA MULTI ANI!! sarbatoritilor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Narcisa, Eva, Daria si Ioana

Noi am fost astazi la serbarea de mos de la mine de la servici. Pana am plecat de acasa am crezut ca ma impusc. Thea s-a pus pe urlat si nu a vrut nimic, nici sa se imbrace ea, nici eu, doar s-o tin in brate. Noroc ca s-a linistit cand am coborat si ne-am urcat in masina, iar pe drum a fost cuminte. Acolo balamuc, a venit mosu si toti copiii s-au ingramadit in jurul lui, cei mai mari spuneau poezii sau cantau ceva. Ma gandeam ca poate se va speria de mos, da de unde, a tinut mortis sa ajunga si ea in fata la el si si-a croit drum printre copii strigand "loc, loc". A luat-o mosu pe genunchi, a stat zece secunde si gata, a plecat, dar nu inainte de a-si primi dulciurile. A fost foarte fericita, a mancat prima oara in viata ei napolitana si ciocolata. Poze n-am facut ca zapacita de cap cum am plecat de acasa, am uitat sa iau aparatul.
Va pup si spor la pregatiri!

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712" target="_blank"> Thea primul an
Thea creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Ada la multi ani pt tatl tau!


noi de abia ne-am trezit,dar suntem in toiul pregatirilor.
Sa aveti parte de o dupa masa frumoasa

Mama de Ana si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

Ada la multi ani pt tatl tau!


noi de abia ne-am trezit,dar suntem in toiul pregatirilor.
Sa aveti parte de o dupa masa frumoasa

Mama de Ana si 11+


Multumim frumos! Abia m-am asezat sa-mi trag sufletul de dimineata de la 9.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Avem poza chic ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Buna seara mai pe noapte, asa.

Pana la urma, nu am mai sarbatorit nimic. S-au bulucit mai multe si nu am mai putut face si asta, nu am mai avut resurse.

Cum se manifesta, la voi, criza de 2 ani?

Ca pe noi ne scoate Daria din pepeni aproape zilnic...

E normal sa nu mai doarma la amiaza? E normal sa nu mai adoarma decat daca stau cu ea, chiar si 1 h 1/2? Daca ies din camera, cum am facut azi, iese un scandal monstru, copil plans pana la calcaie, cu suspine, cu urlaturi oribile. E normal sa il respinga pe tati, sa il impinga, sa-i spuna "du-te", sa-l pocneasca peste fatza? E normal sa faca in contra a ceea ce o rog? E normal sa fie extra zbantuita?

Azi manca supa dintr-un bol de portelan. In mana avea o sticla de parfum. Atata s-a agitat cu sticla aia in mana, atata a fugit prin camera dupa fiecare gura de supa (de mult nu mai mananca la masuta ei, iar noi masa in bucatarie nu avem, ca nu este loc), pana a pocnit cu sticla in marginea bolului de portelan, de s-a desprins o bucatica (,) cat juma' de unghie de deget mic, care a aterizat drept in ochiul meu drept.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Al doilea blog al meu - felicitari realizate manual!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

no Selene eu cred ca voi gresiti un pic. Sa nu mi-o iei in nume de rau,dar am sa iti spun ce vad eu din descrierea facuta de tine:
1. nu e normal ca la varsta asta sa nu doarma de amiaza,devine mult mai agitata fiind obosita,trebuie insistat si pusa la somn cand e inca odihnita si nu ruota de somn(cum am facut eu azi si mi-a plans de numa). Ritualul de somn trebuie sa fie intotdeauna acelasi,chiar daca Daria vrea sa schimbe ceva,nu trebuie sa o lasi.DAca o lasi o data sa iti sara peste somnul de amiaza se va intampla si a doua si a treia oara
2.problema cu tata,poate e geloasa sau poate te vrea numai pe tine,cred ca o sa ii treaca
3. nu mi se pare normal sa fugi dupa ea cu lingura de mancare prin casa,daca ii e foame sa stea la masa sa manance. Stiu ca voi ati avut mici probleme cu mancatul,dar nu putem sa ii lasam sa ne conduca ei pe noi,daca ai rabdare va intelge,poate nu in prima zi sau la prima incercare,trebuie sa fi foarte constanta
4. nu intelg ce cauta sticluta de parfum la ea in mana??? pai e destul de periculos(poate sunt eu paranoica),dar daca pica si sparge sticla,daca da cu ea de masa,daca... daca
5. cand face cate o boacana, o pui la colt???NU sunt adepta lovirii chiar daca i-am dat Anei la fund cate o palmuta,peste pampers si o odata fara ca mi-a murdarit tot patul ca nu avea stare. Prefer sa o pun la colt,unde sta 2 min(minutul si varsta),dupa care ii explic ce a gresit si ea isi cere scuze.
poate vei zice ca nu sta la colt(asa renumitul time out americanesc),nu exista. Trebuie sa insisti,sunt metode care functioneaza.
daca ai timp,stiu ca stai f prost cu timpul,cauta pe youtube:supernanny,au unele emisiuni f interesante.


Sincer,eu cred ca tu esti f obosita si nu mai ai rabdare. Toate suntem obosite,mai ales acum in prag de sarbatori cand le avem pe toate pe cap.
perioada asta va trece,sper ca nu am fost prea dura in mesaj,daca am jignit imi cer scuze. E doar parerea mea

Mama de Ana si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
lma David de Angellique!!
Selene, la noi se mai intampla sa nu adoarma Eva la pranz. rar, dar sa zicem odata la 2 saptamani. pur si simplu nu poate, nu are somn. nu e ok, ca seara la 7 nu te mai poti intelege cu ea, deci la nani mai repede. asta nu ar fi un capat de tara. perioada asta de 2 ani... trece. si vine aia de 3 . nu o lua in tragic si fa niste reguli simple dar pe care sa le explici. aia cu sticla de parfum.. si eu i-as fi luat-o din manuta in secunda 2. ptr ca daca nu se ciobea poate sa isi dea cu el ni ochi (cu parfumul adica) si este extrem de iritant. iar tie.. nervi de otel iti doresc
Lissa cum te simti?
Patricia?
Arriel ce simpatica Thea! macar a luat dulciurile!
Ada lma tatalui tau, sanatate ii dorim!
Carmen, imi pare bine ca sunteti ok si domnisoara e mancacioasa si cuminte. tot asa sa o tineti va doresc!
pupici tuturor si o zi usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Selene, faza asta cu respinsul celorlalti a inceput sa o aiba si Thea si se datoreaza faptului ca nu vrea ca acele persoane sa ma inlocuiasca pe mine. De ex daca ma vede ca ma imbrac sa plec undeva, pe langa jalea mare, se duce si-i arde cate una bunicii spunandu-i "peaca". La fel cu ta-su, daca vine langa ea in pat seara, si nu apar eu, il impinge si-i spune sa plece. Toate astea cam de o luna sa zic. Fara sa se schimbe ceva in viata noastra de zi cu zi, a devenit disperata dupa mine si mi-e groaza ca eu peste o luna voi incepe munca...

Bebelusi, ce faci? Cum mai esti?

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712" target="_blank"> Thea primul an
Thea creste

Mergi la inceput