Sezatoarea canadiana (201)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Pentru noi e ok suma.

Delia nu o sa se sperie Soimita, Mosul asta e bland

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010



Vezi sa nu te sperii tu cand o sa-i zica Sonia Mosului,"tata" (de la Santa)

Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Diana, pai fecioarele, fetele mai ales, sunt recunoscute pentru bucatareala si pentru ordine, asta ultima dusa spre exagerare...uite asa sper si eu ca Erica mea sa ne mai disciplineze la acest capitol...dar, totusi, 1 contra 3..sper sa aiba sanse mititica

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Exclusive

alina023 felicitari ptr. interviu!

Vroiam sa te intreb ... tu esti aceea care ai scris un articol depre satul bunicilor tai mai acum 3 ani pe forum? Articolul ala a fost scris cu atata sinceritate si talent de m-am facut sa plang
Daca esti tu aceea care l-ai scris, as vrea sa ma indrumi spre un link unde l-as putea reciti, de nu esti tu aceea - scuze pentru cofuzie


_ Everyone's duty is to feel and look great! _


Ia uite ce am gasit: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=34721

Nu sunt eu aceea care a scris atat de frumos...dar iti multumesc pentru ca m-ai facut sa descopar textul acela. Cel mai dor cand voi fi in Canada, imi va fi de satul bunicilor mei...acum devenit satul parintilor mei (si evident de parinti). Sa-mi dea Dumnezeu putere sa rezist dorului...atat vreau!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Pentru noi e ok suma.

Delia nu o sa se sperie Soimita, Mosul asta e bland

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010



Vezi sa nu te sperii tu cand o sa-i zica Sonia Mosului,"tata" (de la Santa)

Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain


S-ar bucura Mosu ca tare-si doreste si o fetita

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007

Simonna, Delia, i-am luat Soniei un carton de oua si e super incantata, nu stiu cum sunt ale voastre fete, dar a mea promite la capitolul bucatareala si facut curatenie (am fost la un party de copii, toata dupa amiaza a facut mancare si a dat cu aspiratorul )

Uitati-l aici, ea e ocupata cu ouale alea cel putin 30 de minute

http://www.chapters.indigo.ca/toys/Hide-n-Squeak-Eggs/053941015817-item.html?ref=for-kids%3ababy%3ababy-mosaic%3aHide-n-Squeak-Eggs


Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain


Hi, hi, hi... a noastra are o maturica, da' freaca peretii cu ea si pee urma ii smulge perii aia de plastic cu dintii :)
Foarte dragute ouale cu pricina... o mai las un pic si-i iau si eu, deocamdata ori e cub ori cinta, altfel nu e buna nici o jucarie. E un vacarm in casa asta, de nedescris...

Maru, hai, ma, ca nu aia zic, ca intram noi o data - de doua ori, si nu scriem... zic ca sigur e lume care citeste ca sa se gaseasca in treaba. Cred ca ma repet, mie-mi place grupul asta, poate pentu ca sintem asa de diferite si lasa fiecare de la ea de dragul grupului, eu mi-am facut prietene bune pe forumul asta, asa ca ma enerveaza spionii, stii, aia care citesc aici si ne povestesc la masa de seara, cu rautate.

Simona-Delia, mie mi-a luat 10 ani, de fapt sase sa ma hotarasc pt. numarul doi, I got you, girl! Da' ai timp, no worries...

Dragaica, ce nervi de otel ai! Bravo! Doi deodata si mai vorbesti si de fetita... :) Abia astept sa-i vad pe baieti duminica...

Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonna


Dragaica, ce nervi de otel ai! Bravo! Doi deodata si mai vorbesti si de fetita... :) Abia astept sa-i vad pe baieti duminica...

Simonna

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985


Nu eu vorbesc de fetita, Mosu vorbeste de o fetita, e cu totu altceva
Nervi de otel, please, nu m-ai vazut plangand in baie de nervi.....daca vedeti la stiri despre o romanca cautata de sot pentru abandon de domiciliu sa stiti ca eu sunt aia . Saptamana asta sotu a stat acasa pe motiv de gripa, mi-a facut o mie de nervi, s-a vaicarit in continuuuuu, barbatii astia sunt insuportabili la boala. Am avut pur si simplu grija de 3 copii...de aceeasi varsta, doar ca unuia nu i-am schimbat pampersul...slava domnului

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Eu ma semnalez doar in fuga. Asa cum ma temeam, sunt in urma tare. Maine am de predat 3 lucrari, am facut doar una, la a doua am ceva de completat, la a treia mai am cam un sfert (si sunt deja la pagina 14 De o saptamana servesc cafele la greu si incerc sa scriu noaptea (ma enerveaza la culme, dar eu chiar nu am randament inainte de 12 ziua... - pana imi gasesc randamentul, trebuie sa ies dupa fete).
Mai am apoi o lucrare, pe care ar trebui sa o predau joi seara, dar nici nu am inceput-o, ar trebui sa aiba 25 de pagini PLUS alte anexe, nu m-am apucat de ea.
E drept ca nu m-am apucat la timp, dar nici nu am avut criteriile de evaluare prea devreme, dar faptul ca din 4 lucrari pe fiecare curs, dumnealor au pus cate 3 la fiecare in luna decembrie, asta mi se pare aiurea....
Deci in continuare nu sunt in stare sa confirm pentru duminica, va depinde de ce fac pana joi, si daca joi o sa imi dea voie proful sa ii duc lucrarea luni, la el acasa eventual

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu80

Diana, pai fecioarele, fetele mai ales, sunt recunoscute pentru bucatareala si pentru ordine, asta ultima dusa spre exagerare...

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)


Stiu si io, cred ca sint extreme, da' io-s in partea aialalta... tot fecioara.

Dragaica, lasa ca trece, si vine si la tine dorul de fetita, ca doar in baie plingeam si eu, dar uite ca am facut baiatul pina la urma.

Simona, am vazut si eu numarul impresionant de lecturari si nu numai acum, de fiecare data este asa... da' io spun ca sintem interesante si simpatice, de aia sintem citite.

In ceea ce ma priveste, de fiecare data cind intru, imi spun ca doar sa citesc... dar nu-mi iese niciodata, ca tot am ceva de spus...

Ankalaura, hai, saptamina asta. Eu sint si , oscilez intre cele doua. Doua teme am de dus si eu vineri, si doua examene, unul joi si altu simbata. Dar cine se intilneste cu mosu' ala frumos duminica si cu toate duamnele, cu toti copiii si taticii, plus doi ratoi pe care nu i-am vazut decit in poze, hai? Curaj si bafta!

Diana, sa inteleg ca ai terminat deja? Eu de fiecare data cind termin, nici nu ma mai intereseaza macar o saptamina ce am facut... dupa aceea, asteptind notele, incep sa iau materia in cap la puricat si imi dau seama ca n-are cum sa fie cum vreau eu.

Andy, ce mai conteaza, bine ca ai ajuns si l-ai dat! Sper sa fie si cu o nota buna!

Na, ca iar am intrat ca sa citesc ce ati mai scris... da' nu ma pot abtine.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Simonna, stiu ca nu e vorba de noi cele ce postam, care poate intram sa citim si nu postam din lipsa de timp, dar incercam sa stam la curent cu sezatoarea.
Si e vorba de voyeristii de forum, care se simt tare bine citind si fantazind la vietile noastre.
Si nu e vorba de cele ce vor sa emigreze, care vor sa simta pulsul Canadei indiferent de provincie
Si e vorba de cei deja aici, care ne citesc si care stiu tare multe despre noi. Cum ziceam, voyerism bolnav!
Am citit un comentariu pe fb referitor la blogul meu, si am ramas uimita, de unde pana unde stia torontezu respectiv de mine? (hm, oare sa fi citit pe sezatoare si urmat semnatura?)
What goes around comes around!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Alina, drum bun spre Canada, acusi aterizezi!

Simonna, eu de mult reclam acest prost obicei al unora de a ne considera pagina de jurnal canadian :((, dar deh' n-avem ce face;

Am reusit sa va citesc din urma; auleu, fecioare ordonate , as vrea si eu sa invat sa fiu dar nu e cazul deloc; adica sunt ordonata in...cap, in ginduri, dar ce nu mai incape acolo, vai si amar:))
Nelia, imi place mult cum le educi pe fete; sora mea e mai mare cu 11 de ani decit mine, si am iubit-o tare mult; de fapt ea mi-a tinut loc de mama, intotdeauna; constat insa cu amaraciune cit de mult ne-am indepartat dupa moartea tatei, in loc ca durerea sa ne apropie ne-a instrainat mult, si se pare ireversibil;

apropo de copii, a'meu flacau mi-a cerut sfaturi cum sa o cucereasca pe Keylan; mi-a marturisit (am avut noi vineri o zi de quality time in lipsa lui ta-su...) ca anul asta ii place o fata...nu-i mai plac baietii (sper sa-ti tina Dumnezeu naravul ), si anul trecut pe fata aia o placea alt coleg, care invata mai bine ca el; dar daca anul asta are si el note bunicele, indrazneste s-o curteze (risu'plinsu, sau cind o fi crescut peste noapte in halul asta si eu n-am remarcat)
uitasem, eu confirm pentru duminica si sunt de acord cu tot ce propuneti ; aduc cafea+cafetiera+crema+zahar+pahare+apa minerala



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput