Sezatoarea canadiana (201)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

alina023 felicitari ptr. interviu!

Vroiam sa te intreb ... tu esti aceea care ai scris un articol depre satul bunicilor tai mai acum 3 ani pe forum? Articolul ala a fost scris cu atata sinceritate si talent de m-am facut sa plang
Daca esti tu aceea care l-ai scris, as vrea sa ma indrumi spre un link unde l-as putea reciti, de nu esti tu aceea - scuze pentru cofuzie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eu intrai de cateva ori, dar cum nu aveam nimic de zis, am iesit. Cum nu pot ajuta la party, nu am avut ce comenta.

de fapt vroiam sa ii zic lui delphin sa le facem cunostinta la frati, dar o atac eu pe fb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Roxana, eu nu am trecut nimic la mine. Nu stiu ce sa aduc, dar de adus aduc ceva sigur... Ma gindeam la o placinta cu spanac si cu ciuperci, am facut acum citeva zile si mi-a placut cum a iesit. Si pot sa cumpar din alea de unica folosinta, numai sa-mi spui ce anume. Si un bidon de suc...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)




nelia eu zic ca-s deja prea multe... placinta si sucul ajung!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Saluti

Si eu citesc pe furis, nu de alta, dar nu vreau sa pierd bunatate de job pt lecturi nepermise

Nelia, si eu te admir mult pt felul cum gestionezi copiii, ai mare talent sa stii . Super si ideea cu colierul, tin pumnii sa le tina prietene toata viata . Eu votez pt placinta aia cu spanac si ciuperci, tre sa fie delicioasa.

Diana, felicitari pt examene! Sunteti foarte tari, fetele cu scoala & co.

Exclusive, mi-a mers la suflet mesajul despre fetita ta si abordarea umana in educatia ei . Sper sa-mi reuseasca si mie tot asa, sa simta ca e iubita si apreciata si Soimita mea.

Pitilache, eu sunt de acord ca suma propusa pt party, abia astept sa va vad si sa vad puiuta bucuroasa ca primeste cadou de la mosh. Sper sa nu urle speriata

Alina, felicitari pt reusita si succes in continuare. La fel si celorlate fete care se pregatesc intens sa vina aici .

Eu sunt fiica unica si nu pot participa la discutia despre frati/ surori. Dar ce pot spune e ca pt mine prietenii sunt foarte importanti, mai aproape de sufletul meu decat familia din ro. Tin minte ca eram asa de multi copii la bloc, ca aveam tot timpul prieteni de joaca, nu pot spune ca am simtit acut lipsa fratilor. Anyway, momentan nu-mi pot imagina cum as face fata la 2 copii, chiar nu ma vad capabila de eforturi in plus .



Ma duc sa mai fac si ceva treaba....



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Nelia lasa-mi mie sucul( ce e aia bidon de suc? gen Coca Cola?) Si daca e ceva de cumparat ma ofer. Gen lucruri de unica folosinta. Nu am timp sa gatesc nimic...... se pare ca nici la Adonis nu avem timp sa ajungem( adica sotul nu are....)

Deci as putea sa iau suc( de portocale la bidon de 3.7l gen Tropicana....).
Si: un pachet servetele, 2 pachete farfurii de la dolarama, si un pachet cu tacamuri de plastic, amestecate. Si paie.

Ce zici Roxana? Cu restul sunt perfect de acord.
Acum trebuie sa ma gandesc si ce cadou sa fac .... E prima data in viata mea cand trebuie sa pregatesc atatea cadouri la pret fixat.

La job mi s-a cerut cadou de 10-15 cad, fabricat in Quebec.... Am cautat o gramada sa ma incadrez la pretul asta. Ca nimic nu se mai face in Quebec....la un pret accesibil
Cred ca e mai simplu sa ai un buget mai mare

Am de luat cadouri si la colege( doar 3 colege am, de luat ceva simbolic ca am observat ca aici unde lucrez nu se depaseste 5 cad la cadouri, insa esti invitat la masa in schimb si nu platesti nimic).
Mai grav e cu gradinita, ca eu nu m-am lamurit cate persoane lucreaza cu Marc. Era mai simplu cand aveam grupe clare( la gradinita lui Marc sunt doar 20 copii, grupele se amesteca de multe ori, educatoarele la fel).

Uf ce ninge afara.... De la mine de la etaj abia vad cladirea de vizavi, asa e de deasa ninsoarea.....Remarc insa ca nu se depune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Maru, ataca-ma! Mai e doar sora'mea cu copii si mama. Dar nici frate'miu nu-i departe. E la Valenii de Munte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Roxana, Mikiion, bine, atunci aduc placinta pentru toata lumea, garantez ca e delicioasa si e si de post. Si am servetele, daca nu le-ati cumparat inca, am eu multe si frumoase, speciale pentru Craciun, primite. Mikiion, cind spun bidon ma refer la www.google.ca/imgres?imgurl=http://popsop.ru/wp-content/uploads/tropicana_jug_3.jpg&imgrefurl=http://popsop.com/4272&usg=hLzLnnmIRmjlptqCEfOxZyJ5Zu8=&h=622&w=450&sz=301&hl=en&start=0&zoom=1&tbnid=GUbqq_EJjbiOXM:&tbnh=134&tbnw=97&prev=/images%3Fq%3Dtropicana%2Bjuice%2Bbottle%26um%3D1%26hl%3Den%26biw%3D1440%26bih%3D709%26tbs%3Disch:10%2C324&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=297&ei=2V8GTcGfKMP6lwesvPHqAg&oei=2V8GTcGfKMP6lwesvPHqAg&esq=1&page=1&ndsp=32&ved=1t:429,r:16,s:0&tx=61&ty=63&biw=1440&bih=709" target="_blank">asta. Asa iau de obicei cind duc pe la petrecerile copiilor, nu neaparat Tropicana, dar cred ca asta e mai natural un pic. Am observat ca, in general, le place de mere copiilor, dar gasesti din multe fructe.



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Simonna, Delia, i-am luat Soniei un carton de oua si e super incantata, nu stiu cum sunt ale voastre fete, dar a mea promite la capitolul bucatareala si facut curatenie (am fost la un party de copii, toata dupa amiaza a facut mancare si a dat cu aspiratorul )

Uitati-l aici, ea e ocupata cu ouale alea cel putin 30 de minute

http://www.chapters.indigo.ca/toys/Hide-n-Squeak-Eggs/053941015817-item.html?ref=for-kids%3ababy%3ababy-mosaic%3aHide-n-Squeak-Eggs


Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Roxana, mi-am facut lista cu ce trebuie sa aduc duminica, sunt trecute acolo la mine si fete de masa, dar din alea nu mai am ca le-am aruncat la ziua Soniei. Am tacamuri, farfurii si pahare.
Deci trebuie luate fete de masa din alea de la Dollarama, poate gasim cu motive de Craciun, si ca numar, zic eu vreo 10 ca sunt multe mese si sa nu stam inghesuiti.

Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Pentru noi e ok suma.

Delia nu o sa se sperie Soimita, Mosul asta e bland

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput