Fluturasi de martie-aprilie 2011 (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

alina06st,multumesc mult pt urari.
asemeni iti doresc si eutie si tuturor mamicilor si burticilor.
pana la urma degeaba la ai pe toate daca nu ai sanatate...


+21




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

anaxena, super freza, super graviduta si mamica!!!

miki, si burtica ta este f mica

bb yasmi, la serviciu se in toarce exact in ziua in care implineste copilul 1 an, nu a doua zi

viss, imi pare rau ca ati trecut prin asa o cearta.
Eu una nici n u vreau sa ma gandesc acum la asta. Adik mai am 1 an si 2 luni pana ma intorc la serv, si pana atunci se pot schimba multe. Vreau in primul rand sa-mi vad buburuza acasa , sanatoasa si apoi voi vedea ce fac cu banutii si cu timpul petrecut cu copiii. Imi pare bine ca sotul a revenit la sentimete mai bune

laura , nu-mi vine sa cred ce citesc imi pare f rau.

alina n

alina 06, si la mine singura varianta este la 30 de km de Bucuresti . Dar asta o sa o gandim bine pe toate partile peste 1 an, pana atunci oricum nimic nu e sigur...

persi, felicitari pentru eco, Radu Andrei suna ff frumos

strumphi, ai mare grija, sa ne ti la curent cu ce se intampla

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 29+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

madutza_bra da-ti seama prin ce am trecut ......ciudat mi sa parut ca parinti lui nu sau bagat intre ei

madutza_bra apropo ai fost la sinaia ,asa rau imi pare ca nu ne-am intalnit

_
23 saptamani minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

am papat si eu o ciorbica si acum abia mai respir,voi va mai balonatzi dupa ce papatzi ca parca nu mai scap de balonatul asta



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 25+ cum creste Alex
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

madutza,ma bucur ca-ti place.
andrei mi-a placut de mica,iar radu suna mai sobru dupa urechea mea.

+21




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

salutare tuturor.
Mda....
Aceeasi stare de nervi si neputinta. O resimt si eu din plin, al meu insa vede partea plina a paharului si ma consoleaza ca macar pot sta inca un an sa vad de ei si nu-mi ia nimeni postul intre timp...Dar ma astept oricum la orice de la guvernanti, inclusiv sa adopte treaa aia cu concedierile din CM sau CIC...
Catank, ma ucur ca vine si pt tine un mic concediu si vei sta mai mult acasica, cu sotul si vei mai rezolva cele necesare Ioanei. Tu ce lucrezi??Pot sa te intre? Dc nu poti, nu rapsunde, nu-i nici o prolema...
Anaxena, arati fff ine! Iar cea mica este frumoasa foc!
Miki, ce urtica mica si dragutza ai!Unde o vezi tu mare?
Deea, iar am agat 1/2 de ciocolata...cred ca pe fond nervos...SPer sa reusim sa ne mai temperam ca e de rau...
Strumpfi, sper din suflet ca totul va fi ine si ca nu e nici o preeclamsie sau ceva de genul asta...Oricum poate ar t sa maninci fara sare complet...sunt curioasa ce ti-au spus astazi si cum iese testul la glucoza...
Viss, oof, draga de tine...dupa atita chin si suferinta ca sa ramai insarcinata...deja incep prolemele???Sper sa iesim toate macar mental din impasul asta cu indemnizatia...
Madutza, Lavi are dreptate, este ziua urmatoare celei in care copilul implineste 1 an Ar fi culmea sa te cheme chiar in ziua cand ar t sa-l serezi!

Simona, mami de baieti David, Matei si 28 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

DjLaura, imi pare rau de neintelegerea din familie...OOoff si era de presupus ca vor fi niste zile in care te vei simti si tu ine si te vei relaxa
Persi, si mie-mi place numele ales. Radu mi-a placut foarte mult timp, am cunoscut o persoana care era superdestept, dragutz, erc...cu numele asta. Imi rezoneaza placut!

Simona, mami de baieti David, Matei si 28 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Buna ziua burtici!

Yasmi, Catank

Si eu sunt foarte trista, sper sincer sa nu ramana un an. Cand am auzit-o si pe dobitoaca aia de Udrea, ca daca ar face ea un copil in cateva luni s-ar intoarce la munca, imi venea sa sparg televizorul. La cat a furat mi se pare si normal sa aiba bani sa isi puna 7000 de bone. Eu una nu sunt de acord cu o bona cand copilul are un an, mi-ar fi foarte frica sa il las pe mana ei, sincer va spun.

Viss ma bucur ca te-a sunat sotul sa te imbuneze. Imi pare rau ca te-a facut sa suferi, mai ales ca ai si o sarcina cu probleme pe care ai obtinut-o greu. Eu ii multumesc lui Dumnezeu ca am un sot minunat, care tot timpul imi spune nu iti face griji ne vom descurca si este extrem de optimist. Viseaza ca in 2012 sa avem casa noastra. Eu rad mereu, dar el imi spune ca ma asigura ca vom avea casa. Nu stiu cum, ca bani nu avem pentru una, poate doar sa ii fie acceptat dosarul la ANL, atat, alta varianta nu exista, ca de picat din cer nu pica.

Laura imi pare rau pentru cele intamplate. Doamne fereste, eu una nu am suportat bataia niciodata, nu suport sa vad asa ceva.

Yasmi ma bucur ca sotul iti este alaturi. Poate nu trebuie sa renunti la nasterea la particular daca s-o mai schimba ceva, sa speram ca nu ramane asa.

Simo nici eu nu vreau sa arunc cu banii la nastere, mai ales ca aveam ceva pus bine , dar ii voi da pe celule stem.

Strumphy si nu te mai necaji si tu. Ti-am mai spus eu, te numesc in functia de dna optimism . Abia astept sa ne spui cum au iesit analizele, insa sunt sigura ca vor fi bune. Bebelina te simtea f agitata si evident ca si ea se agita micutza. si ai mare grija de tine.

Cami multa sanatate Antoniei.

Happy tu ce faci? Ce face Andrei, cum se simte?

tuturor.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 27 Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

simonacip,mersi!!

fericita de +22 Radu Andrei





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

simonacip

_
23 saptamani minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput