Fluturasi de martie-aprilie 2011 (91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

fetelor,ce ziceti langa Andrei suna mai bine Radu sau David?
Mi-a venit asa din senin.

fericita de +22 Radu Andrei





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

mandreeac tocmai ca nici eu nu suport asa ceva ,la mine in familie le-am explicat mai mult tipand de nervi ca eu asa ceva nu am mai trait ....dar vezi tu spiritele sau incins ptr ca ai mei socri vor sa ne lase noua casa in sinaia aproape in totalitate (SOCRI VOR SA PLECE LA TARA CA AU CASA ACOLO)si lor le da decat o camera plus teren sa se separe de noi si asta ia enervat asa tare.......al meu sot fiind cel mai mic iar sora lui care sta acolo mie una mi s-ar fi parut normal sa stea la bartbat ,ca din cate stiu eu sotul e cap de familie si trebui sa ofere pe cat posibil un camin ,dar asta este


PS SCZ CA V-AM ZAPACIT DAR M-AU DAT PESTE CAP

_
23 saptamani minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui persi

fetelor,ce ziceti langa Andrei suna mai bine Radu sau David?
Mi-a venit asa din senin.

fericita de +22 Radu Andrei



Ehe, daca ma intrei pe mine david suna mult mai ine....Doar e primul nume ales si de mine pt primul copil. Clar - eu votez david

Simona, mami de baieti David, Matei si 28 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

laurasa treaca supararea



mami de Naty (10.04.2009) si 30+ cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

dragele mele va pup dulce, n-am mai intrat de mult timp , am venit joi din spital si dupa am avut niste zile extrem de obositoare si mi-a revenit cu greu, azi sunt cu 11 grade mai mult ca ieri si sunt varza.
Am vazut si eu la tv cum e cu concediu de maternitate dar n-am inteles, daca intri in cic din 01.01 sau daca nasti dupa 01.01?
oricum si eu sunt de parere ca de la 1 an la 2 e cea mai grea perioada in cresterea copilului
VIss, fii tare dragutza mea, o sa-i treca sotului, isi va da seama ... chiar varianata pe care ti-o propuneu fetele nu merge? sa-si ia el CIC? si ar ramane el acasa cu soacra-ta< stiu cum e sa stai la soacra....
dj laurate pupic , imi pare rau ca ai trecut prin asta, dar cumnatii astia ai tai nu stiu sa se abtina macar in fata unei gravide?
strumphule, mai lasa rascolitul casei ( sincer muream de ciuda ca eu nu reusesc sa intorc casa cu fundul in sus), ai grija de tine si de bb, sa te intorci cu vesti bune, parerea mea era sa amnani analizele de azi ca n-ai dormit si se poate sa-ti iasa aiurea un pic...
Cami sanatate pt Antonia si pt tine! si pupici dulci
Yasmy, lasa parerile altora despre greutate si alte alea , tu esti bine, bb creste mare... sa nu te lasi convinsa ( eu asa am facut pe alaptat cu maria mea si daca la doua saptamni dupa nastere aveam doar trei kg in plus fata de greutatea la care ramasesem gravida, canda am intarcat-o aveam ca inainte sa nasc.. ca de ma lasasem pe mana familiei ... mananca sa faci lapte)
simo te pupic , sa sti ca si eu am incercat blugii de asta vara si inchid fermoarul jumate
persi Radu-Andrei
catank, roxy, alina.n, anaxena, happy,

mami de de 7 ani si ingeras si 23+cu
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

anaxena ai o super freza

mie imi place cum suna Radu Andrei

mami de Naty (10.04.2009) si 30+ cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

simo, mie la hr mi s-a spus ca tb exact in ziua in care implineste 1 an.

laura, eu cred c aar tb sa te ti deoparte de cumnata si cumnatul tau. parerea mea este ca sunt niste salbatici..niste animale daca vor sa-si impuna parerile prin bataie

mandreeac,ailed

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 29+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Uf mamicute vad ca suntem tare incercate toate cu indemnizatii si alte cele, dar eu zic ca pana la urma sanatatea copiilor nostri primeaza. Daca Doamne fereste ai un copil bolnav ti-ai da toata indemnizatia numai sa fie bine.
Este un mare pacat ca ii lasam pe gurvernantii astia sa-si bata joc de noi, si mai ales de copii nostri.
STRUMF sper ca te simti mai bine stai intinsa si relaxata cat mai mult, lasa curatul si mancarea, copilul pe primul loc.
VISS te cred draga ca iti este greu cu un sotior mai slab de inger decat tine, dar nu ai ce-i face unii sunt mai puternici, altii mai putin. Eu oricum cred ca te iubeste foarte mult si atunci cand isi va vedea comorile va fi mai ambitios sa lupte. Trebuie sa-i intelegem pe barbati, ei inca nu realizeaza ca si noi faptul ca vor deveni parinti. Nu au in corpul lor minunatia asta mica.
DJLAURA pacat ca familia lui nu face nici un pas sa te menajeze din astfel de sitiuatii. O femeie gravida nu are ce cauta albitru intr-un ring de box cum s-ar zice.
Dar sa stiti mamici ca am citit pe undeva nu mai tin minte unde ca atunci cand suntem gravide ne sunt trimise incercari, la care trebuie sa rezistam ca sa avem niste bebici mai puternici. Asa e natura fara antrenamente nu ajungi la performanta.
Va pusic mamici si haideti sa fim mai puternice, mai ales eu cu plansul meu, pentru bebicii nostri!

Feli cu Miriam in burtica 27 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

alina.n

ailed_dota nu se pot abtine ca sunt crescuti mai rau decat la satra

_
23 saptamani minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra]

bb yasmi, la serviciu se in toarce exact in ziua in care implineste copilul 1 an, nu a doua zi



Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 29+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



este vb de a 2-a zi.


mami de fetita cu codite 3+ si s29

Mergi la inceput