Iepurasi De Martie - Aprilie 2010 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Of, sunt asa obosita!
Mi-au plecat musafirii, a fost frumos. Damiana a cazut lata. M-am dus acuma la ea si nici n-a miscat cand am invelit-o. :)

Legat de Ca si Fe stiu ca si fara analize se da ca preventie datorita cresterii rapide din primele luni de viata. Ee, il voi duce la un alt medic la control si poate ii mai dau acuma ca e deja marisor niste supliment de Ca 10 zile/luna.
Mi-e frica de coaste evazate si picioare in X, ca sa nu mai vorbesc de complicatiile ce apar cand incep sa mearga.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ileana am luat haine din hm pt silvana si ivan si mi.am probat astia, nu eram decisa, dar ma duc sa.i iau cu prima ocazie
http://www.salsajeans.com/#/en/starsculpture
aveti salsa tot in baneasa, eu ma impac bine cu blugii de la ei si de la tommy hilfiger
da tuc tuc au haine superbe , dar sunt cam scumpe, deja am vazut pt la anu ceva gros pt silvana, acum nu merge ca.i prea mica, genul de hainute de blana sau de stofa foarte frumoase

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

multumim pt urarile voastre dragi mamici

Apropo de carti: Erina ma gandeam sa ma apuc si eu de "pillars of the earth" dar cand am vazut ca are o mie de pagini m-am razgandit. cu copil mic oare in cat timp citesc eu o mie de pagini? . Secretul nu am citit-o dar am auzit pareri controversate despre ea. Child merci pt pont o sa o comand si pe aia a lui Wallace Wattles, nu auzisem pana acuma.
Daca va plac din astea gen drama, de plans va recomand cu mare caldura "A thousand splendid suns" -Splendida cetate a celor o mie de sori de Khaled Hosseini, nu am plans niciodata atata in timp ce citeam o carte, mi s-a parut sublima.
Am redescoperit placerea de a citi in limba romana - citeam in engleza/franceza pt ca mi-era mult mai comod si ieftin sa comand carti de pe amazon, insa cartile astea de suflet nu se compara atunci cand le citesti in limba ta materna, cuvintele au o alta magie, putere. Acuma ma uit pe net ce librarii online livreaza si in strainatate. Am vazut la Humanitas si librarie. net daca mai sunt fete interesate.
Pupici si somn usor tuturor!

Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian 15/03/2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Ciao fetele!

L-am culcat pe musiu dar tot miscoteste...cred ca in curand va trebui sa-i pregatesc biberonul cu lapte si praf de orez ca sa-i dau lovitura de gratzie si sa-l adorm cum trebuie.

Intre timp am vazut poze noi cu Ericutzu cu ochii cam tristuti ca e bolnavior! Oana sper ca e mai bine in seara asta!

Mi-a venit si mie pofta sa pun poze dar am avut doar cateva facute acum 2-3 zile. oricum sper sa va placa daca aveti timp sa dati pe la contul comun.

Abia astept sa vina "tati" sa ne bagam in pat si sa...sa....dormiiiim! Va dati seama ca acum cu morcovul pe care il am nu-mi arde de alte activitati Abia astept ziua de luni sa-mi spuna doctorita ce minuatie am pe-acolo! Am chemat babysitter-a sa stea cu Ricky cat ma duc eu la doctor caci sotul va fi la apartament caci vine firma de curatenie sa igienizeze baile si sa faca totul luna!

Iliraluca - odihna placuta! mai greu de mers la petreceri cu puii mici. am fost in septembrie la o nunta si nu am reusit toata seara sa stau la masa in acelasi timp cu sotul meu. faceam cu randul , cand eu afara cu Ricky , cand el...caci in restaurant era zapacit bietul de el de muzica, lume multa, vorbarie (din aia ca la italieni!)

Child - buna ideea cu coafatul o data pe luna! eu abia am reusit sa ma tund in bucuresti, dupa an! Am tinut musai sa ma duc la stilista mea si era cat pe ce sa n-o gasesc ca si-a deschis salonul ei pe la Alexandru Grigorescu...Avea program de la 12 dar ptr mine a venit la 8.30 am caci la 12 trebuia sa fiu in aeroport. are mana f buna fata! daca va intereseaza va dau numarul ei!(sa stiti ca nu iau dividende de la ea!)

Stanucel - super leaganele ptr bebei! ar trebui sa ma interesez si eu pe aici poate au pe undeva sa-l dau si eu pe veveritul meu. cred ca tare i-ar place!

sa-l vedeti ce-i place cand ma invart cu el in brate! se lipeste de mine dar rade cu gura pana la urechi! cred ca va fi mare iubitor de senzatii tari!

Gata ca am cra..cra..destul. ma duc sa imi fac de lucru.
Noapte buna fete dragi!

de Riccardo

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Am trimis si eu un link pe contul comun de gmail la ceva poze.
Dayanara, sunt acolo la inceput si cateva poze de la bazin, de la cursul de inot. Cele facute de ei vin abia in decembrie.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata!

Pentru ca ieri am hoinarit si am avut bebe marait, nu am mai intrat, asa ca spune cu intazriere:

LML iepurasilor de 6: David Nicholas (de uta_ciun), scumpica Maya Rebecca (a Denisei ) si Andrei Eduard (de riella_ella)!!!

Si:

iepurasilor de azi, 7: Ovidiu (de ioanaa28), Mara Andreea (de Rebiana27), George Theodor (de Ellanik), Rares (de arinaa)!!!

Noi nu reusim deloc sa ne inzdravenim. Am mari probleme sa ii dau antibiotic. In prima seara mi-a vomat vreo 200 ml de lapte, desi ii dadusem antibioticul cu juma de ora inainte de masa. Acum i-l pun intr-un pic de ceai, dar vad ca si pe ala incepe sa mi-l refuze. Nu va zic ce chin pe datul nurofenului sau panadolului.
Abia astept sa ii treaca ca mi se cam duc puterile, mai ales ca noaptea se trezeste intr-un urlet de sar din pat.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

nafi eu as vrea numarul ei pe pm daca se poate si daca stii sa imi dai si un punct de reper cam pe unde e...
stanucel leaganele sunt in ior? nici eu nu am stiut de existenta lor pana acum. o sa ma uit dupa ele...
oana ce face ericutu?
in ceea ce priveste cartile nu am mai apucat sa citesc in schimb am vazut si eu filmul babies 2010-are unele faze haioase...e interesant...
castelana sa-ti traiasca nepotica!
legat de dintisori nu stiu cine intreba dar nici noi nu avem niciunul inca...
cam atat am retinut ca ieri am fost pe drumuri nu am apucat sa citesc tot si oricum neuronul meu singuratic e varza...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Neata,
va scriu ca suntem si noi prin zona...tot raciti, parca nu mai trece odata. pe deasupra e si marait Alessa....si nu mai stiu de la ce

Sa aveti o duminica placuta!

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Fetelor, voi le dati bebelusilor mamaliga? Daria s-a stricat la burtica de ieri si nu stiu daca e de la mamaliga. Asta i-am introdus-o ultima.
Era oricum facuta moale si i-a placut dar...

Daca va place o puteti vota sa apara in ziarul local:
http://www.sibiu100.ro/copiii-saptamanii/

Multumim.

Mami de Antonia Maria (27.11.2004) si Daria Nicoleta (6.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna dimineata la dau o cu lapte...

la multe lunite sarbatoritilor de azi...multa sanatate si veselie...
rebiana la multe lunite si marei...



irinabobe leaganele nu sunt in IOR...sunt in parcul Titan vizavi de farmacia Titan,mai este o policlinica Titan...daca vrei imi face placere sa mergem impreuna(sa ne plimbam cu bebeii pe acolo) hai ca mi se pare ca parcul se numeste oraselul copiilor....

nafi du-l la leagane,sigur ii va face placere..mie imi este teama la gandul ca atunci cand se va obisnui sa vezi plansete cand o dau jos din leagan...

noi am dormit bine,dar de cand s-a trezit tipa incontinuu,un tipat de veselie...cred ca si-a descoperit vocea...

oana multa multa sanatate lui ericutu...

we placut..


FILMULETE
POZE

mamica carmen de Adelina 16.04.2010

Mergi la inceput