Albinute & bondari de mar-apr '07 (151)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

pisikuta, eu am un DVD intreg cu serbarea de anul trecut daca ma invata cineva cum sa "tai" secvente din el, le pun pe net.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
Alerg 42 pentru o sansa
"When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Si noi ne rugam pentru Alexandru ! Daca putem ajuta cu ceva, suntem aici.
Kitty, cum mai sunteti ?
Diana felicitari pentru casuta cea noua !
Eu sunt foarte, foarte obosita...
va pup

Andreea, mamica de Anastasia si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Doamne Gabi ce o fi in sufletul saracilor parinti!!!!Ne rugam pt el!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Vai Gabi ce poveste trista si infricosatoare. Adica acum e bine copilul si in cateva minute se zbate intre viata si moarte. Imi pare atat de rau pentru el.... Sper sa-si revina complet in cat mai scurt timp. Sigur au mai fost si cazuri in care totul s-a terminat cu bine. Doamne-ajuta sa-i fie bine si lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Da Tzuna este o intamplare din categoria "mie nu mi se intampla". a fost pur si simplu un ghinion.

In dimineata asta au plecat la Viena.

Sper ca toate rugaciunile sa ajute si Alex sa isi revina. Si tot cu ajutorul lui Dumnezeu sa ramana cu cat mai putine sechele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Ne rugam in continuare pentru Alexandru sa-si revina fara sechele, pentru medici sa actioneze profesionist si la timp si pentru parinti sa fie puternici si sa nu clacheze

Nu-mi revin din shoc,unde era bona cand s-a innecat? cum a fost posibil sa se innece si sa ajunga in stop cardio-respirator? Ce face 112? De ce platim cota la CASS?
Sa ne fereasca D-zeu pe toti de astfel de necazuri si de altele mai mari.

Doamne ajuta.

si o imbratisare pentru tine Gabi.Si eu sunt matusa si nu stiu daca nu mi-as pierde mintile daca un nepot de al meu ar pati asha ceva.
Aveti grija de voi.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Gabi, ce nenorocire!! Tin si eu pumnii pentru micul Alex, Doamneee!!

Mami de fetita si de baietel

participam la "Clipe de vara"

ess-1.jpg si ess-2.jpg



Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Gabi, cutremurator! Tinem pumnii sa ajunga cu bine la Viena si acolo doctorii sa il poata face bine pe Alex! Multa putere si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Gabi, pentru Alex!

BTW, exact pentru situatii de acest gen este aparatul pe care incercam sa il cumparam prin campania de la semnatura. Din pacate nu am reusit sa strangem banii asa de repede cum ne-am fi dorit, dar am comandat zilele trecute echipamentul, si mai avem de strans 8500 de euro pana in momentul livrarii (peste o luna). In caz de stop cardio-respirator, acest aparat ajuta copiii de varste mici sa ramana cu mai putine sechele, sau chiar deloc (reduce imprastierea toxinelor si implicit afectarea creierului). Am adus campania in atentie si pe forum, din pacate nu am primit feedback-uri de pe-aici...

Sunt cu gandul si alaturi de parinti, am trecut si noi printr-o situatie similara vara asta, chiar daca nu asa de grava. Si nu sunt convinsa ca e cazul sa acuzam bona, unii oameni intra in panica/soc in fata pericolului si nu mai sunt capabili sa faca nimic rational (am simtit pe pielea mea in fata iminentei accidentului lui Alex). E important sa stea uniti, sa nu caute sa dea vreo vina pe cineva, sa ia situatia ca atare si sa-si canalizeze energiile in a cauta solutii in loc sa caute vinovati.

Uf, Doamne-ajuta!

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
Alerg 42 pentru o sansa
"When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Gabi, sunt cu sufletul si rugaciunile alaturi de Alex si de parintii lui. Ne rugam la Bunul Dumnezeu ca micul printisor sa isi revina complet si sa fie din nou asa ca inainte. Dumnezeu sa ii ajute!



Mergi la inceput