Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (177)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

salutari,

cautam o reteta de salata orientata pe net si am gasit asta http://savalaura.blogspot.com/2007/02/casuta-de-turta-dulce.html si m-am gandit la voi (de fapt la juniori) pentru cine are rabdare. Eu cred ca o sa o incerc de sarbatori ca Ilinca e inebunita dupa turta dulce.

Sanatate mamicilor si copiilor virusati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Neata

Danicris sanatate multa. Mirci e bine, merci de intrebare, Ilinca inca imi tuseste, eu cu sinuzita deja de 2sp.
Am inceput sa-i dau iar Prospan, dar fara prea mare incredere. sper macar in jur de 20 sa fie bine sa-i facem vaccinul.
Ilinca mea deja aplauda cand faci "bravo" si face turul patului tinandu-se cu o mana de margine. Mi se pare incredibil.
Sunt bucuroasa ca azi mi-a mancat 200 gr dovleac copt cu mar,. prima ei masa serioasa. SI mie mi se pare la fel: o nebunie, gatim non stop, imi amintesc ca asa am patit si la Mirci aveam niste maini, smirghel erau de atatea vase. Vestea buna e ca dureaza pana la un an, apoi gatim pentru amandoi odata nu-i asa?
Ce dragut Vlad cum se joaca cu surioara lui. Si Mirci a inceput sa aiba mai multa grija acum, zice ca e mica, o pupa, accesele de violenta sunt din ce in ce mai rare. Doamne Ajuta!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si Ilinca, 19 aprilie 2010




Laurita, extraordinar ce povestesti de Ilinca, bravo fetita frumoasa ! Minunata fetita ta, frumoasa, precoce, isteata, papa foarte bine ... bravo ei. Sa ne mai pui poze sa o admiram. Va imbratisez cu drag si va doresc multa sanatate, eu ii am pe amandoi virusati, sub tratament, Vladuc mai rau, Andra o forma mai usoara. Doamne ajuta sa treaca repede si sa fac fata in continuare singura cu ei. Eh, o sa tot fie de-astea ...








Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

tati a plecat devreme,nu mai poate sa o duca el pe Sofia dimineata,asa ca ii imbrac pe toti 3 si mergem cu alaiul!
cand a venit autocarul,monitoarea a ridicat-o pe Sofia,si Andres era in asteptare cu ochii mari si ridica mainile ,credea ca il urca si pe el,cand s-a inchis usa .i-au dat lacrimile,si zicea ca vrea si el la cole..
in casa era fericit ca il imbrac,ma intreba "mami,voy al cole?"(merg la gradi?)
A plecat asa trist de la statie...mi-era o mila de el.
e greu sa inteleaga de ce Sofia pleaca si el nu.
se obisnuise ca ea merge la cole,cain primele zile a plans el,dar acum ca o ducem la autobuz,el a fost convins ca pleaca si el.era asa fericit dimineata ! s-o figandit,amaratul,ca gata a crescut si el si i-a venit in sfarsit randul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Danicris Ms de complimente pentru Ilincuta.
Cum o tratezi pe Andra? poate ma mai inspir si eu...
Aelitaaaaa cum ma cu toti 3 la autobuz????! nu inteleg cum te descurci, nu pot si pace, m-am mai exprimat eu aici despre asta, dar chiar e nevoie! Felicitari oricum. scumpul de Andres, oof

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

citesc din urma si mor de ras cu perlele (am citit-o iar pe-aia cu "mori javra" si inca ma tavalesc)
cu caciula la 15º (dolores)
sau "ia-o ca e buna"


Dolores,asa il las eu pe Andres la jucarii,dar si dupa o juma' de ora tot frustat il iau si tipanduneori reusesc sa il vrajesc.dar el ia motoreta din raft si se plimba cu ea,o vrea chiar daca are moto acasa.asa ca in final tot i le smulg din mana daca nu reusesc cu vorba meaaa lunga si cu vraja mea si cine ma vede atunci cred ca madezaproba,dar nu stie de cand stam acolo..
intr-o zi in carrefour,eu tati si baietii.aproape de terminare,incepe Miguel maraiala ca ii era foame.eu il iau pe Andres plus carutul,sa iesim pe unde seiese fara marfa ,ca sa ii dau sa suga lui Miguel,si sa il duc si pe Andres la cai si masinute,iar tati sa termine cumparaturile ..
pana saiesim,Andres seopreste la jucarii.l-am lasat,am batait de carut,Miguel cu foamea-n gat...apoi zic hai sa mergem,ies de barile alea si i-l las pe Miguel in carut vigilantului ala de acolo..ca Andres o luase inapoi la jucarii.el care nu sta daca vede caMiguel era "plecat",sa nu i-l ia cineva,nu-l mai interesa la ora aia! si stai si roaga-te de el!! dupa o juma deora de rugaminti,saracul Miguel ...luat pe sus in brate ..a durat pana a vazut caii si masinile si a uitat.trebuia defapt sa il iau de la inceput pe sus ,ca mergeam la cai,unde ii place !
deci practic am gresit cu lugu lugu,a mai suferit si Miguel pe langa..
situatii si stuati..

sau sunt copii care daca nu ii ignora parintii,fac si mai rau .depinde decopil.pe ai mei nu ii ignor,dar pt ca merge altfel.dar la cine nu merge,defapt ignore ar fi debaza .


plange Miguel,continuu mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Aelita ce scump, ce scump, ce scump!!!!! A crezut ca acrescut, dragul de el...
piggy deja m-a corupt Esme si fac - corectie vreau sa fac daca nu nasc or something - biscuiti din turta dulce pt brad; am gasit si cumparat din carefour decor, chiar si chestie de facut marginute (asa, gata facute, for dummies).

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Danicris Ms de complimente pentru Ilincuta.
Cum o tratezi pe Andra? poate ma mai inspir si eu...

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si Ilinca, 19 aprilie 2010




Homeopate (oscillo si inca doua remedii specifice), nurofen si ser. Doamne ajuta sa nu evolueze !
Voi ce folositi ?








Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

LAURA cred ca e noroc,nu am eu merit.noroc ca pot sa merg cu ei pe langa mine dand doar din clanta euAdica:stati nuiesiti in strada! masina! asteapta! acuma traversam! langa mine!
in 5 minute ii imbrac pe fiecare,in 5 minute ajungem acolo.
la intoarcere Andres zice ca nu vrea acasa,bine,hai sa ne mai plimbam..la ora aia nu sunt copii si in parc e rece,nisipul ud,intram mai repede in casa.iesim dupa amiaza cu o ora doua inainte sa o luam pe Sofia,atunci scot si carutul din masina si Miguel doarme dus afara,asa ca ma pot ocupa de Andres.
in plus,nu am strazi importante,una singura de sens unic,e bine ca scutim sa ne uitam in ambele parti haha.cu trafic slab,ca intre blocuri.nu ajungem la str principala ,asta e norocul nostru.
dupa amiaza cu carutul ,maitraversam sa mergem in parcuri,dar ingeneral le spun sa deamana,imi dau mana,sa isi dea mana unul altuia deasemenea ,sa apese pe buton la semafor si sa astepte pana da verde.
daca Andres da semne de rebeliune,il iau in brate (cand am carutul,cand sunt cu M in brate nu pot),dar nici asa nu pot mult cu el,il conving pana la urma pe jos.
ma bazez ca nu sunt departe de casa,si ca daca e ceva razboi ,nu mai ajungem la gradinita eventual,altceva ce sa se intample?
azi am fost cam stresata,un pic nervoasa,aveam impresia capierdem autobuzul,i-am cam zorit...deh,prima dimineata dupa atata timp...bine ca nu a mai luat-o pe Sofia kkrea in statie,ca data trecuta(cand deasemenea era prima zi a mea cu ei) si eu eram cu bebe in brate ,l-am pus pe genunchii mei ca sa o ajut...durere!

Asa mai departe nici eu nu indraznesc sa plec cu ei !! nici cu masina ,care zace in fatza blocului,ca mi-e frica saies cu 3,deci si eu sunt fricoasa ,am impresia canu mai stiu saconduc daca nu am un adult langa mine.am impresia ca ni seintampla ceva daca plecam departe...sa nu crezi ca eu sunt floricica! am creierul de gaina la ora asta dupa atata copilarime!


aici o fetita de 10 ani anascut un copil sanatos de aproape 3 kg.tatal are 13 ani.
MI SE PARE ca au zis ca sunt romani !
se studiaza cazul ,sa vada daca e bine crescut cu ajutorul bunicilor,altfel li se ia copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

scuzati ca nu -mi merge "spatiul" bine,Andres mi-a facut laptopul praf,dupa ce ca tasta nu mai era de mult la spatiu,sidadeam la "tzumburuc",s-a chitit intr-o zi cu picioarele pe ele,de necaz ca era inchis fara baterie..si acum imi rup destu' sa fac spatiu-ntre cuvinte.
asa ca ,scuzati-mi ingramadeala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

daaaa iashte romani d-ai nostri

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca 29+

Mergi la inceput