Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (177)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78


Mai tre sa scriu ceva, pt ca nu ma lasa inima.
Desiree, pt voi viata e mult mai grea. ne rugam ca totul sa se termine cat mai curand, si cat mai bine. Ai de la noi toata dragostea si sustinerea - atat cat se poate de la distanta - miini intinse si ganduri de bine. O sa te rog ceva: nu te mai incarca cu ganduri "de ce" si "cum" - este peste puterile noastre, ca oameni simpli. Nu tu tre sa verifici si urmaresti asistentele!!! daca nu ai incredere, sau ai prins o greseala - fa o plangere si lasa cei de specialitate sa decida mai departe. Cat despre evolutia glicemiei - nu tu tre sa cauti cauza, solutie - e posibil sa fie doar o usoara dereglare a metabolismului - lucru care se intampla adesea la tratamentele de cortizoni. Si eu fac testarea periodic, verisoara veterinar stiind ca iau Flixotide constant- de cate ori ajung la ea imi face test de glicemie (la fel ca la animalele ei ).
Stiu ca e greu pt tine, dar tot ce ti se intampla sunt si lucruri bune si lucruri mai putin bune - ca asta e viata - uneori mai dura pt ceilalti. De cate ori simti ca te prinde disperarea, uita-te la zambetul printesei voastre, si o sa stii ca pana la urma viata v-a oferit o minune!!! Noi iti oferim un umar - poti sa plangi in bratele noastre ori de cate ori e nevoie!
Noi va iubim mult mult, si ne rugam, si suntem bucurosi ca tratamentul a avut efect atat de repede!




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!




Cleo, draga mea, iti multumesc! Vezi tu, cu asistentele, NOI trebuie sa fim atenti la ce fac ele, ca fac greseli! Asta e, ca parinti acum, tre' sa ne transformam si-n doctori si-n farmacisti, sa fim f atenti la ce fac ele. Dr. a uitat sa ne spuna sa nu-i mai dam pastiluta de chimo cand ii scazusera platelats , asistenta face greseli, deci daca noi nu cascam ochii sa ne protejam copilul... cine? Ca uite, nu te poti baza ca asistenta nu face greseli, sau ca dr. isi amintesc ca tre' sa oprim tratamentul daca Cell Blood Count sunt scazute

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Desiree confirm, asa e si la noi, pai copilul meu facea de 2 saptamani febra peste 40 si ei nu faceau nimic. Ca n-aud nimic la plamani, pana nu le-am zis ca nu plecam de-acolo fara raza si analize n-au facut nimic. Si ei chiar iti zic chestia asta, ca trebuie sa-ti iei sanatatea in maini, ca doctorii sunt mai mult niste consultanti, mie una asa imi ziceau la prematuri cand stateam cu Patrick, eu sa le zic ce mai face copilul, ca eu stiu cel mai bine.
Trebuie sa-i pazesti permanent ! Noroc ca sunt foarte simpatici, politicosi si deschisi, isi mai spala din pacate. Adevarul e ca sunt si debordati, nu stiu la voi, dar in Quebec, e penurie mare de personal medical.

Danicris welcome back! Sanatate multa, si mie mi-e groaza de partea asta, Patrick care aduce virusei la cel mic, acuma sper sa se nasca Kevin la termen spre sfarsitul lui februarie, cand iarna e pe duca, desi primavara e mult mai propice viruseilor.





Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si 25+ Kevin
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:


Danicris, sanatate multa scumpa, iarta-ma ca nu ti-am urat inca de azi dimineata...

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Ne-am inscris si noi la "clipe de vara". Cine vrea sa ne vada, aici: (Des1 si Des2)

http://www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=10

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

'Neata. Noi papam, voi pe unde sunteti?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata Eu am avut Revelion cu tuse si muci!!! A plans Robert toata noaptea, eu numai din cand in cand

Culmea culmilor, ca l-am lasat cu tati in ideea ca e bolnav si acum nu s einteelege cu el ca el vrea "haide pasaj" adica sa mearga la gradinita, ca ttrece pe langa un pasaj. na...te pui cu el, asaca il duce, macar pt cateva ore.

Nadia am vazut prrintesa superba! Dar inca nu se voteaza, nu?

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata

Danicris sanatate multa. Mirci e bine, merci de intrebare, Ilinca inca imi tuseste, eu cu sinuzita deja de 2sp.
Am inceput sa-i dau iar Prospan, dar fara prea mare incredere. sper macar in jur de 20 sa fie bine sa-i facem vaccinul.
Ilinca mea deja aplauda cand faci "bravo" si face turul patului tinandu-se cu o mana de margine. Mi se pare incredibil.
Sunt bucuroasa ca azi mi-a mancat 200 gr dovleac copt cu mar,. prima ei masa serioasa. SI mie mi se pare la fel: o nebunie, gatim non stop, imi amintesc ca asa am patit si la Mirci aveam niste maini, smirghel erau de atatea vase. Vestea buna e ca dureaza pana la un an, apoi gatim pentru amandoi odata nu-i asa?
Ce dragut Vlad cum se joaca cu surioara lui. Si Mirci a inceput sa aiba mai multa grija acum, zice ca e mica, o pupa, accesele de violenta sunt din ce in ce mai rare. Doamne Ajuta!
Lorich la noi Revelion pe motiv de pipi in pat. Nu stiu ce a fost cu el, de obicei se scoala sau se tine pana dimineata. Evident ne-am mutat toti 4 in patul din dormitor asa ca nu a mai dormit nimeni decat spre dimineata. Sanatate multa! La gradi va primeste bolnaviori, care sunt regulile?
Desiree si multa sanatate si putere! SUnt frumoase pozele inscrise in concurs, sa ne spui cand te putem vota!
Ali ce faci scumpa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Laurita ce frumos, ce progrese! Sa-i fie d ebine papa bun!
Regula la gradi e ca daca nu are tratament de facut, adica siropuri&co si nu face febra il primeste, acuma sincer...eu as aprecia mai multa strictete, ca uite...e mai mult bolnav si tti sunt asa cica. Dar asa... a luat de acolo, duce acolo, ca la balamuc. Pana la urma nu a mai vrut sa se duca a ramas cu tati acasa.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Ne-am inscris si noi la "clipe de vara". Cine vrea sa ne vada, aici: (Des1 si Des2)

http://www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=10

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!




Abia astept sa va votez! Ce rau imi pare ca n-am stiut de concurs, ca as fi trimis si eu 2 poze, chiar aveam garla de poze frumoase facute asta-vara. Asta e, la urmatorul concurs poate sunt si eu pe faza...

Buna fetelor, eu sunt la servici, Eva e la mama Ieri mi-a fost rau rau, tare rau. Acum sunt mai ok. Daca n-as tusi in halul asta as zice ca n-am nimic! Eva tot cu muci dar parca spre trecute. Totusi cred ca o mai tin si maine (doctora mi-a zis ieri vreo 3 zile sa o tin acasa sa nu ne potcovim cu altele acum pe fond de imunitate mai slaba).
Laura, wow, ce povestesti tu de Ilinca, ce trece timpul! Yam-yam, dovleac copt Cred ca fac si eu diseara, merci ptr idee.

Pupici tuturor!


YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI


Danicris, sanatate multa scumpa, iarta-ma ca nu ti-am urat inca de azi dimineata...

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE



Servus.

Saru'mana, Ylari, stai linistita, nu te scuza. Te imbratisez, multumesc.

Multumesc si tie, Doloress, te pup.








Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput