Handmade....

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

alina, ti-am dat un pm, in care ti-am sugerat niste idei si ti-am dat si niste exemple de pe siteurile mele.

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Saru'mana multl-am primit si voi pune in practica tot ce mi-ai sugerat tu acolo.Sper sa imi vizitezi blogul si dupa ce voi pune in aplicare sfaturile tale,o mana de ajutor intinsa la nevoie mi-a fost necesara si mai mult decat utila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui valen

Nikole, inca nu m-am apucat de wrapped dar urmeaza; am deja niste idei pe care imi doresc sa le concretizez, defapt mie mintea imi sta numai la bijuterii acum.

Ai facut copacelul pana la urma?


In alta ordine de idei, am blog(inca in lucru)

http://gabrielladesign.blogspot.com/






Valen, n-am mai trecut pe aici...da, am facut copacelul, intr-un cercel vechi, insa a iesit urat, si mi-a luat o oraaaa...
mi-am cumparat alte materiale, fir din argint,pietre din plastic(nu vreau sa cumpar pietre si aur pana nu ies copaceii cum ii vreau eu)sa exersez, no...eu nu am talent deloc, dar imi plac lucrurile unicate, personalizate sa zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor va rog sa imi spuneti si mie parerea voastra despre ultimele mele creatii va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

alina, hai ca iti spun eu, ca iti urmaresc de ceva vreme postarile, si blogul de cand l-ai infiintat.eu admir foarte mult rabdarea pe care o ai , de a experimenta retete si de a descrie detaliat produsul.bine ar fi daca ai putea si sa vinzi cate ceva, ca stiu ca ai mare nevoie.am incercat si eu si bijuterii hand-made, si distributie de cosmetice, insa......nu merge ca si venit constant, din care sa traiesti decent.biiine, ca eu nici n-am rabdarea necesara, bijuteriile mele sunt de fapt "prefabricate" sa zic asa, adica imi comand pe un site materia prima si doar le asamblez.insa e nasol, caci necesita si o investitie initiala.

sfatul meu pt tine , caci stiu ca ai copil micut, este ca atunci cand mergi in parc, la plimbare etc(caci presupun ca iesi cu copilul), sa iti iei in poseta si 1-2 produse sau seturi, ambalate frumos, si sa le prezinti cunoscutilor.in acest mod reusesti sa si vinzi cate ceva, in joaca, sa zicem, fara a te milogi si a umbla din usa in usa.eu asa procedez, mi-am cumparat o geanta mai "sport", incapatoare dar comoda, si vesnic am cate ceva de vanzare in ea.daca prinde ideea si la tine si esti dispusa, o sa vezi ca incep sa se aseze lucrurile si o sa si vinzi, nu numai sa produci
si multa bafta iti urez


Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Saru'mana mult de tot Cristina pnetru incurajari,voi pune sfatul tau in aplicare,doar ca voi mai avea nevoie de practica la bijuterii sa mai adaug cate ceva la cosmetice.Sper sa reusesc.Iti doresc spor la vanzari si o zi buna












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

alina, imi pare bine daca iti pot fi de folos cu un sfat, sper sa iti mearga si tie cel putin la fel de bine, o sa vezi ca , daca ai putina perseverenta, o sa reusesti sa scoti niste banuti frumosi, si mai ales vei fi mandra de produsele tale unicat.eu m-am cam lasat pe tanjala in ultimul timp, n-am avut nici bani de investit, si nici timp, caci ne-am gasit job momentan, si eu si sotul, asa ca blogul a picat pe locul 2.

o sa mai intru periodic sa vad ce mai realizezi, si sa ne mai impartasim experienta.iti urez bafta in continuare


Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Saru'mana mult de tot,sper sa ne auzim cat mai curand cu creatii si mai si.Eu sper sa ai succes la job si spor in margelit si in vanzari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Alina
imi place mult blog-ul tau, produsele cosmetice sunt super fain prezentate, ai vandut ceva? Pentru vanzare cum le ai ambalate?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Anuscha eu le pun in cuiute balsamurile si untul de corp il pun intr-o tipla,acum ma interesez de etichete si cutiute cam cat costa de unde pot face comanda sunt de abia la inceput.Iti multumesc frumos pentru aprecieri.Daca doresti ceva vreodata lasa-mi pe PM id-ul tausper sa reusesc sa fac rost de etichete si cuiute daca nu le voi creea chiar eu.

Mergi la inceput