Handmade....

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Cred ca la acelasi capitol, handmade, intra si mobila facuta in casa, nu?
Am terminat (bine, recunosc, mai mult sotul) de facut patul copilului (asa cum a vrut, si anume etajat) si am mai pictat si doua noptiere tot din lemn natur pt dormitorul nostru.
Legat de cremele si sapunurile naturale visam si eu candva sa ma apuc de asa ceva dar cred ca mai curand cumpar de la cineva pt ca mi se pare f complicat.

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

tala
mama ce chestii faine
imi place cutia cu servetelul
alina , cereceii is tare draguti

un an 2011 excelent tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Tala, felicitari pentru mobila! Imi place foarte mult genul acesta de mobila si decoratiuni interioare, care dau cel mai bine senzatia de "acasa". Anul acesta mi-am propus sa fac o curatenie generala si voi picta putin peretii in camera copiilor si dormitor, din pacate nu ma pot baga la mobila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

olim iti multumesc,vali02 spor la treaba si curaj cred ca vei reusi sa faci si mobila,putin curaj si gata treaba si putina indemanare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cokk spune:

Fetelor..mi-am deschis magazin pe Breslo ..se numeste,,Bebestrumff"
Astept parerea voastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Cokk spor la vanzari,felicitari pentru magazinul tau,spunene si noua cum ai facut sa iti faci magazin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Tala, superbe lucruri iti ies din manute! A primit si Alexuta mea cadou de la cumnata mea, un tablou cu Tinkerbell, facut de tine. E tare incantata Alex!

Saptamana asta am mai facut niste fustite TUTU, le-am postat aici:
http://good-times.webshots.com/photo/2494529150102654381FyddKB

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Vali, Olim va multumesc. Din pacate eu nu-mi dau seama exact cum e ceea ce fac (la inceput imi plac e mor si dupa putin timp nu-mi mai plac deloc!!!) - dar patul chiar e reusit (si aici e clar ca nu-i meritul meu, ci al sotului care desi nu e tamplar a reusit sa para ca ar fi). Dupa ce il pictez revin cu poze noi.
Ariel, ce mica e lumea! ma bucur ca-i place Alexutei (cam asta e ce conteaza cel mai mult pt mine - reactia copilului)
Cokk, felicitari pt magazin! (e complicat sa infiintezi unul?)
Alina, vad ca perseverezi cu blogul (tu faci si sapun?)

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Tala, e foarte usor sa faci magazin pe Breslo. Pasii sunt intuibili. Prima luna este gratuit, apoi se plateste o suma, lunar, la 3 luni parca sau la 6. Suma este mica, 10 lei pe luna (daca nu ma insel), iar la varianta pe 6 luni este de 57 lei...nu mai stiu exact.
Mi-am facut si eu un magazinas acolo, dar inca nu l-am umplut cu fustite. Se numeste "littleTUTU".
Se mai pot face magazine on-line si pe shopmania, nu mai stiu care sunt conditiile, ca eu mi-am facut acu' vreo 2 ani si am renuntat intre timp, caci mi-am facut unule "adevarate", adica .ro, insa adresa lor o pot da numai pe PM :).

Alina, dragutel blogul tau. Pot sa-ti dau o sugestie? Da-le nume dragalase bijuteriilor si cosmeticelor tale. Din experienta mea, un produs care are nume atragator se vinde mai bine. Si nu in ultimul rand poza! In fond asta este modul in care vindem, in imagini. Trebuie sa fie convingatoare si sa atraga clientul, pe principiul "ochii vad, inima cere". Eu am un magazin cu farduri minerale. De cand am schimbat pozele si le-am dat nume produselor, mi-au crescut vanzarile simtitor. Inainte aveam poze strict cu nuantele, acum am bagat si cate ceva prin fundal.

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Ariel_7000 si Tala va multumesc frumos.Tala inca nu m-am apuca sa fac sapun dar voi incerca,ariel_7000 iti multumesc pentru ponturi da-mi si mie niste idei chiar as avea nevoie ma gandesc serios sa imi extind ceea ce vreau sa fac.Sper sa reusesc ceea ce imi propun bafta tuturor si va multumesc pentru sfaturile constructive.Spor la treaba

Mergi la inceput