Pufi iubiti de Ianuarie-Februarie 2010 (148)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Mcrissa si eu ii dau biscuiti in manuta dar nu s-a inecat niciodata. Il molfaie pana se face ca o crema si apoi il inghite. Daca s-a inecat asa rau, parerea mea e sa il mai lasi putin, sa exerseza mestecatul. Poti sa ii pasezi mancarea mai mare, la furculita, si incet incet va invata sa mestece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

micki - am vazut pozele de la nunta. Ati fost superbi toti, iar tu si cu rochia ta foarte frumoasa .

Aveati voi un site cu lumanari de botez f frumoase, lucrate deosebit. Imi puteti da si mie un link pls?


xela, nasesti? Ce mai faceti?

de Isabela si Irina (februarie 2010)


Da, o sa nasesc in curand o bebica frumoasa foc. A 2 a finutza .

Suntem OK. A mucioasa si C cu febra dar tinuta sub control. Eu cu casa vraiste ca am intrat in greva curateniei si de 3 zile nu am mai facut ordine decat in bucatarie si e dezastru la propriu. Maine m-asteapta zi grea .

Voi? Isa mai tuseste? Irina e sanatoasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

Buna,
pentru toti pufuletii iubiti.
Intru sa va intreb pe voi cum procedati sau daca le dati sa pape singuri biscuiti in manuta ca voi sunteti de-o seama cu noi.

Noi avem o problema cu bsicuitii, se ineaca foarte rau cu ei.I-am luat din cei de la Nestle ca am inteles ca sunt cei mai buni, dar el musca din ei si incearca sa inghita direct fara sa mai mestece(s-a invatat asa de la pufuleti cred).Avem 3 dintisori jos si 3 sus, am avea cu ce rontai putin.Acum nu stiu daca e bine sa insist sau sa astept sa mai creasca, s-a inecat si s-a invinetit de cateva ori, am simtit ca lesin langa el, pana la urma a vomitat si si-a revenit.


Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare





Incearca cu biscuiti moi. Nu stiu alte firme dar organixul are 2 feluri pt bebelusi de 7+
A mea mananca fara pb biscuiti si nu are niciun dinte.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Ayanna am vazut iaurt de capra dar e din cel bio pe care il papam noi si mi s-a parut tare scump....4.7 ron 125 g. L-am si gustat si pt mine e cah, eu nu beau/mananc nimic de la oaie/capra si poate de asta nu mi-a placut.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Multumim de intrebare Nikole.
Tot cu febra ne luptam. Cred ca antibioticul e cam degeaba. Probabil e viroza si pana nu isi face numarul pot sa ii dau orice. Maine mergem oricum la doctor pentru control.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:



We did it! (again). Ne-am mutat. am facut week-end heirupist, ambalat/carat la masini/carat din masini/dezambalat (inca mai sunt ceva saci/cutii pana vine mobila (trebe vreo 3 chestii). arata ok, mai de=al nostru acum, ne-am mai linistit. avem si strangerea de inima, ca deh, din casutza visurilor, la marginea padurii, suntem in bloc, cu kirie, in buricul targului . dar locatzia se pare ca nu e definitorie pentru noi,om vedea cum ne e aici. deocamdata e ..."galagie" de city. care azi dimi a adormit-o pe ema afara in carucior, premiera . nu-mi venea sa cred.

voi? am citit un pic de tot, pui cu febre, racitutzi. sanatate si de la noi.

dileme si dezbateri...nu am energie sa dezvolt, dar sunt situatzii cand esti in stare sa ii dai si un kkt numa' sa nu mai sufere si daca 1-2 medici zic ca e ok, atunci... mai scapi din vedere "informare, tzarile unde nu se da, etc.
btw, suntem printre tarile unde ficatul se mananca si recomanda. multe alte tzari nici sa nu auda.miw imi place, restul din familie cica e iak, asa ca papam doar la restaurant, adik io, o data pe an. ema nu a papat, si carne ii dau cand se nimereste, dar deja v-ati obisnuit cu "delasarea" mea. nu stiu de cate ori pe saptamana vine, cand e,e.

off, sunt rupta, la propriu, de carat cutii si copil in wrap/brate. si la figurat de noul life style.
sii iu sun

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

micki - am vazut pozele de la nunta. Ati fost superbi toti, iar tu si cu rochia ta foarte frumoasa .

Aveati voi un site cu lumanari de botez f frumoase, lucrate deosebit. Imi puteti da si mie un link pls?


Buna,

Xela Uite www.lumanaridragstar.ro/magazin/lumanari-botez/6" target="_blank">aici. De aici am luat lumanarea ptr botezul lui Kiti. F faina.





Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

Buna,
pentru toti pufuletii iubiti.
Intru sa va intreb pe voi cum procedati sau daca le dati sa pape singuri biscuiti in manuta ca voi sunteti de-o seama cu noi.

Noi avem o problema cu bsicuitii, se ineaca foarte rau cu ei.I-am luat din cei de la Nestle ca am inteles ca sunt cei mai buni, dar el musca din ei si incearca sa inghita direct fara sa mai mestece(s-a invatat asa de la pufuleti cred).Avem 3 dintisori jos si 3 sus, am avea cu ce rontai putin.Acum nu stiu daca e bine sa insist sau sa astept sa mai creasca, s-a inecat si s-a invinetit de cateva ori, am simtit ca lesin langa el, pana la urma a vomitat si si-a revenit.


Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare



Si fetita mea mananca biscuiti,acum ii dau din aceia pt ceai(un fel de Petit Beure),rupe bucati mici si le mesteca in gurita pana sunt gata,din ce vad eu....are 4 dintisori-2 sus/2 jos....

Cum spunea si Miremia,biscuitii de la Organix sunt moi,se sfarama si in mana

Numai la biscuiti face asa?la miez de paine cum reactioneaza(daca i-ai dat)?





Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fericirea nu este determinata de nivelul de prosperitate, ci de caldura relatiei dintre inimi si de modul in care percepem lumea. Ambele atitudini sunt in puterea noastra … Fiecare din noi este fericit atunci cand decide sa fie fericit si nimeni nu ne poate impiedica."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le



micki, am vazut o parte din poze si mi-au placut mult, iti admir seninatatea si optimismul in conditiile in care partea materiala nu e chiar cum ar trebui. Io cam sufar pe tema asta in ultimul timp si-mi cam scade entuziasmul. Mai ales cand raman fara cioco. Daca exista dependenta de ciocolata, io clar o am. Am informatia pe care ti-o promisesem, dar nu te-am mai abordat pe ym de teama sa nu te deranjez. Poate ne nimerim maine la niste taclale. Ma bucur ca i-a trecut raceala lui Kiti si ca micul finut e spre bine!

de Isabela si Irina (februarie 2010)


Multumesc pentru aprecieri! Eu raman optimista. Ma deprima partea goala a paharului asa ca prefer sa o evit pe cat se poate. Nu vreau sa manii pe Dumnezeu! Este cat este. Vreau mai mult, muncesc mai cu spor ...E mai greu de vb in weekend ptr ca e una cu program in 2, mare parte a timpului, si alta e in 3, in weekend, plus vizite, plus leneveala in 3 . Abia astept sa mai schimbam o vorba. Si despre poze...am pus si eu din alea in care arat bine . Cele cu sunci, evident sunt dosite .




Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

S

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

micki - am vazut pozele de la nunta. Ati fost superbi toti, iar tu si cu rochia ta foarte frumoasa .

Aveati voi un site cu lumanari de botez f frumoase, lucrate deosebit. Imi puteti da si mie un link pls?


xela, nasesti? Ce mai faceti?

de Isabela si Irina (februarie 2010)


Da, o sa nasesc in curand o bebica frumoasa foc. A 2 a finutza .

Suntem OK. A mucioasa si C cu febra dar tinuta sub control. Eu cu casa vraiste ca am intrat in greva curateniei si de 3 zile nu am mai facut ordine decat in bucatarie si e dezastru la propriu. Maine m-asteapta zi grea .

Voi? Isa mai tuseste? Irina e sanatoasa?


Sa ii fie de bine finutei frumoase! Sa va traiasca!
Abia astept si eu ca bb2 sa fie fetita, daca se poate... Doamne ce mi-ar mai placea sa o imbrac in roghite cu volanse, floricele, fluturasi... Am eu destui prin minte .



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput