Pufi iubiti de Ianuarie-Februarie 2010 (148)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Sa intru si eu sa va zic o veste buna. Au trecut 90% mucii lui Kiti! Daca maine e frumos iesim la plimbare! Uraaa!

Si azi a fost o zi minunata! Am reusit sa mergem la biserica cu nasii. Acea scoatere care are loc la 8 zile de la cununie. La noi a mers si la mai multe zile (3 sapt in loc de 1). Ca nu s-a putut atunci, dom-le! Si am ajuns acasa si am comandat pe net mancarica, ce ne-a poftit sufletelul si stomacelul! Desertul a fost pregatit de mine, cum va ziceam azi-noapte si am avut mare succes cu el! Mai sunt 2 portii...doar atatea...

Ce sa mai! O zi superba!

Va si va doresc o seara placuta!



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

seara buna si noaptre buna ...nu am avut net ieri,apoi am fost plecati ....azi am dormit ....scuzee k nu am intrat....ne citim maine dimi ....
NB!!

aa si LML puilor de ieri si azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna seara,

Ne-am adunat si noi de pe drumuri, of m-am saturat sa umblu prin mall-uri in weekend! Chiar spunea sotul ca n-am mai fost in Gradina Botanica de cand eram gravida... nu putea sa spuna asta sambata pe la pranz... Oricum, ramane ca propunere ferma pentru weekendul viitor!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

micki mica, ayanna multumesc. sper sa nu apara vreo raceala.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

micki - am vazut pozele de la nunta. Ati fost superbi toti, iar tu si cu rochia ta foarte frumoasa .

Aveati voi un site cu lumanari de botez f frumoase, lucrate deosebit. Imi puteti da si mie un link pls?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Simply pt capitol nou!
Am gasit si eu povestea nasterii Arianei, nu stiam ca esti asa tanara. Esti asa sigura pe tine si te descurci atat de bine cu micuta incat am crezut ca ai mult mai multa experienta de viata.

Haircut tinem pumnii sa ramana Maia la cei doi mucisori si atat.

Lamuriti-ma si pe mine cu ceva....este posibil ca Mara sa vomite din cauza mucilor? Ar trebui sa-i scot mai des (stiam ca daca ii scot mai des creste productia)? Mi-a mai varsat o tura de laptic cu mucisori, tot de la tuse. Tuseste pana varsa saracuta.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg


cred ca e vb de acei muci din gat....care nu ies decat cu batista bb...intr-un fel cred ca asta este modul ei de a-i da afara...o deranjeaza...si-i vomita

jiji tot in gat ii are ca daca incerc sa-i scot...nu iese decat serul bagat...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



Exact despre acei muci vorbesc...ii aud cum ii fac in gat si ma dispera maxim!!! Deci si voi cu problema asta. Eu ii dau eurespal pt tuse, tu ce i-ai dat?

Simply nu este asa grav de mers la spital, o sa o duc maine la doc.

Haircut


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg

Eu i-am dat Stodal,pt tuse,aspira bine si mucisorii cu batista bb Sanatate multa !

"Nu exista dragoste ,ca dragostea unei mame si nici o legatura mai stransa cu pamantul…decat legatura pretioasa,ce vine de la Dumnezeu,a unei mame atunci cand da nastere copilului sau''

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:



adina, haircut, v-am trimis pe mail schema de diversificare pentru copiii alergici sau cu teren alergic. Cine o mai doreste, astept pm cu adresa de mail. Precizez ca e scrisa in franceza.

micki, am vazut o parte din poze si mi-au placut mult, iti admir seninatatea si optimismul in conditiile in care partea materiala nu e chiar cum ar trebui. Io cam sufar pe tema asta in ultimul timp si-mi cam scade entuziasmul. Mai ales cand raman fara cioco. Daca exista dependenta de ciocolata, io clar o am. Am informatia pe care ti-o promisesem, dar nu te-am mai abordat pe ym de teama sa nu te deranjez. Poate ne nimerim maine la niste taclale. Ma bucur ca i-a trecut raceala lui Kiti si ca micul finut e spre bine!

lorex, imi pare rau de mesajul pierdut... e neplacut tare.

miremia, sanatate multa delfitei, sper sa scapati repede de mucisorii aia.

Lillo, cum mai e piticul?

ayanna, sanatate sotului! Ce dulce si afectuoasa e zgubi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

micki - am vazut pozele de la nunta. Ati fost superbi toti, iar tu si cu rochia ta foarte frumoasa .

Aveati voi un site cu lumanari de botez f frumoase, lucrate deosebit. Imi puteti da si mie un link pls?


xela, nasesti? Ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

simply, multumim pentru capitol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Buna,
pentru toti pufuletii iubiti.
Intru sa va intreb pe voi cum procedati sau daca le dati sa pape singuri biscuiti in manuta ca voi sunteti de-o seama cu noi.

Noi avem o problema cu bsicuitii, se ineaca foarte rau cu ei.I-am luat din cei de la Nestle ca am inteles ca sunt cei mai buni, dar el musca din ei si incearca sa inghita direct fara sa mai mestece(s-a invatat asa de la pufuleti cred).Avem 3 dintisori jos si 3 sus, am avea cu ce rontai putin.Acum nu stiu daca e bine sa insist sau sa astept sa mai creasca, s-a inecat si s-a invinetit de cateva ori, am simtit ca lesin langa el, pana la urma a vomitat si si-a revenit.


Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare


Mergi la inceput