Pufi iubiti de Ianuarie-Februarie 2010 (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

ayanna ziceai parca ceva de laptele de capra?pe asta l-ar tolera?v-ati gandit sa incercati voi sau mama ta sa cresteti una?
eu am o vecina ,tare aranjata din toate punctele de vedere.Si cand a avuit ceva probleme cu fiicasa a crescut si ea o capra.Sa o fi vazut cum venea cu masina ei periculoasa,schimba hainele de birou si se ducea sa aduca capra de la pascut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

miremia da poate vomita de la mucisori. ii dai si siropel de tuse.?pt mara sa no mai supere tusea.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

mamici voiam sa va intreb daca pufii vostri stranuta? des? al meu de vreo sapt stranuta intruna de vreo 10 ori pe zi. prima data am zis gata raceste dar doar imi stranuta. care o fi explicatia?

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Citat:
citat din mesajul lui lorex

cu fata in bratze si c-o singura mana am scris un mesaj luuuuuuuuuuuuuuggg care mi-a dat eroare si l-am pierduuuuuuuut!



am pierdut o ora....


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


Lori, cand mai pierzi mesaje pentru ca-ti da eroare da repede back...iti revine la pagina cu mesajul. Eu am reusit sa recuperez de multe ori asa mesajele, nu le mai recuperezi decat daca ai inchis pagina, dar daca e deschisa merge cu back.

Si nu considera timpul pierdut...ai tinut bobita in brate in timpul asta, ti-a simtit caldura si respiratia...





am dat back dar era gol....alb..nothing...


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Eu am intrat mai devreme cu gand sa va scriu mai multe ca dormea fii-mea, dar cum m-am apucat sa tastez cum a deschis ochii si gata timpul meu liber.

Acum se joaca in patut...sa vedem cat rezista fara sa fie necesara interventia mea.

Am fost la oras azi si am lasat-o cu maica-mea. Am alergat prin oras sa rezolv cu toate...cateva intalniri, plus aprovizionare alimente, plus o cafea cu prietenii...in total vreo 2 ore jumate. Eu cam stresata si cu gandul acasa, dar cand am ajuns inapoi fii-mea relaxata, printre jucarii si dadaci...mama, tata, frate-meu, cumnata-mea, nepoata-mea...stateau toti turceste in mijlocul casei si se hilizeau acolo cu fii-mea. Cica puteam sa stau inca doua-trei ore lejer la plimbareala ca nu-mi simtea fii-mea lipsa. Dar cand m-a vazut s-a luminat toata, a inceput sa dea din aripioare si sa tipe vesel...mai ales ca i-am adus si o jucarie noua. Cand am luat-o in brate s-a lipit de mine si m-a mozolit toata...ma musca/pupa cu gura deschisa, ca sa mai zic...m-a uns la suflet. Ma bucur insa nespus ca a stat fara mine si ca a fost vesela si s-a jucat, chiar daca din atitudinea ei cand am venit am inteles ca mi-a simtit lipsa.

LML sarbatoritilor zilei...Sebastian, Daniel...sa cresteti mari si sanatosi!
LMA BUBU...sa fiti fericiti!

HAIRCUT...multumesc pentru raspuns. Cam asa e meniul si la noi seara...legume de peste zi sau alta combinatie de fructe decat dimineata. Lapte formula (NAN HA) cu cereale nu papa ca nu ii place, nu stiu de ce...folosesc lapticul doar la inmuiat piureul. La fructe nush ce combinatii sa mai fac...avem in meniu mere, pere, piersici, banane si cam atat si avand in vedere ca tre' sa-i dau si dimineata si seara tot incerc sa le variez dar tot mi se pare monoton.
Legumele le combin la fel in diverse variante...dar tot monotone si alea...probabil e doar impresia mea, dar as vrea sa experimenteze cat mai multe gusturi, plus ca vreau sa fie si un menu echilibrat din punct de vedere nutritional. Ieri am fiert o supa din mai multe legume si le-am pasat in diverse combinatii, ca sa nu fie acelasi gust la fiecare masa si le-am pus in 4 portii a cate 150 gr fiecare la congelator. Cand le scot le amestec cu carnita, ou, ficatel depinde ce am programat pentru masa respectiva. De obicei papa o portie la o masa si pentru seara nu mai ramane decat foarte rar.
Eu bostan din asta portocaliu de la tara n-am mancat niciodata (doar semintele le folosesc) si nush cum sa-l prepar...si parca imi vine greu sa-i dau ei sa pape daca n-am papat eu. Trebuie sa incerc eu inainte sa fiu sigura ca e ok. Tebuie sa ma interesez de subiectul asta.

MIREMIA...si zgubicea a vomat in zilele cu mucisori, mai ales cand era la san si venea laptele cu viteza si ea avand nasucul infundat nu reusea sa inghita si se ineca si-mi voma lapticul cu tot cu mucisori. Dupa ce s-au rarit mucii n-a mai vomat, deci e foarte probabil ca asta sa fie cauza. Eu ii scot mucii cu betisor din ala de urechi, am vazut intr-un filmulet la Culcer cum facea...il ud cu ser si curat narile de ceea ce se vede aici la exterior, iar restul ii las sa se elimine singuri. Daca stranuta sau plangea avea lumanarele la nas. delfita mica sa se faca bine!

SIMPLI...mi-am salvat linkul cu povestea nasterii, inca n-am apucat sa citesc. revin cu impresii dupa.

DASTEFA...din cate am inteles eu laptele de capra e cel mai indicat pt bebeii cu alergie la lactoza pentru ca e cel mai apropiat ca formula de laptele uman. Am luat la un moment dat in discutie varianta cresterii unei capre, dar nu prea e posibil. Noi n-avem unde o tine ca n-avem nici un acaret pentru animalute pe langa casa si parca nici nu m-as apuca sa construiesc tarcuri, grajduri si chestii de astea...prefer gradina de legume si atat. Plus ca trebuie sa faci rost si de nutreturi, mancare...ma rog, mi se pare complicat. Plus ca trebuie sa am grija de ea...noi lucram amandoi, mi-ar muri orataniile de foame in batatura nu alta. Mama e deja coplesita de treaba cu animalele ca are si vacute si porci si pasari, abia reuseste sa se ocupe de toate, plus ca are si pamantul de lucrat, nici odata nu-i ajunge timpul...munca, munca, munca...o capra ii mai lipseste ...
As prefera sa pot cumpara din comert...ca din vecini n-am de unde ca la noi nu prea se cresc capre, poate mai la munte. Oricum m-am interesat deja la cativa tarani care vin in piata in oras si cred ca o sa reusesc sa fac rost ca sa vad cum ne intelegem cu el.
Azi am gasit in magazin o telemea de capra, am sa-i fac proba diseara sa vedem ce si cum, sper sa nu fie sarata...daca nu merge pentru zgubi atunci o halim noi.

MYKY...si Dariuca mea stranuta, nu foarte des e adevarat, dar mai stranuta. Cred ca e posibil sa fie alergie, cel putin la noi e foarte posibil pentru ca si eu si tat-su avem rinita alergica asa ca exista istoric...

LOREX...imi pare rau ca n-a mers cu back...la mine a mers de fiecare data, poate ai apasat back de doua ori si deja s-a dus inainte de a scrie mesajul, nu-mi dau seama...Oricum, da-l incolo de mesaj...il rescrii pe scurt dupa ce-ti trece oftica...ca stiu cum e!!! Poooooop!

Ma duc la fii-mea ca nu mai are rabdare... a mai intretinut-o barbat-meu un pic, dar deja a devenit si el neinteresant. O vrea pe mami!!!

Va



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

a....fetili...mai sunt pufuleti care nu beau apa, ceai? sau jiji a ramas ultimul....nu m-ar mira....de asta sunt streSAta si-l las ca tt cat vrea...sa nu se deshidrateze....


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



Buna ziua!

multam de coffee! buna buna

Si dl Kiti papa titi. Apa nu. Abia azi am reusit sa il fac sa ia O PICATURA de apa din canita... De obicei ce ii dadeam cu canita fara cioc, adica direct, asa cum bea Jiji, doar isi clatea gura...



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Miki felicitari pentru nunta.



Multam de coffee. Buna si a ta!

Si ptr felicitari!



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

miky...nu mai stiu daca ai av timp sa recuperezi cap cand ai fost mireasa insa ma repet sa-ti zic ca ai av o rochie superba (io nu prea le am cu complimentele)... nota 10 pt prietena ta...e bine de stiut.."(nu ca m-as mai marita o data)...ma bucur din suflet ca v-ati simtit bine....la e stres a fost cu organizarea (singuri). sa dea dd...sa fiti la fel de fericiti...ink 100 de ani

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...







Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

micki ai fost superba,ti-am lasat un comentariu la poze,chiar in ziua nuntii,cand a pus Miremia niste poze cu voi


O zi frumoasa va doresc


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fericirea nu este determinata de nivelul de prosperitate, ci de caldura relatiei dintre inimi si de modul in care percepem lumea. Ambele atitudini sunt in puterea noastra … Fiecare din noi este fericit atunci cand decide sa fie fericit si nimeni nu ne poate impiedica."



Multumesc pentru aprecieri! Abia aseara am apucat sa citesc. Asa cum zicea Dece...nu am apucat sa citesc mare lucru in sapt nuntii si in aia de dupa...

In acea zi am simtit ca imi plezneste pielea de fericire! Chiar sunt o mamica si o sotie fericita! Doresc fiecarui om sa aiba parte macar de fericirea si implinirea pe care o avem noi acum.



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

mamici voiam sa va intreb daca pufii vostri stranuta? des? al meu de vreo sapt stranuta intruna de vreo 10 ori pe zi. prima data am zis gata raceste dar doar imi stranuta. care o fi explicatia?

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti


Asa stranuta Kiti inainte sa apara mucii si raceala.... Ai grija! Sper sa nu fie nimic de genul asta.



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput