sa ne numaram binecuvantarile (cap.7)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Tuturor un An nou fericit!
Cu sanatate si impliniri pe toate planurile.
Sa fie un an mai bun decat 2010, caruia eu personal vreau sa-i dau delete din existenta mea viitoare.

Va imbratisez cu drag pe toate, multumesc pentru sustinere si promit sa ma revansez postand mai des si fiind si eu alaturi de voi, ceea ce anul asta nu am reusit sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Pe deoparte si eu as da delete lui 2010,dar totusi e anul eliberarii mele,cum imi place sa zic.A fost un an mai mult greu decat bun,a fost plin de rasturnari de situati si pana si in aceasta seara lucrurile s-au dovedit a fi altfel decat planificasem...
In fine va doresc un 2011 plin de impliniri si binecuvantari incununat cu multa sanate si fericire.
Cate un si o pentru fiecare si fie ca anul ce vine sa umplem cel putin sute de pagini cu binecuvantarile noastre...


LaLa si Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna dimineata si LA MULTI ANI!

sper sa imi permiteti ca in 2011 sa imi numar binecuvantarile alaturi de voi.

da, este prima decizie din noul an - sa fac public si aici pe DC noul meu statut, de mama divortata, dupa aproape 3 ani de framantari, dezamagiri, si multa-multa suferinta.




Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Herra, iti doresc sa nu ai regrete nici o clipa si sa-ti gasesti fericirea

La multi ani tuturor!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Herra, apoi daca ai ajuns aci`, esti bine-venita

Noi am avut Craciunul si Revelionul visat, noi doua si catelusa. Am papat, ciocnit sampanie de capsuni, a fost asa cum mi-am dorit. Liniste si pace. Si multa liniste

LMA fete dragi

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=5" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

La multi ani! Sa aveti un an nou plin de bucurii si impliniri!

Noi am avut primul craciun si primul revelion fara tata (fara tatal meu si fara tatal lui Tudor). A fost ok. Craciunul cu toti unchii matusile verii si verisoarele. Am realizat ca desi au plecat, pe cai diferite, 2 oameni extrem de importanti din viata noastra, avem in continuare foarte multi oameni care ne iubesc foarte tare, care s-au purtat extraordinar si asta e binecuvantrea noastra. Revelionul l-am facut impreuna cu mama mea si cu Tudor. Ei au adormit pe la 10, eu am stat si am intrat singura in noul an. A fost mult mai bine decat ma asteptam. Am simtit acea putere ca orice e posibil, ca orice se poate intampla ca sunt cu adevarat libera. Asta a fost binecuvantarea mea.

Bine ai venit herra! O sa vezi ca suntem toate niste inimoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

va multumesc!

asta stiu deja, pentru ca framantarile mele dureaza din 2008, de atunci citesc si pe aici si pe la "in unul sau in doi..."

sunt inca in perioada de "divort emotional", incerc sa ma decuplez si sa nu dramatizez.
e dureros ca naiba.
Vladu' meu are 6 ani si am fost nevoita sa-i spun; tot intreaba cand ne revenim la normal.


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Herra, va trebui sa inteleaga ca acum e normal: tu cu el, iar tata in alta parte... Sper sa accepte usor

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

La multi ani !Si buna dimineata !

Va citesc de mai bine de 3 ani si eu .Am tot sperat si am incercat in timpul asta sa fac tot ce e posibil ca Andreiul meu sa aiba amandoi parintii langa el .Se pare ca am incercat singura , in timpul asta din partea lui "tati " a fost numai teatru ( pt a nu-si pierde confortul material )si viata dubla .Pana la urma a fost iarba mai verde ...in alta curte .
Asa ce de anul asta vom fi singuri .Sper sa ne descurcam.
Acum insa sunt in perioada de soc , n-am crezut ca cineva poate juca atata teatru si poate fi atat de perfid , atat de mult timp.Se pare ca mai am de invatat.
Herra si fii-miu pune o gramada de intrebari si am decis sa ii spun adevarul , in masura in care il poate intelege .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cum scrie la semnatura mea si parafrazat, mai bine singure decat in companie tampita
Briantis, imi pare rau ca ai ajuns si tu aici.
Dar mai mare bai sa nu fie, sanatoase sa fim cu pui sanatosi ca asta e cel mai important.
Si`n viata fie`mi au fost multe schimbari. Inca nu pot scrie despre ce am trait si noi in legatura cu tatal ei, dar intr-o zi voi scrie si aici
In general insa suntem bine Si pt asta ii multumim lui DD


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=5" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput