Fluturasi de martie-aprilie 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Si tie felicitari Strumphiza..Pentru .."liniute"..eu , recunosc, n-am vazut nicio linie...dar poate fiindca eram in cautare de cuculetz..Oricum nu ma asteptam si fiindca tot timpul, dar absolut tot timpul, am simtit k e baiat..dar asta e..

Eu tot incerc sa-mi tin greutatea sub control , dar tare mi-e teama k ma voi ingrasa mai mult ca la prima sarcina..atunci am pus 13 kg..si ce bn a fost..!!..Acum as manca continuu..am 15 s si cred k am pus deja 3.5 KG..
..Voi??..aa...si vroiam sa va mai intreb..mai luati elevit?..sau doar acid folic?..

+ 15 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am tras o fuga pana la farmacie si mi-a dat si miste pastilute de supt homeopate. Acasa cand am cascat ochii la ele am vazut ca sunt cu salvie, iar eu stiam ca este interzisa in sarcina.

Voi ce stiti? se poate consuma salvie in sarcina?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 19+ cu

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna ziua si de la mine burticile mele dragi!!!
Strumpitz, ma bucur mult ca esti happy! Poate ne arati si noua poza cu printesa ta ...Bagajele nu le-am facut si sincer nici nu imi vine sa le fac...dar, trebuie. Pofta mare!
Simonelu, eu am incredere mare in spusele tale si astept confiermarea de la eco ca avem un baietel. Cum te mai simti?
Lavinia, tu unde esti? Astazi ai sarit peste”buna dimi!”
Roxy, si tu ai absentat in dimineata asta
Andreea, cum a fost filmul?? Bebelinul cum a rezistat?... mare pt tine si pt bebe...apropooo....cum il va chema....ramane Rares?
Madutza_bra, cum a fost shaorma aseara....ai mancat-o toata?
Anaxena, bebelinul tau a inceput sa loveasca?...Maria ce mai face?
Miky, barbatelul(cristi) ce-ti mai face?
Alina.n, tu cum te mai simti?...
Va pe toate direct pe burtic si imi pare rau ca nu sunt si eu astazi alaturi de voi la marea intalneala...eu tot mai sper ca poate ne vedem si cat voi sta in tara...
Deea, spatele te mai doare??

Ally , 13 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Uitasem sa schimb semnatura....14 sapt

Andreea, felicitari si tie pt schimbarea de semnatura...

Ally , 14 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata burtici

eu am plecat devreme azi ca a trebuit sa duc ceva la medicul de familie apoi am fost pe la mama si pe la tata, am mai stat cu ei la o cafeluta si am mancat. asa frig este afara, foarte tare s-a racit la noi.

struphitza ma bucur tare, tare mult ca ai vazut bebelina ta scumpa, ca a masurat-o pe toate partile si ca este totul bine, asta conteaza cel mai mult. eu nici nu ma mir de faza cu cd-ul gol...tipic
sa fiti sanatosi si sa va bucurati de bebelusa voastra



S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally, da aseara am macat toata saorma si bineinteles ca mi s-a facut rau dupa, adik ma durea stomacul ca am bagat in el mai mult decat putea duce . Mi-a trecut dupa vre-o jumatate de ora, dar a fost asa bunaaaaaaa

azi au venit putin ai mei pe la mine, si au lasat o mizerie in urma . Sunt oamni buni si saritori , dar nu stiu sa pastreze curatenia, tata a intrat peste tot incaltat, vroia sa si fumeze in casa, darl-a trimis afara; iar mama a facut numai dare in bucatarie. M-a ajutat sa spele niste vase si sa rada un morcov, de la chiuveta pleca cu mainel umede, facea numai picaturi de apa, pe care calca tata incaltat si deveneau negre . Tb sa bag iar aspiratorul si mop-ul.

stefy, la ce spui tu carrycot?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 19+ cu

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

shihana lasa ca va obisnuiti si cu bebelina din burtica, cel mai important este ca este sanatoasa si nu mai este nevoie sa faci alte teste.

ailed asteptam pozici si de la tine, neaparat sa pui sa te cunoastem

anaxena sa-ti fie de bine mancarica, baga acolo sa fi in grafic

ally multe saptamani frumoase inainte pana la 40. da, aseara eram deja in pijamale si normal ca ma uitam la desene

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ce faceti burticilor?

Am fost aseara la film, a fost f interesant insa sa stai 2 ore si jumatate pe scaun, caci atat a durat film este cumplit. Ma tot mutam de pe o parte pe alta, mai in fatza, mai in fatza, sotul ma mai masa pe spate , ce sa va spun, mai ciuguleam una alta, dar intr-un final e bine ca filmul a meritat.

Strumphy mai am orez cu lapte , cum sa nu! Pupici pentru piersicuta din burtica ta si pentru nepotica bolnavioara,

Shihana ma bucur din suflet ca e totul bine. Sa fie sanatoasa printesa voastra, asta este cel mai important.

Simo. Au incetat greturile sau tot iti dau de furca?

Madutza a fost buna shaorma? Ce face Cristi?

Yasmi ce program ai astazi de nu ai aparut inca?

Roxy pe unde te mai plimbi astazi?

Alina.n

Miki cum te simti astazi? Ati dormit bine tu si Cristi?

Ally da, cred ca numele va ramane Rares Andrei. Spor la facut bagaje si eu urasc sa le fac cand trebuie sa plecam. Nu mai amana atat ecografia, ca la 14-15 sapt deja se vede f bine. Cat stai in Romania?

Pisuc azi ai o zi plina la munca, motiv pentru care iti urez mult spor!

Azi ma fac frumoasa, ma spal la cap, imi fac unghiile, ma bibilesc intr-un cuvant.

Ma bucur ca e vremea mai frumoasa, ca a iesit soarele, ca tare nu imi place, cand e asa mohorat, ma indispune, mai ales si cu hormonii mei care isi fac de cap si imi creeaza niste stari de as bate pe toata lumea.

Nu va spun ca aseara la film, am nimerit langa o tipa care comenta sg filmul. Doamne imi venea sa o strang de cap efectiv. Eu sunt o fire f pasnica, dar de cand sunt insarcinata, parca toate ma enerveaza.

tuturor si iertare daca am uitat pe cineva si sigur am uitat ca sunteti tare multe.

Catank si Svetlana voi ce faceti dragele mele?

Ailed nu ai poza cu burtica, dar asa una cu tine sunt sigura ca ai, sa te cunoastem si noi pe tine!

Scrish multa bafta la prezentarea lucrarii. Iti tinem pumnii.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

shihana, imi dai datele tale sa te trec in listuta? nu de alta dar avem nevoie de intariri la fetite , ne conduc baieteii pana acum...si cred ca asa va si ramane

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 19+ cu

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza sa-ti fie de bine shaorma. ai grija cu gatul
of , mai fetelor cand va aud asa una cate una cu dureri de gat si raceala, parca stau si eu asa cu un morcov...chiar nu vreau sa racesc, ma dispera starea aia naspa de raceala.

simona tu cand mai mergi la eco? parca ai zis, dar ce, crezi ca mai stiu?. parca saptamana viitoare. mai ai concediu?

toate burticile.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput