Fluturasi de martie-aprilie 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

buna dimineata
strumphi, felicitari pt bebelina dar dr nu s-a pronuntat exact in privinta sexului ? eu tot 3 liniute am vazut f clar pe ecran la eco
tati ce-a zis ?

mami de Vlad 09.04.2009 si 17+ cu


buna dimineata

ieri dupa ce m-am urcat pe masa m-a intrebat cine imi urmareste sarcina si dupa ce i-am spus ca nu locuiesc in Ro, a si pus gelul si repede a spus , se pare ca e fetita ... si apoi zic eu , fetitza? si sora-mea la fel, ati spus fetita? si ea zice pai haideti sa ne mai uitam un pic si am vazut clar niste liniute ca niste paranteze , deci nu am vazut nici un cuc, iar ea doctorita nu a pronuntat deloc baietel, dar nimic nimic... asta ma face sa ma gabdesc ca e fetita 99%, mai las 1% sansa sa fie baiat

lui daddy nu i-am spus ca nu i-am spus ca o sa fac eco in romania, am vrut eu sa o fac sa ma linistesc si tot eu am platit-o din banii mei ca in UK nu mi-au spus nimic in afara de crl si lichid amniotic si TN, aici mi-a spus de toate, creier, inima, oz nazal, manutze, picioruse, stomacel si tot ceea ce trebuie si m-am linistit si de aia voiam CD si pozici sa ii arat lui daddy cand ajung duminica la Londra

Edit: sa iti si multumesc de felicitari , eu-s cu capu` in nori nu stiu de ce , cred ca pentru ca mi-am adus aminte iar acum cand am spus de liniute si ma tot gandesc ce frumos o sa fie cu fetita

BB on board!!! 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

neata fete!!! ce faceti azi??
felicitari strumphi pt bebicu(tza) frumoas(a) si sanatoas(a).....
madutza_bra-ai intrebat daca chestia cu maxim 3-4 ore este valabila pt toate carucioarele....din ce m-am informat eu...si m-am informat destul...3-4 ore maxim se sta decat in carucioarele sport si in car seat-urile care se ataseaza la scheletul cu roti pt bebei mai mici(alea de la nou-nascut pana la 9 kg)...dar caruciorul normal daca are mai multe trepte de a aseza spatarul nu deranjeaza. spre ex la carutul pe care il iau eu il pot lasa sa doarma daca intind carutul maxim,dar eu am sa fol carrycot-ul ca patut pana la 2-3 luni...

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

fetelor...AJUTOR...incerc sa adaug si celalalt nume al printesei la semnatura si cand trimit datele imi trimite eroare. parola nu corespunde la verificare...aveti idee ce-i asta???

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Buna dimi burtici..!!
Am si eu vesti..Dupa cele 2 rezultate diferite la DT , am tot umblat pe la echografii..Se apropia termenul de amniocenteza si , asa cum ma sfatuiati si voi, nici eu nu prea vroiam sa apelez la asta..
Ieri am fost la dr Iosup in care aveam mare incredere..mi-a analizat bebele pe toate partile si mi-a zis ca nu am de ce ma teme si in niciun caz de ce sa ma gandesc la amnio...bebele...care e bebelina ,e sanatoasa si frumoasa..
Recunosc, cand mi-a zis ca e fata...preferam sa nu fie Iosup( de care stiam ca nu se prea inseala...)..Dar asta e..tati va sta cu 2 fete in casa si cu mami 3 ...il ingrozeste ideea..

Dar bine ca e sanatos iar eu m-am linistit..

+ 15 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

stefy, multumesc iar in legatura cu problema ta cu situl eu cred ca e de la ei ca am patit-o si eu odata.... Incearca sa te log off si log in again.
Imi place numele de Cristina mult, am si eu pe sora mea cea mai mare care se numeste asa


BB on board!!! 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

shihana felicitari pentru rezultatele bune si pentru fetita

Cat despre sot nu-ti fa griji o sa supravietuiasca...noi am fost 4 fete la parinti si saracu tata cu 5 femei pe capu lui... Valeu ... Cred ca de asta are probleme cu inima acum glumesc...


BB on board!!! 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

sunt si eu prin zona,am balotat 4 felii cu unt si nu intentzionez sa ma opresc ca doar am citit ca in trim II iei 500gr pe sapt si nu vreau sa ii dezmint

ce bine ca-i frumos afara!!
eu cu cat ma gandesc mai mult cu atat parca imi doream o alta fetitza,dar o sa fiu tare mandra de baietul meu!




Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 15+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

AM VAZUT POZE....
CE BURTICI FRUMOASE....
SI MAMICI FRUMOASE.. SI COPILASI SUPERBI
ma uitam la burticile voastre si m-am linistit, credeam ca burtica mea nu creste, dar arata cam ca ale voastre...cred ca tb sa mai avem rabdare....
eu nu am pozici , dar ma gandesc sa-mi fac cu burtica o data la 2 sapt sa se vada cum evolueaza...
mi-au dat lacrimile cand am vazut ecografiile cu flurturasi...




mami de de 7 ani si ingeras si 14+




















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

eu centrez, eu dau cu capu
Mi-e somnnnnn....azi noapte pe la 1 jumate m-am culcat si azi la 7 eram in picioare, ma cam ustura si ochii de spui ca am nisip in ei
Cred ca o sa bag o ora sau 2 de somn sa rezist pana diseara la intalnire
Am luat 2 pastilute de homeogene si parca mi-e mai bine gatul acum
Ma duc sa pap ceva si poate daca nu adorm dupa mai revin si poate nu o sa mai fiu singura pe aici


BB on board!!! 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Si noi tot 4 fete... dar si un baiat, ultimul, cel mai mic.
Iar acum e invers eu 3 baieti si soramea un baiat si o fata, deci ca bunici au 4 baieti si o fata.

Stefy, eu am avut la matei tot carut pegperego (paca din acesta ai), e f bun, trainic rezistent, e ok, desi cam greut. DIn cite imi amintesc nu se intinde la orizontala, ci la 15 grade, dar e ok, pt ca bb ocupa doar partea de sus fiind micut...Oricum o paturica mai groasa sub el cit e primavara si mai racoare trebuie pusa..

Simona, mami de baieti David si Matei si 17+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput