Ghiocei de Martie-Aprilie***254***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Am citit putin ieri cateva randuri din ce ati scris pe forum...as vrea tare mult sa tin pasul cu toate discutiile voastre, dar cel putin cand sunt la Focsani nu am cum sa fac acest lucru.

Ce am citit in mesajul lui Pisigri m-a speriat sa mai indraznesc sa dau buzna... Ii inteleg punctul de vedere, dar...

Eu vad forumul altfel...e o chestiune de optiune...nu te obliga nimeni sa intri, sa scrii, sa impartasesti...si nici nu trebuia sa ai asteptari majore, adica nu e imperativ ca toata lumea sa empatizeze cu ce scrii...sincera sa fiu cred ca scriem ca intr-un jurnal, dar unul public. Depinde de fiecare cat de sincer e, cat de mult cosmetizeaza povestea, cat de mult dam frau liber discursului...

Eu recunosc faptul ca am spus uneori prea multe despre viata personala si nu m-a interesat deloc "publicitatea" sau expunerea vietii mele...

Pana la urma virtualitatea acestei prietenii este confortabila si pentru mine a fost un punct de sprijin moral fantastic in perioada sarcinii...

Nu cred ca cineva se bazeaza doar pe sfaturile noastre, dar pentru cateva momente "umarul" virtual pus la dispozitie de fetele de aici au contat pentru clipele de spaima sau deznadejde...

Ne completam una pe cealalta, impreuna formam un intreg, cu bune si rele. Nimic si nimeni nu e perfect.

Eu va iubesc pe toate si va multumesc.


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

trebuie ceva regim alimentar daca ia antibiotic? e ceva ce nu trebuie sa-i dau?

Fiica Ploii



eu am grija la ce i-ar creste aciditatea
in plus am scos brocolisi fasolele ca sa nu i se umfle burtica sa apese pe stomac etc, etc
si , cel mai important, PROBIOTICELE - eu ii dau ecoflorina 2 fiole /zi

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Pisigri




_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Gianina, sus moralul ca trec toate!Sa vezi cum depaseste micsunica si perioada asta si face ravagii printre flacaii de la gradinita!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

anaan - unde sus, ca nici nu mai exista
am o stare de amorteala, de neputinta... este groaznic


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

gigelica -

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

anaan - unde sus, ca nici nu mai exista
am o stare de amorteala, de neputinta... este groaznic


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic




Gianina hai mami nu mai fi trista ,micsunica isi va reveni foarte curand ai sa vezi, ai copilasii nostrii o forta in lupta cu bolile ca nici nu ne imaginam sunt sigura ca in cateva zile printesa se face bine , te pup si imbratisez sa mai treaca supararea

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pisigri - la concluzia asta am ajuns si noi cu gradi asa ca acum trebuie sa vad pe cine gasesc sa stea cu ea cateva zile /luna cat va fi bolnaviora (mai-mai ca mi-as dori pe cineva de 20 si ceva de anisori care doar sa alerge dupa ea, nici vorba menaj si alte alea)



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

In legatura cu vasul roman si eu am de vreo luna luat de la Moeciu am facut gogosari umpluti,ardei kapia umpluta si varza cu carnati, intr-adeva mancarea in el iese bestial de buna dar vad ca incepe sa prinda mirosul mancarii si dupa ce il spal. Eu nu am facut cum zici tu Bogdana sa desert mancarea in alt vas(apropo tu cand o deserti atunci cand e inca cald ?)..probabil ca asta am gresit insa acum cum as putea sa indepartez mirosul de mancare din el?Tu cu ce-l speli?



20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

In legatura cu vasul roman si eu am de vreo luna luat de la Moeciu am facut gogosari umpluti,ardei kapia umpluta si varza cu carnati, intr-adeva mancarea in el iese bestial de buna dar vad ca incepe sa prinda mirosul mancarii si dupa ce il spal. Eu nu am facut cum zici tu Bogdana sa desert mancarea in alt vas(apropo tu cand o deserti atunci cand e inca cald ?)..probabil ca asta am gresit insa acum cum as putea sa indepartez mirosul de mancare din el?Tu cu ce-l speli?

pe al meu scrie in instructiuni sa fie spalat cu apa fierbinte si cu sare; si lasat sa se usuce 24 de ore dupa fiecare spalare; l-ai inmuiat bine inainte de folosire??asta ar fi un alt aspect, ca daca nu e inmuiat bine absoarbe mult abur de mancare si ramane impregnat; eu l-am tinut juma de ora la apa, fiind prima utilizare.

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA in septembrie

Mergi la inceput