Ghiocei de Martie-Aprilie***254***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pisigri, eu din vremuri imemoriale retinusem ideea ta (ma rog, a doctorului tau) ca mucii mai mult se refac (mai abitir!) cand sunt aspirati cu inventia aia, si asta a pus capac, adica eu oricum nu vedeam rostul la asa ceva dar cele spuse de tine atunci mi-au pus punctul pe i
Cu antibioticul: mi se pare normal sa nu se dea "dupa ureche". Ca la noi asa e moda (nu cum zici tu, anti-antibiotic, ci dimpotriva), cum curg mucii la copchil (sau la adult!) jap- antibioticul!
Soacra-mea avea mania asta, ca vaaaaai, copilul ei e asaaaa de sensiiibiiiil...si atat de des raceeeste...numai cu antibiotic scapa!
Ultima data la un kkt de raceala (cand avea o tuse horror fiindca nu putea renuntza la tigari, desi racit!! dar ma-sa nu stie ca fumeaza!), acum cateva luni, numa vad ca vine huzband cu o traista de medicamente de la muma-sa. No, pana aci, ma baiete!! Tu nu mai pui gura pe niciun augmentin de-amu inainte!
I-am zis si maica-sii, subtil, teoriile despre antibiotic, vai, cum ma privea...parca eram ceva inconstienta care vrea sa-i ucida pruncul:"dar el e ataaat de sensibiiil!!"
(asta-i una dintre distractiile noastre cele mai mari- si nevinovate, pana la urma, sa ne imitam mamele...ne uitam unul la altul si io zic, cu vocea maica-sii:"Andrei!"...si continuam de-odata:"esti asaaa de sensiiibiiil!"

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310
Opthamersone - ziua - de 2/3 ori pe zi

goagale imi zice ca nu a gasit Opthamersone
de aspirat aspir doar seara

edit : scuze am gasit OPHTAMESONE-N, solutie nazala
dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am vazut ca ati vorbit despre vasul roman Am avut si eu (cumparat din Sinaia), dar l-am aruncat ca facuse pe el ceva de genul calcarului care nu se mai curata + ca mirosea urat oricat l-am spalat eu!......si nici nu am apucat sa gatesc in el decat o singura data sarmale

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

protargol sau colargol se prepara la farmacie. cautati o farmacie care are laborator si farmacist nu doar in acte.noi am facut ieri colargol cu 1% concentratie.pt stomac ii dau erceflora duo, o capsula dizolvata in 100ml de apa, de baut intr-o zi.Fiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310
Opthamersone - ziua - de 2/3 ori pe zi

goagale imi zice ca nu a gasit Opthamersone
de aspirat aspir doar seara

edit : scuze am gasit OPHTAMESONE-N, solutie nazala
dragastoasa de Dragos


http://www.farmaline.ro/?cid=1&pid=3955

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Voi, Anaan, nu ma enervati, ma suparati, da? E chestie de nuanta . Glumesc, da pe bune ca nu s-a inteles ce am vrut eu sa spun, si incepe sa imi para rau ca am mai deschis gura.

Gianina, nu, nu am gasit bona. Miine vad ce mi-a gasit o agentie, am mai vazut doua catindate, nici una nu m-a multumit...dar la pretentiile mele nici nu stiu daca voi fi vreodata multumita :))

Oricum, mai nou am convenit amindoi ca ni se stringe carnea pe noi sa lasam fata cu cineva care vine la JOB, asa ca am zis sa incercam sa gasim pe cineva care pt plata cu ora sa vina sa stea cu ea cind e racita. Adica sa mearga la gradinita in continuare, cind o pocneste cite ceva sa stau eu cu ea 2-3 zile pina ajunge pe linia de plutire, si apoi pt finalul bolii si convalescenta sa gasim pe cineva. Astfel limitam timpul petrecut cu o bona si continuam cu gradinita, care a schimbat-o mult in bine. Imi creste inima cind o vad ca vine acasa cu ceva nou prins din zbor, si saptamina asta n-a mai plins aproape deloc (dupa ce saptamina trecuta plingea ea non stop acolo, eu la servici vazind-o pe camera), s-a jucat...
sa vad acum ce-om gasi, ca mor de draci cind aud pe care mai de care ca se ofera sa gateasca si sa faca menaj si sa calce si sa nu mai stiu ce, si se uita la mine ca la felul paishpe cind le spun ca nu am nevoie, ca eu cit sint singura cu Pisilinca nu fac nimic in casa, stau numai cu ea si pentru ea. Imi devine clar ca pentru ele copilul e pe locul doi si ca mentalitatea lor e tare diferita de a mea, ca trebuie sa te dedici cit de mult copilului, sa te joci cu el, sa ii vorbesti etc



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

merci fetelor ptr sfaturi, notat tot cand plec de la serv trec la farm

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Hello tuturor,

Ce mai faceti frumoaselor mamici de pitici si printese?
Ma uitam acum la stiri si...cica vor sa reduca indemnizatia...din nou. Nu ca ar mai fi multa vreme pentru noi de beneficiat, dar asa m-am saturat!!!

Iata stirea:

"Guvernul intentioneaza sa regāndeasca; indemnizatia de crestere a copilului, reducānd "generozitatea" unor astfel de plati, a declarat, luni, premierul Emil Boc, īn plenul Camerei Deputatilor"

No comment...




_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Eu sunt in Bucuresti in acest moment si ii multumesc din suflet Monicai (Monnvas) pentru SMS, dar fara Victor si nu voi putea da curs invitatie pentru ca joi dupa amiaza am curs de engleza...

Ei da, la 2 saptamani vin in Bucuresti pentru cursuri de engleza si rezolvat probleme administrative...azi dentist, maine gineco...

Inca imi caut job, inca am depresii din acest motiv, inca nu ma impac cu ideea ca Victor e la 200 km departare si il voi vedea abia la finalul saptamanii...




_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Voi, Anaan, nu ma enervati, ma suparati, da? E chestie de nuanta . Glumesc, da pe bune ca nu s-a inteles ce am vrut eu sa spun, si incepe sa imi para rau ca am mai deschis gura.

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Ba sa nu-ti para, ca noua nu ne pare rau si noi te iubim si nu vrem sa fii suparata!.....Si, ca un bonus: eu sunt mare iubitoare de pisici, am avut de cand ma stiu ( doar de cand il am pe Andrei nu mai am) si matza pe care mi-am dorit-o intotdeauna si n-am reusit s-o gasesc a fost una gri...Bine insa ca am gasit-o in intruchipare umana!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput