***** Sezatoarea canadiana (192) *****

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

rocs asa e si in ON. la sf se dau calificativele. in clasa a 7-a si a 8-a am primit si ceva intermediar, dar numai la anumite materii. acum ca-s mai mari isi stiu notele de la teste intre ei, pentru ca vorbesc intre ei, nu pentru ca le-ar zice tare in clasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

La multi ani Andre de Casandra! Sa fii fericit si sanatos!
Casandra, sa va traiasca! (am si eu un Andre...i in casa :P)

Acuma, eu am o teorie in ceea ce priveste "furtuna din pahar" (i.e. incontrarile de pe sezatoarea canadeza): a fost luna plina, doamnelor! si nu orisicare, ci Harvest Moon!
http://en.wikipedia.org/wiki/Harvest_moon

de unde si si inca ceva la care s-ar mai adauga si chiar un pic de . Las ca trece! dupa care vor urma si de rigoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura B

Pitilache, cum se numeste medicamentul pe care-l iei tu? Se poate cumpara "la liber"?


Ce am luat acum este OTC, de la Personnelle: Muscle relaxant and analgesic (methocarbamol 500mg and ibuprofen 200mg). Sanatate multa!

Casandra la multi anipentru André!

Bijoux by Mitziad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ancule, ce bunatati mai faci, ca am mare nevoie de idei!! Sunt in mare pana!
Si mai zi despre stagii... Ce, cum, in ce fel??? Hai ca-s curioasa tare!

Sofronica, sa stii ca si eu ma gandeam sa merg la un psiholog cateva sedinte dupa ce obtin CSQ (ca daca ma duc acum mi-e teama ca ma da afara...cum papuci sa mergi pt ceva ce nu stii sigur ca se va petrece? cum ar fi sa mergi la psiholog de teama drobului de sare? :))) ).
Cred ca este o idee buna sa mergi la psiholog!





Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocs02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamaana

rocs asa e si in ON. la sf se dau calificativele. in clasa a 7-a si a 8-a am primit si ceva intermediar, dar numai la anumite materii. acum ca-s mai mari isi stiu notele de la teste intre ei, pentru ca vorbesc intre ei, nu pentru ca le-ar zice tare in clasa




Multumesc, mamaana.
Dar, de exemplu, in calificativele alea va spune la materia x copilul a acumulat Y% sau A, B...? Pentru ca la noi calificativul e overall la toate materiile, nu pe un subiect anume, Ptr mine e un pic confuz pentru ca un copil nu poate avea fix acelasi calificativ la toate materiile.Nu ca ar avea ei prea multe subiecte in grade 2, dar ar fi indicat sa stim unde schioapata la clasa, ca acasa aflam singuri.
Noi primim de trei ori pe an report card.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

La multi ani, Andre de Casandra!

maru, tu de ce te-ai suparat? Pe cine? Eu din ce am citit chiar ti s-a raspuns corect la intrebare. Si fetele au tot fost alaturi de tine in toate momentele in trecut, ON, BC sau Qc, nu a contat.

E asa un fsss mare, eu nici acum n-am priceput cine ce-a avut cu altcineva, decat ca se-ntampla lucruri behind the scenes si ca se platesc polite din diverse afinitati.

Delfinule, pai asa, ma tradezi, eh?
Fii atenta aici: schimb de casa in vara viitoare intre ON si Qc! Oferte serioase, va rugam! Stai un pic, vin imediat cu o casa disponibila acolo, bine?


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Sofronica, putere multa. Eu nu stiu ce sa spun, nu am fost pusa in situatia asta pana acum. Ai frati in tara?


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Bravo, Anka, felicitari! Sa fie cu succes toate demersurile si de acum incolo.

Sofronica, sanatate mamei tale si putere multa. E mult de scris pe aceasta tema, dar voiam sa stii ca daca vrei sa vorbesti cu cineva si nu aici, in privat, stii cum ma gasesti... poate te-ar ajuta daca discuti mai mult despre ceea ce te framinta.

Maru, tu stii ca te iubesc si daca pleci, si daca ramii. La urma urmelor, nimeni nu poate obliga pe nimeni sa scrie sau sa ramina in acest grup, cine simte nevoia sa revina, va fi bine primit oricind. Doar ca e aiurea cu plecatul asta de fiecare data cind nu ne convine ceva, real sau pur si simplu datorita unor coincidente... si stiu ce spun, ca am trecut si eu pe acolo, cu plecatul... nu am uitat ce mi-a spus Mimitete, atunci m-am simtit si mai 'lovita', dar avea dreptate: asa e intr-o familie, te mai si contrezi, nu o tii numai in pupaturi toata viata... ce-ar fi daca toti ar pleca la orice furtuna!?! Si cred ca si mQQm are dreptate cind a spus ca cerem prea mult de la un forum. Se da cit se poate, se ia ce se poate... si eu cred ca s-a dat si s-a si luat suficient incit sa putem trece peste un schimb de vorbe mai nepotrivite! Cite o pentru toate fetele care au fost pe aici si nu mai scriu, indiferent de ce motive au... si cite un celor care vor sa-si mai rupa din timpul lor si sa scrie aici, si la bine si la rau!

Si gata... doar ca sint asa, mai !

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

A facut cineva vreun curs din pachetul ASTA?
Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

MQQM nu te tradez de loc, daca tie iti iese pasa asta, cu mare placere, dar ne intelegi de ce ne trebuie acum QC.
Eu as fii vrut si la Toronto, dar sotul e dispo doar de la 1 august, toata luna , dupa mine, eu as fii plecat pt. 2 luni, dar nu se poate.
Doar 3 saptamani, caci trebuie sa pregatesc si "la rentree" de copii.
OF!

MARULEEEEE! hai nu fii copil!

ROXANA, asta seara mi-am scos si eu colierul la plimbare! Un succes fou!
Bafta maine la expo!

Mergi la inceput