***** Sezatoarea canadiana (192) *****

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Laura - cand m-am dus eu la medic, intrebarea cheie era "coboara durere in jos pe picior"? Nu, la mine nu cobora. Dar am dedus ca era mai nasol daca ar fi coborat durerea...

Dana - de acord cu tine, n-ar fi rau sa se alature din cand in cand mai multi dintre cei din "umbra"; chiar daca rar, tot mai bine decat deloc.

Pentru dureri de spate, eu am avut doua, diclofenac pentru durerile banale si arcoxia pentru cand am avut criza aia pozitionata in umar.

Sofronica - Multa putere mamei tale!

Nelia - haioase fetele tale!
Despre stagiu - asa devreme incepi, pentru toamna viitoare? Stagiul meu cel important va fi tot toamna viitoare, dar pana la el mai am cateva... deci despre ala de la toamna nici nu stiu multe...

Marule - eu n-am priceput - te pensionezi sau vrei un mic conced?

Btw - acuma ma supar serios
Ieri a fost ziua mea
Alina - stii ce mi-a zis tata? Moama ca am bocit un sfert de ceas! Mi-a zis asa:
Pupici pentru toti dar mai ales tie.
Ramii la 30 si ceva ca sa raminem si noi la cit avem.
tata
Poate reusim diseara sa vorbim

Alina - la idei, sunt si eu in pana. Si pentru ca am alergat atata zilele astea, frigi e gol! Ma gandesc uite fix incepand de acum. As pune de o varza dupa ideea Maru.

Nelia - mie sa imi zici ce ti-a zis Mimitete ca io nu stiu si vreau sa aflu

Asheaaaa... acum ma duc sa vad cum e cu varza aia.
Aaa. Si m-au primit si astia la HEC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

ankalaura la multi ani!

tatal meu e bolnavare 81. saptamana trecuta nu a mai putut iesi din cada de durere de picioare. are arterita. e pe tratament. azi a ajuns sora mea acasa si am vorbit si cu el. nu stiu cum sa zic, parca dintr-o data l-am simtit mult mai batran

rocs report cardul e pe fiecare materie in parte cu A, B, B+, ... si la sfarsit cu atte calificative gen nota la purtare, dar vreo 6 (excelent, sufficient, good, ...). atat la fiecare materie, cat si la sfarsit profesorul spune ce a fact copilul si ce trebuie imbunatatit. report cardurile 2 si 3 sunt pe aceeasi pagina, coloane diferite, ca sa se vada cum evolueaza copilul. parca din clasa a 7-a a inceput cu procente in loc de A, B





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura

A facut cineva vreun curs din pachetul ASTA?
Revin


Le-am facut eu la HEC. CE vrei sa-ti spun?
Nivelul e ok. Cartile sunt bune, accentul si dinamica grupei depinde de profesor.
Erau mereu multi elevi inscrisi pentru ca sunt cursuri abordabile care te ajuta la media generala si iti dau 3 credite fiecare.
Inscrierea se face cu cerere direct la departament, nu on-line.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:



LA MULTI ANI ANCA LAURA, mami de E&E,...

Ceva? Un chef poate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Sofronica, sanatate multa mamei tale !!
Sa ii ajute Dumnezeu sa treaca de incercarea asta si sa vina in Ca definitiv!!

Pe noi in toata incercarea cu cumnata mea, ne-a ajutat si ne ajuta faptul ca duminica de duminica suntem la biserica.

Casandra, La Multi Ani lui André.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Fetelor, va place cafeaua vanilata, cu gust de vanilie sau nu?

Intrebarea o pun pentru ca la noi la job lumea s-a impartit in doua tabere, unii o beau fara vanilie, altii cu gust de vanilie
E de ras pentru ca se fac doua tabere si ghici cine are dreptul la primul tur de cafea dimineata la 6:45 pile? Caci v-am zis ca la mine in companie se munceste dis-dis-de dimineata, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Anka, La multi ani! Sa ai parte numai de bine!!


Iselin, facem si aici doua tabere? Cafeaua cu gust de cafea e cea mai buna dimineata
Daca nu numar caloriile si vreau ceva bun-bun, aleg un frappuccino- caramel sau mocca.

_

Bucataria lui mami ***********************************************************Puterea din noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandra

Astazi sunt fericita, Andre implineste 3 ani!

A spune te iubesc înseamna a spune nu vei muri


La Multi Ani Andre !
Sa fii sanatos si sa ai parte numai de lucruri bune in viata !


Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Diana, multumim pentru dedicatiile muzicale, bine alese. Nu ne-am mai spus cum merge cu gasirea stagiului... Eu am inceput pregatirea procesului de a merge in stagiu la toamna viitoare, pe 15 octombrie e prima intilnire, abia astept sa vad cum va fi si ce avem de facut.


CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)



Ieri si azi am imbatranit un an, am asteptat sa sune telefonul, n-a sunat, am plecat pe la trei sa culeg copiii si sa fac ceva cumparaturi, cand m-am intors la 5, aveam 3 mesaje . Am aplicat la 8 cabinete, eu ma declar multumita deocamdata, mai ales ca un interviu il am la unul din cei "big three", nu-mi fac mari sperante, dar asa ca palmares conteaza !
Bafta si tie in cautarea stagiului, nu stiu daca e la fel ca in domeniul conta, dar cred ca recrutarea e cam aceeasi, trebuie sa fii extrem de bine pregatit pentru a "te vinde", sa participi la toate evenimentele organizate, vizite, etc si iarasi foarte important este reseautage-ul, chiar daca nu-l ai, ti-l faci vrand nevrand caci conteaza.


Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Casandra, La Multi Ani lui André ! sa te bucuri de flacaii tai si sa va mearga bine!
nu stiu daca sunteti la curent cu asta:
http://www.montrealaubaines.com/2010/vente-dentrepot-yves-rocher-24-26-septembre-et-1-3-octobre-2010/
de mine-i cam departe, dar tare bine suna

Sofronica, mamaana pentru amindoua; eu vreau doar sa va spun ca atunci cind simtiti ca ceva nu e in regula cu parintii, sa nu stati pe ginduri daca aveti sansa sa va mai intilniti, sa mai stati cu ei! pentru mine e cel mai important lucru din lume ca am fost linga tata ultimele doua saptamini din viata lui, si nici un efort n-a fost prea mare;

Anka, am facut si eu cursul de care intrebi, daca ai nevoie de el pentru credite e ok, este bun,, eu am mai facut unul la UDEM tot in acelasi stil, daca nu, si ai timp si chef de engleza buna si ieftina iti recomand asta: http://www2.cslaval.qc.ca/impulsion/Communication-anglaise-pour-l
ca face toti banii; este singurul curs care mi-a dat curajul sa deschid gura in engleza in mediu profesional;

Marule, nu pot sa cred , dar de acum ma abtin ca-i mai bine, promit

delphin, io nu mai pot schimba casa ca-i luata deja, vad, dar schimb o cafea si o vorba buna cu voi daca veniti, oricind:))
Anka, La Multi Ani , si o viata fericita in Canada! mai spune ce mai bucataresti, am ramas si eu in pana;

Iselin, mamaana, delphin , Tudor e bine, anul asta e bine incadrat; problema e ca am inceput sa-i dau concerta; e prima data cind dau medicamente copilului, am apelat la medicatie, mi-am spus ca doar anul asta, cind conteaza notele pentru admiterea la secundara; are efecte surprinzatoare, copilul este extrem de schimbat, notele sunt +90% pina acum, isi face singur teme, e mai calm, azi a stat singur acasa...parca nu e el, asta e partea buna- incredibil, in schimb sunt efecte secundare : i s-a redus somnul, i-a sporit (ingrijorator) anxietatea ( a iesit in sosete in strada, ca pleaca sa-si caute alti parinti), are povesti despre moarte (apropo de ce scria Nelia)....si nici nu-s capabila nici sa decid sa-i opresc medicamentele, simt ca nici sa continui nu-i bine; (si ia cea mai mica doza posibila, doar in zilele de scoala, in weekenduri, pedagogice si vacante nu-i dau);
Iselin, cu scoala pendulez;idealul absolut ar fi College Letendre, aici linga casa dar nu cred ca avem vreo sansa (merg duminica la porti deschise si poate voi ajunge la vreo concluzie); apoi sunt doua scoli, una in vestul insulei dar e enorma, si se continua cu alta in aceeasi curte, deci o mare de copii la gramada-nu ma incinta, plus e departe rau de joburile noastre; ramine singura solutie o scoala din est (Sophie-Barat), binisor clasata si faina (ne-a recomandat-o psihologul copilului, un om extraordinar), cu clase de défi/program enrichie, ne-ar aranja si cu drumul la joburi, dar sunt extrem de scumpe casele in cartier, ori ne mutam in apartament (si nu suntem pregatiti) ori vom inchiria o casa (dar pierdem financiar foarte mult); habar n-am, sa ajungem acolo....




http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput