Ghiocei de Martie-Aprilie***252***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pup fetele
se pare ca mutzu are o pasiune pentru ora 3 jumate... azinoapte iar a fost la datorie, de data asta nici n-am mai incercat sa-l culc ca sa nu-l enervez ca ieri, asa ca ne-am jucat putin, ne-am mai tavalit prin pat, ba atipeam, ba saream iar in picioare, si de la 5 jumate l-am pus in leagan unde a stat cuminte pana la 7 cand l-am luat pe sus si in juma de ora l-am adormit; n-a mai dormit decat o ora jumate, da' tare buna a fost si aia. ca de obicei s-a trezit vesel si pana sa ma dau eu jos din pat era in sufragerie si smotocea la jucarii si tipa sa vin la el. deocamdata n-am reusit sa-l culc de pranz, dar sper sa-l rapun in curand ca e rupt de somn. acum se joaca la el in patut, chestie care nu s-a mai intalplat de muuuuuuuuuuuuult; si am mai avut o premiera: azi a papat orez cu lapte facut de mine; am observat ca periodic trebuie sa reiau mancaruri pe care le refuza, pentru ca-si mai schimba gusturile si a inceput sa mai accepte si altele noi.
gata, s-a treminat si cu statul in patut... a dat alarma, fug!!!

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

va place cheesecake-ul cu lamaie din imaginea alaturata?

doamne ca pofticioasa mai sunt

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

care cheesecake gianina?ce vezi tu si noi nu????



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

mai fetelor pe mine ma socheaza cum unele mame nu au strop de incredere in ele sa faca ce simt pentru copilul lor; am o prietena cu fetita de 5 luni; de la nastere n-a fost in stare sa ia vreo hotarare in privinta copilului si s-a lasat extrem de influentata de "atotstiutoarele din parc"; ea nu a avut suficient lapte pentru copil orice ar fi facut; a luat de toate, si homeopate... n-a fost si pace; bine, ii si convenea biberonul pentru ca dormea ziua de rupea cand venea sotul, asa ca 2 mese le baga la bibi ziua obligatoriu... ori daca chiar vrei sa alaptezi exclusiv ii dai masa de masa, nu faci pauze de 8 ore si te vaiti dupa aia; ei, pe la 3 luni s-a lipit de grupul vesel din parc care au obligat-o sa lase biberonul si sa-i dea numai san, ca-i vine laptele; evident ca a nenorocit copilul, ca la 3 luni obisnuita cu biberon clar nu avea ea chef sa traga de titi... asa ca a slabit, a devenit letargica (ea zicea ca se satura si doarme, dar de fapt copilul nu mai avea strop de vlaga in el dupa cateva zile de foame crunta, hipoglicemie.....).... horror va zic; abia dupa 2 saptamani ne-a zis ce a facut si a spurcat-o sora'mea ca toate alea si abia a pus copilul pe picioare; si de atunci numai cacaturi face bietului copil; a culminat cu intreruperea brusca a bepantenului.... ca i-au zis mamele ca da dependenta si a nenorocit copilul... drept pentru care acum are un eritem oribil copilul... de nu reuseste sa-l trateze cu nimic.
acum stau si eu si ma gandesc, oare chiar nu-ti dai seama ca faci tampenii??????????? asa eram si noi???? chiar in familie cu super-joburi zici ca ai pretentii ca doar au acces la toate informatiile din lumea asta... si tot la "gura satului" ajung
edit: ca sa nu mai spun ce parere au despre "forumurile astea" care te invata numai tampenii ca parca nu s-au crescut copii dintotdeauna, trebuie sa te invete altii tehnici moderne.... ca sa ajungi sa te calce copilul in picioare cum vrea el ca-i dai nas!!!!!!!!!!!!!!

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hello.

Sunt si eu p-aci, cu o durere de cap, cu toane proaste - am tzipat la pitic mai devreme si am mustrari de constiinta - si cand mi-a mai aratat Ilinca pozele de la petrecere si mi-a zis de tort raw m-a nenorocit. Pe mine ma seaca de puteri houseworkul, azi mi-a refuzat piticul haleala (de aci nervii) fiindca nu m-am obosit sa ii fac una noua (eu ii mai dau 2 zile la rand aceeasi mancare, dar nu are acelasi succes) si cand mi-am dat seama ca tre' sa gatesc zilnic m-o apucat o mica depresie... Daramite sa mai am grija si sa fie raw...

Oricum, asa, ca chestie, azi mi-am luat sirop de agave, poate in juma' de an reusesc sa fac si eu o prajitura raw

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

DIANA eu chiar remarcam ca prin parcuri cine se-aseamana se aduna. De pilda eu umblu cu cea mai relaxata mamica din parc, noi 2 ne lasam picii sa se murdareasca, sa se catzere si toate se uita la noi ca la felul 14. Eu cred ca ea a ascultat numai ce a vrut sa auda. Si si-a ales grupul asa. Nasol.

Ma mai uitam ca de ceva vreme s-a spart un cuplu de mamici care erau inseparabile. Una destul de OK, alta care mereu ne zice ce rea e fetita ei, ce sclifosita, n-o lauda never... Deci atitudinile noastre fac selectia.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

care cheesecake gianina?ce vezi tu si noi nu????

uneori in partea stanga a ecranului mai apare o poza cu tortul ala misto

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Citat:
citat din mesajul lui petrean

care cheesecake gianina?ce vezi tu si noi nu????

uneori in partea stanga a ecranului mai apare o poza cu tortul ala misto

dragastoasa de Dragos


da, da
de ala-i vorba

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

acum este poza in stg

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

apropo de grupuri si de gura lumii...eu nu socializez in parc. ma feresc de toate mamicile pt ca aud numai "vai, ce micuta e", "n-are perisor", "ce rasfatata, smiorcaita, alintata, etc. o sa vezi tu mai incolo ca-ti va face viata amara", "de ce o lasi sa..." si tot asa. avem doua mamici prietene dinainte sa avem copii. una are un baiat despre care spune mereu ca e obraznic, prostanac, il mai si lipeste uneori, ii da peste manute si urla mereu la el. nu exagerez cu nimic. relatia dintre noi s-a racit pt ca "voi prea o rasfatati pe Silvia. copilul trebuie sa mai stie si de stapan"ce de-a doua prietena are o fetita pe care o iubeste si o "rasfata" ca si mine. relatia continua.Fiica Ploii

Mergi la inceput