FIV la Sibiu (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_cnt spune:

Si o zi frumoasa tuturor fetelor!

Oria, esti in gandurile mele!

Azi nu mai vine nimeni la clinica? Ma lasati singura cu dr.I???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

salutari!!!
hai... oria... intra sa ne spui cum esti.
tuturor.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lola77 spune:

Buna, misspii, eu am doar o injectie de dipher. 3.75 in z 21(astazi)..fac intre timp eco sa vedem daca nu avem vreun chist si din 8.10 incep stimularea, iar la sibiu merg pe 15.10...

am scapat de injectie, m-am dus cu inima cat un purice dar nu a fost nimic complicat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lola77 spune:

Gabi, stiu sigur ca dipher de 3.75, nu de 0.1, este intramuscular...si e o doza unica...

in privinta gigeilor, daca am avea cateva milioane, probabil ne-am considera un cuplu fara probleme, noi avem...variabil,dar de cand am descoperit unde este 'buba', sunt cu fiecare spmgrama din ce in ce mai putini...un varicocel dublu netratat pentru ca nu s-a stiut de el...iar acum e putin cam tarziu sa mai speram in minuni, a trecut de 35 de ani...oricum doctorul ne-a incurajat, trebuie sa avem cate oute fac eu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lola77 spune:

Multumesc mult pentru urari, sa dea dzeu sa vorbim cat mai repede de odiseea bebicilor nostri in burtica....

ma speriasem putin de cata liniste am avut parte aseara :)

Oria, abia astept sa ne inveselesti,cu toate ca acum poate stai la caldurica si le canti prichindeilor din burtica niste cantecele de leagan...

iti tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

fetelor scrisesem ieri un roman intreg si pe cand sa dau trimite s-a luat curentul apoi am plecat la sibiu
lola eu am facut inhibarea cu diphereline de 3,75 in ziua 21(intramuscular...adica in fund) apoi dupa 7 zile mi-a venit CM ..in a 7 zi de CM am inceput stimularea care a durat 13 zile , in a 14 ovitrelul ptr maturarea foliculelor si in ziua urmatoare punctia ..nu toate facem la fel dar asta am facut eu poate te ajuta
eu am fost ieri la sibiu si am endometrul tristratificat ceea ce e excelent dar trebuie sa fac FET miercuri la 12..poate ne intalnim pe acolo..cine mai merge miercuri la polisano?
oria cum mai esti?
voi merge marti acolo si voi sta pana miercuri ca sotul nu ma poate duce ca e la servici ..asa ca daca sunteti prin preajma poate ne vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cnt spune:

Mona, eu sunt din partea locului, deci mereu prin preajma.

Da un semn si ne putem vedea.

Voi face punctia luni, am uitat sa va scriu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

buna - nu stiu ce se intampla dar cm nu vine si drI zicea ca pe diph ai un ciclu ..azi sunt 27 de zile si nimic,tot invers sunt...
luni - sun la Sb ,ca ceva dureri de burta am si poate,poate...
la voi cum a fost? la cate zile dupa tratamentul cu diph ati avut cm? stimularea incepe dupa ce terminam diph?
lola - nu este mare lucru cu diph , eu am facut 6 inj de diph 3,75 la 28 de zile ,au fost ceva efecte secundare dar suportabile.
va pup pe toate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

oana nu stiu exact cand ajung marti dar daca ajung pe ziua vom iesi la un suc ca miercuri nu mai pot iesi ca la 12 treb sa fiu acolo cu vezica plina, si pe urma sa stau in pat pana vine sotul sa ma ia..am sa stau la o pensiune langa gara..unde am mai stat o saptamana in timpul stimularii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

oria, iubita noastra sta cumintica in pat de aceea nu vb cu noi..te lasam in pace oria sa te odihnesti dar sa ne spui mai tz cum mai esti ca iti ducem dorul

Mergi la inceput