FIV la Sibiu (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lola77 spune:

sper sa nu va fi alungat pe toate...am sa incerc sa imi scriu in liniste cele 10 mesaje despre care am citit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lola77 spune:

Puteti sa imi recomandati va rog o pensiune in apropiere? cand am fost la consultatie am neglijat acest aspect...am ajuns, am apucat sa mancam ceva in centru si apoi dupa consultatie am plecat imediat...va multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lola77 spune:

mi-am adus aminte ce mai voiam sa va intreb (stiu ca trebuia sa intreb doctorul dar eram atat de emotionati si plini de speranta ca ...am uitat): am inteles ca nu ai voie sa te "iubaresti", dar nu stiu daca pe tratamentul de inhibare sau pe cel de stimulare, sau pe amandoua....please help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lola77 spune:

hai ca nu am mai vorbit singura..demult :) va sarut..sper sa lipsiti de la apel pentru o cauza nobila...oare nu ma aflu eu in locul potrivit? sau v-ati speriat de mine?

bafta multa la fiv si oute lipicioase si cuminti pana la 9 luni in burtici!

maine seara trebuie sa imi fac intramuscular diphereline-ul...imi este f teama, prin urmare voi cauta la un spital o asistenta sa maa ajute.....puteti sa ma ajutati cu vreo recomandare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Lola, mama, da stiu ca ti-ai luat ceva avant! In primul rand trebuie sa fii linistita! Nu catatonica, Doamne fere', doar sa nu te agiti, pe cat poti de mult. Si daca problema e "la dansul", e minunat ca a inceput sa creada ca are sanse!

Nu stiu ce sa-ti spun in privinta alimentatiei pt ca eu mananc extrem de curat de cativa ani. Sarea am inlocuit-o cu cea greceasca care are doar o treime sare de natriu, restul fiind potasiu si e foarte ok la gust. In rest m-am alimentat doar cu peste/pui, legume fierte, fripte si crude cand e cazul, fructe rar ca sa evit balonarea si multe oleaginoase - seminte, alune, migdale plus ulei de samburi de struguri sau masline in toate salatele. Multe iaurturi, toate cu bifidus. Eu una am sistat si sportul - ca sa nu interfereze cu secretia de hormoni in vreun fel. A, si am baut si ceai de cretisoara. De fapt l-am indesat pe gat! Asa am pregatit eu "camera copilului", spre exemplu.

Oana tin pumnii sa fie cu noroc in week-end! Si vis-a-vis de cum stau cu moralul, mi-am luat azi... un pregnancy tea, dap un ceai destinat gravidutelor! Si poftele deja au aparut! Le are pe toate...barbatul meu! Parca prevesteste foametea de vreo 3 zile.

Monaramona bafta multa! Si nu uita sa echipezi masina cu o patura si o perna daca tot pleci la drum. Eu recunosc, n-am atata curaj, noi facem cam 5 ore...

Saru-mana, persi! Nici nu ma gandesc sa nu se lipeasca, am dezamagi atata lume, nu ne putem face de ras! Maine am de gand sa-i spun dlui dr sa-i prinda cu scoci, sa-i bata in cuie, nu ma intereseaza! Odata ajunsi "acasa", nu mai pleaca nimeni de aici!

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lola77 spune:

Doamne ajuta, Oria, sa ti-i "infiga" bine in garsoniera!


Am batut campii, dar acum m-am mai linistit. :)

somn usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Servus Lola!!!Bine ai venit si bafta multa ,poate ne vedem pe la Sibiu
si eu sunt in a.6.a zi de dipherelin 0,1 dar eu fac subcutanat si inca nu mi-a dat reteta pentru stimulare ..
a zis sa mai dau o tura pe la Sibiu si dupa acea stimularea..
tu ai primit schema de stimulare odata cu cea de inhibare?
M-am uitat ,pe net - referitor la pensiuni si sunt cateva dragute .eu vreau sa stau 2 zile minim dupa transfer .daca gasesti ceva interesant sa-mi zici si mie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

lola,

eu stiu ca dipherelinul se face NUMAI subcutanat! mai bine verifica, sa ti-l injectezi cum trebuie! pe mine m-a injectat sotul in burtica la toate cele 3 FIVuri...devenise expert!

bafta multa! daca la sot sint problemele, s-or gasi in nu stiu cate milioane ceva gigei buni sa se potriveasca cu outele tale

cat despre iubareala, stiu sigur ca e interzisa in zilele de dupa punctie, din cauza riscului de infectie. In rest, nu stiu exact, intreaba-ti dr.

Gabi+12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

Ziua buna fete dragi,

lola77 bun venit printre noi si cat mai repede burtoasa!!

oria77 am intrat sa-ti urez mult lipici la embrioni!

Celelalte fete sa ne intalnim curand toate burta in burta, Doamne ajuta!

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cnt spune:

Lola, bine ai venit si sa dea Doamne-Doamne sa iti iei puii acasa cat mai repede.

O sa incerc sa raspund la ce nu ti s-a raspuns inca, adica ...sa ma dau cu parerea, nu trebuie sa iei de bun decat ce vrei.

Stimularea dureaza diferit in functie de organismul fiecareia, deci nu iti pot spune decat ca la mine dureaza deja de lunea trecuta si azi imi zice cat mai dureaza. Dar la mine dureaza mult, asa ca nu sunt un exemplu tocmai bun.

Mancatul fara sare in perioada stimularii, din cate stiu, e numai daca iei anumite medicamente, in speta Medrol. Din cauza lui trebuie evitata sarea (apropo, dr. Ispasoiu mi-a spus ca nu trebuie sa nu mananc deloc cu sare, ci doar sa reduc cat pot de mult). Daca nu iei Medrol, nu are de ce sa iti zica dr. sa mananci fara sare.

Cat despre pensiuni, eu sunt din Sibiu si de curand a fost la mine o prietena din Germania care e gravida si a vrut o pensiune linistita. Asa am ajuns la Casa Ioana, e si aproape de clinica si e intr-un loc superb, retras si garantez ca te vei simti ca acasa. Si, din cate am vazut, nici nu costa prea mult comparativ cu altele.

Asta e linkul pe care l-a gasit, sa te uiti la poze daca vrei :
http://www.booking.com/hotel/ro/casa-ioana.en.html?aid=311076;label=hotel-40663-ro-xgC8RatBi10BjPoDstg*PwS3130617030;ws=&gclid=CMOawaebnaQCFUOU3wodwxuaGA

De iubarit te poti iubari pana cu cinci zile inainte de punctie, tot din cate stiu eu... Unii dr. recomanda trei zile inainte, altii cinci.

De injectii nu stiu, eu am invatat sa mi le dau singura in burtica si sunt tare mandra ca nu depind de altcineva. Daca te duci la Polisano ti le fac fetele de acolo, gratis, daca spui ca esti pacienta clinicii si sa ai reteta la tine, ca sa o vada si ele.

Daca mai vrei sa intrebi ceva, sper sa pot sa iti fiu de folos.

Pupici!


Mergi la inceput