Pufi iubiti de ian-feb 2010 (138)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

LML bebe David! Sa cresti mare si sanatos!
Lali sa-ti traiasca baiatul!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


subscriu La multi ani David

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

sa nu ziceti ca-s neserioasa:
al meu se intoarce cand il strig pe nume, i-au facut si aici testul de auz...f interesant...eu il tineam pe genunchi,eram pe un scaun, in fata mea era o asistenta pe alt scaun...care batea din cand in cand doua cuburi.....david se uita la ele.....apoi alta asistenta ...in spatele meu...cand in stanga, cand in dreapta noastra scotea sunete...ba cu jucarii(imita sunetul lin de sarpe) ba cu gura..f interesanta duma...oricum l-am trecut cu brio , l-am vazut ca isi intoarce capul inspre partea din care venea suntetul...dar tare as fii vrut sa ii vad fata.

despre certat....eu inca fac fata aia de mama dura in momentul in care se indreapta spre locuri nepermise...ma fac trista si suparata...nu-mi iasa prea bine...dar il felicit de fiecare data dupa ce se departeaza de locurile cu ''probleme'', de 2-3 aceiasi chestie si nu se mai duce il dresez parca

despre decalotat...multumesc simplicity ptr informatia despre crema.a functionat...1 luna mi-a trebuit de tras de putzi de 2ori/zi...si suntem decalotati....parca ar mai merge un pic...stiu ca poate recidiva...si de aia acum ii fac doar o data pe zi...deci...keep going mamici de baieti!

sa nu ma dati disparuta....multumesc miremia ca a intrebat in cap 135 si de noi...dar aveem ceva musafiri din Romania, si parca e casa de nebuni....de abia astept sa plece toti in 26...ca intru si eu in concediu,,...gradinita am la mine in fiecare zi, cu varstele...5ani,2ani,2ani,si david 8 luni,toata casa + terasa e numai o jucarie si o masinuta....+ toate zgometele pe care le fac la unisonsunt drogata rau!!!!
si in plus ii mai curge si nasul asa apos acum....ce sa-i fac???? precis a luat un crocobaur de la careva

va pup pe toaate....am 2 cap de recuperat...dar va ajung eu...

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

las ptr voi..asa din an in pasti sa o mai dau si eu....sa nu-i uitati gustul

eu is varza...am dormit de la 1 la 4...se trezeste plangand...si plange si plange...si apoi cand se potoleste ii chinui eu...cu ser prin nasuc...si iar il sterg...si iar plange si teoretic intr-o ora tre sa ma duc la lucru....dar cred ca ma duc mai tarziu ca nu am ce face.

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

las ptr voi..asa din an in pasti sa o mai dau si eu....sa nu-i uitati gustul

eu is varza...am dormit de la 1 la 4...se trezeste plangand...si plange si plange...si apoi cand se potoleste ii chinui eu...cu ser prin nasuc...si iar il sterg...si iar plange si teoretic intr-o ora tre sa ma duc la lucru....dar cred ca ma duc mai tarziu ca nu am ce face.

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!



Neata!
Multam de cafea si sanatate multa puiuluiser fiziologic si rabdare daca nu face febra...


Maia raspunde la nume, stie ca pe ea o apelez. Si de vre-o 2 zile face pa, e simpatica tare. O stresez mereu cu asta sa nu uite si sa ma distrez

Si ei i-a sangerat putin gingia in ziua in care a spart dintusul.

De certat(mai nou ma strange cu mana de tzitzi si ridica la mine o fata cu un zambet sadic) n-are treaba, ma rog, cat certat e ala ca ma doare si nu-i voie, ea rade de rupe, so...


Adina, imi pare rau de alergii...bafta sa fie cat mai putine si sa va ajute tratamentul homeopat Vad ca Maia e ok pana acum la tot ce i-am dat(nu foarte multe, da alea de baza), Doamne ajuta...


Ratusca, imi pare rau de maraieli....dinti, nene...Si Maia a fost debusolata vreo 2-3 nopti cand i-am lasat patutul, se juca cu aparatorile, dar a trecut.

Miki, ai fost o frumoasa sa fiti tare, tare fericiti!!!

CrisD, un brat de pentru mami organizata. Multam de raspunsul cu pecu.

Xela, jos palaria


O zi faina sa aveti!

de Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g
vad ca se poarta sondajele. am si eu unu, pentru mamele de baieti.....cum stati cu decalotatul? la noi mai greu si mi-e frica sa fortez mai tare, desi vad ca nu-l deranjeaza cand umblu pe "acolo", chiar ii place


nici eu nu pot sa il agit prea mult pe acolosha, noroc cu tati care s-a ocupat la fiecare baita...e decalotat complet si nu da semne ca l-ar durea cand il decaloteaza tati...eu tot nu pot, nici sa ma uit cateodata

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

sa zic si buna dimi si multu de cafea

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza...sarumana de coffe...la mine merge la fix in fiecare dimi...ca toate sunt la fel...

lali...jiji incepe sa raspuna la nume....mai insistam..pt ca il strigam in jde feluri...dar am inceput sa-l strig pe nume...de certat..nu stiu ce sa zic...nu l-am prea certat...iar de jijii noi n-avem dinti...

cris.d...imi place prg vostru......frumu familie....mami, dar..mamalui de wrap...nu te termina la spate? eu nu mai fol marsupiu de mult timp..de vreo 3 luni, cred...

jiji e treaz de la 7...

fug repede la clcat ca e deja plicti

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

neata si de la noi...multam fain de felicitarile pentru David. Va oferim si noi azi o placintica cu iaurt, niste pateuri si freshuri de portocale...asa un meniu de criza....facem si noi 7 lunite...

acu ca am tot citit raspunsurile voastre legat de strigatul pe nume, mi-a intrat in cap un bargaune, ca daca nu aude david sunetele, decat cele puternice, drept pentru care l-am programat pt vineri la un control...acu mi se pare o vesnicie pana vineri, dar sper sa fie bine. Sunt ingrijorata pentru ca ieri de exemplu, eram langa el, in paralel, el nevazandu-ma si m-am apucat sa vb cu el si nici nu s-a intors spre mine...offf, sper sa fie bine...

simplicity, ce crema exista pentru decalotare?

si david are un usor strabism, si eu l-am dus la oftalmolog (la 2 sa fiu eu sigura) si fiecare mi-au spus ca momentan este prea devreme sa imi fac probleme. tot asa si la al meu un ochi il deschide mai mult decat pe celalalt, dar nu de fiecare data. tot asa mi-au spus ca va trece de la sine. oricum am sa mai merg la control cand va face David un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Buna dimineata si multumim de cafea Alicredo

Sanatate la puiutz, si noi suntem plini de mucishori . De vineri am obseervat ca a transpirat la somn si am stiut ca a luat ceva: sambata a fost zi cu fornaieli, duminica muci aposi, ieri mai grosutzi, si sa vedem azi ce urmeaza
la sondaje cam la fel cu majoritatea, raspunde la nume, cand ii zic sa nu bage in gura ceva ma asculta la inceput dupa aia nu ma mai baga in seama, dintzi nu avem inca;
A. e inca pe LM si ii dau ziua pt somn, indiferent la cat a mancat 'solidele', iar noaptea si dimineats LM la liber, habar n-am de cate ori ... dar ziua incerc sa-i dau mancare cat mai multa , adica sa se sature cat de cat si sa nu se lase pe baza sanului.
Ana.g nu cred ca ar fi bine sa=i reduci portziile daca iti mananca asa bine ca sa-i dai lapte, vb cu pediatrul intai.
Lorex si eu as zice lapte, pt ca e f normal ca la varsta asta sa mai aiba si o masa noaptea, eu una nu prea ii dau cereale,
Ioana nu ar trebui sa lasi patutzul jos? vezi pana la cate kg tine, si apoi se poate agata si sa nu faca buf; e o scumpa si doar intr-o poza mi s-aa parut ceva dar te-au linistit fetele
Cu organizarea stau prost , cat mi-a fost plecata mama o luna de zile am fost supergospo - curat, mancare, plimbare, ceva ca voi, dar de cand e mama sunt un picutz mai lenesa , cred ca stiu ca are cine sa faca, nu-s prea mandra de mine , dar sincer doar mancare imi place sa fac , restul .... fac ca trebe, dar nu fac un scop din asta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Micky CASA DE PIATRA, sa fiti cei mai fericiti impreuna!
LML David, de tratatie Lali!
LML Iustin si Caius!
Ruxita unde e, la munci? Cristies?



Mergi la inceput