Nasterea la Medlife (20)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dreea_pit spune:

Da, folosim tot Nan 1, dar varianta H.A. pt. ca la un moment dat a facut niste bubite pe fata (acneea bebelusului) pe care am tratat-o si de atunci bea Nan 1 H.A.

La noi colicii au avut intensitate maxima in saptamanile 5 - 7 dupa care au inceput sa-l lase usor usor si de la 2 luni si jumatate nu mai avem. Am folosit Espumisan.

e_cami si noi am avut la un mom. dat impresia ca are mucozitati pt. ca scotea niste sunete ciudate si parca nu putea manca, dar dr. mi-a explicat ca e ceva legat de polipi care ii cresc in perioada aceea (cam la 2 luni). Aspiratorul mi-a zis sa-l folosesc doar cand e cu mucisori multi cantitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Andreea, am vazut pozele, sa-ti traiasca, sa se faca mare si sa fie sanatos. L-ai botezat cu ceva vreme in urma pt ca era frumos afara. La botezul lui Octavian a plouat cand am intrat in biserica cu galeata, cand am iesit s-a potolit putin, asa incat nici poze ca lumea nu am reusit sa facem.

Melania, ai baiat mare. Sa-ti traiasca! Astept poze noi...

Intreb din nou, oare celelalte fete ce or fi facand? Stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Fetele scuze, eu am o gramada de treaba si la job, mi-a venit si bona filipineza si sunt in training intensiv si in plus colicile la noi sunt in faza maxima

poate avem toate in we sa ne strangem sa mai vorbim, he-he, ce de timp aveam inainte de stateam noi atata pe forum ...
acum avem insa alte activitati ... dar e asa grozav, nu am fost niciodata asa fericita si implinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

salut mamici

revin la acest subiect pt ca urmeza partea a II-a la noi

----------------------------------------
Marina6+ & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Bine ai venit Marina, hello fetele,ce fac bebelushii?Toata lumea e bine? Maimu? Raluca(bubante)?
pe mine de vreo 2 zile ma doare burta prin toate partile..cand sus cand jos cand in parti..la nospa cedeaza durerea si mai nou imi introduc si cate 2 Arefam (progesteron) seara-asa a zis DR.In 3 zile implinesc 36 si scap de griji desi durerile astea asa aiurea ma ingrijoreaza si sunt cam stresata.
Si voi aveati dureri in apropierea nasterii?

-----------------------------------------
Alexandra 35+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Aa si mai am o intrebare. Voi ce stiti,cate Nospa putem lua pe zi?

-----------------------------------------
Alexandra 35+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

2-3???

----------------------------------------
Marina6+ & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Eu luam 3 no-spa pe zi. Desi nu ma durea, dar asa mi-a prescris medicul.Preventiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

buna dimineata,
fetelor, voi ii scoteti pe bebelusi afara pe vremea asta? eu nu l-am mai scos de la botez, adica de doua saptamani si nu cred ca e bine.
voi cum ii imbracati pt afara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Cami, nici eu nu l-am scos cateva zile, pt ca a fost infundat si tusea putin. Ieri am iesit insa putin, jumatate de ora. Cu un costumas mai grosut, caciula si gluga de la gecuta peste (dar nu sunt extrem de groase). Si paturica peste in carucior. Si manusi i-am pus, dar nu groase.

Mergi la inceput