Dovlecei in sarbatoare *193* LMA Sofia!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Iulika te ! Razvi mai face din cand in cand cativa pasi singurel dar inca n-a luat-o la pas

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)
Alex & Razvi
_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Aida te salut, ma bucur ca ai revenit si ca sunteti in forma si Erik care a crescut, a devenit un adevarat baietel. Eu intru foarte rar pt ca lucrez, 5 ore pe zi, si nu prea imi ramane timp de distractii pe net. Acum am avut o peroada mai libera si am intrat la fix la vestea Mihaelei.


Ma bucur ca avem si copilasi care au inceput gradinita. Noi nu am avut timp sa ne organizam sa o ducem pe Teodora la gradi saptamana asta dar o ducem de luni, bine ea e deja in grupa mijlocie, sper sa fie OK.





Iulika si Mihaela vroiam sa va spun, asa cum spunea si Mely ca este extraordinar de frumos cu doi copilasi, mai ales cand cresc putin si se joaca impreuna, si cel mai mare are grija de cel mai mic. Teodora si Andreea se joaca tot timpul impreuna, cand nu e Teodora Andreea chiar se plictisescte singura.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:


La multi ani Sophie!
Sa cresti mare si frumoasa si cu suflet de artist ca mami.


Mami drag, sa-ti traiasca minunea si sa ne pui cateva poze cu ea sa ne minunam de cat e de frumoasa.

Alex, ma topesc dupa Alessia ta, si mi-a placut mult cum pasea ea cu grija in rochitza aia de printesa.
Multa bafta cu laptele cel nou. Sunt curioasa cum o sa-l accepte si va tin pumnii sa ii placa tare. Ce ati stabilit cu vaccinurile, pana la urma? Dr, e cea de care am vorbit la tel. sau e cea la care mergem si noi?

Dana sa-i dati Anei un cos din acela de prins fluturi, sunt convinsa ca stie ce sa faca cu el.
Si da, jos palaria, poate sa dea lectii la coboratul din pat (daca nu ati fi asa departe l-as fi trimis pe Dinu la un workshop la voi)
Mai astept putin sa spuna clar ce vede in carticele si il trimit pe Dinu sa studieze la voi.

Mada am vazut pozele si m-am comentat pe acolo, (greu ma mai abtin Doamne), da stii ce nu am vazut? ce a primit Irinelu de ziua lui. si ma roade curiozitatea, stii doar ca mi-s pisica.

Iuliapapusa, chair daca intri rar, noi tot ne gandim cu drag la tine si niciodata nu o sa deranjezi. Noi ne bucuram mult cand avem vesti de la voi (mai ales cand sunt vesti bune). Sper sa nu fie nimic cu bubitele alea, sa fie doar de la caldura si sa treaca usor. si pe tine dar mai ales pe Stefi. (si niste poze cu ea........pliz)

Raluk, ce face Alex? Cum s-a adaptat la Romania? ce planuri mai aveti? vacanta? cum organizezi pentrecerea de 1 an?
Eu nu apuc sa citesc pe blog totdeauna.

Anamaria io asa ma bucur cand mai pusca piticii de numa'.
Bine ca ati scapat de grija asta, acum sa vedem poze cu Alexutul, deocamdata balerin (o sa-si revina, sunt convinsa)

Laura, din poze parea ca voi erati acolo pentru dl. din carucior si nu invers.

Iulika esti asa de frumoasa gravidutza.
Si noi suntem nemergareti yet. Da, de o manunta, mergem, impingem caruciorul, mergem pe langa pat, dar singur, nexam.

Mely, chiar sunt curioasa, ce iti povesteste Alex cand vine de la gradi. Cum vorbeste? pronunta bine cuvintele sau poceste.

Aida, te inteleg asa de bine cu Casca. de link. Cred ca vom achizitiona si noi una dupa ce incepe sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna seara!

La multi ani Sophie Amelie!

La multi ani tuturor sarbatoritilor lunii septembrie! M-am gandit la voi, chiar daca nu am reusit sa intru sa va felicit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Anomis mami, tu esti minunata! atata mi-a placut mesajul tau de mai sus, plin de bunatate si voie buna, incat am zis ca-i musai sa-ti zic.
si Ralu a avut dreptate! Punct.

ce haioasa ai fost cu workshopul..mami, da' sa stii ca noi am exersat coboratul din pat vreo 2 saptamani..de fiecare data cand o vedeam ca vrea sa coboare in stilul "roaba" (care se termina aproape intotdeauna cu picioarele gramada peste caput) o luam, o intorceam cu spatele, o puneam eu jos si spuneam "cu spatele, mami"..pana intr-o zi cand a reusit sa se dea singurica jos...stiu dovlecei (ochiosi si frumosi..ti-ai dat seama ca de Carol al Ioannei vorbesc, nu?) care au descoperit singurei cum ii treaba cu datul jos din pat;

SOPHIE AMELIE la multi ani fericiti, papusica scumpa!

Editez sa o salut pe Lull..ce mai faceti mamicule? Alexutzul?

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Alex am vazut-o pe micuta vedeta azi dimineata la stiri, o dulce. Ce bucuroasa eram cand am vazut-o, repede vroiam sa te sun, dar zic sa nu deranjez. Va pup.

Mihaela felicitari! Sarcina usoara!

Sabina uf, horror, numai cand ma gandesc mi se zbarleste pielea. Nu pot sa comentez pentru ca ma intristez teribil.

Luto bine ati venit acasa!

Dana e o scumpete Ana, nu am reusit sa vad bine filmuletele, cred ca netu e de vina, o sa incerc mai tarziu. E delicioasa in poza cu rosia si, da, clar, are gusturi bune in materie de ceasuri. Pup iepurasul dulce.

Iulika ce scump e Brucu cand zambeste si i se vad dintisorii, sunteti asa frumosi in poza 5. Va pup.

Mada se vede ca radieazi, ce frumos! Sa fii feiricita! Iri e un baiat dulce foc. Nu am lasat comentarii ca nu eram logata, as fi vrut sa scriu cat esti de frumoasa! Sa iti traiasca printul! Super tortuletul si petrecerea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Trebuie sa va spun vestea cea mare: Avem un dintisor!!! Cand am ajuns acasa si l-am vazut m-am topit toata.

Am lipsit mai mult, dar motivat, am fost in vacanta, nu am apucat sa intru inainte sa plec, a fost o nebunie zilele acelea. Alex a stat acasa cu mami, s-au inteles bine, mie mi-a fost un dor ... of of ... nu puteam sa nu-mi umezesc ochii de cate ori vedeam un bebe pe strada sau auzeam sunet de copil, a fost greu. Cand ne-am intors s-a bucurat tare, m-a strans tare in brate si mi-a aratat dintisorul printr-un zambet superb. In lipsa noastra s-a jucat, a fost plimbat si rasfatat de bunici, il vedeam pe net de cate ori aveam ocazia. Din pacate i-au reapart bubite pe fata, acum arata mai bine si sper sa treaca de tot.

Vacanta a fost o aventura din prima clipa si pana am ajuns pe aeroportul din Bucuresti. Frumos, obositor, dar foarte interesant, alta cultura, alte obiceiuri. Am fost cateva zile in Damasc si Iordania, am vazut locuri minunate si am cunoscut oameni deosebiti.


M-am tuns azi, nu mai am deloc blond, sunt 100 % naturala , sa vedem cat rezist.

Ioi, ce mult am scris. Fug sa nu se trezeasca Alex inainte sa fie papica gata.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Am uitat sa scriu ca am vazut poze frumoase cu printese de Monique.

Dana am reusit sa vad filmuletele cu Prichi, vai cat este de scumpa cand vaneaza fluturasii. Si cu aceasta ocazie i-am aratat si lui Alex ca nu de e papa carticica.

Si daca am prins inca un moment liber, sa-mi mai laud un pic nazdravanul care se suie si coboara singur de pe canapea (seara cand incerc sa-l adorm se intoarce pe burtica si coboara repede la joaca ). Se catara peste tot, vrea sa atinga tot. Chiar ieri am fost la Ikea sa-i mai luam doua seturi de manute de protectie (Iulika ).

Vreau sa o salut pe scumpa Anomis. Te imbratisez, mami. Pupam pe Dinutu scump. Sa creasca mare si voios!


Un week-end minunat va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!

La multi ani Sophie Amelie si Karina!


Mada si sa fiti fericiti impreuna. L-ati tuns pe Iri?

Lull, bine ca ne-ai mai dat vesti despre Alex. Si zici ca e vrednic urca-coboara singur. Eu am crezut ca esti blonda naturala. Poate ne pui poze cu noua freza.

Anomis, stiu ca am ramas datoare cu poze dar ma crezi ca pozele cu tortul nici eu nu le-am vazut ca sunt pe aparatul sorei mele si nu le-am primit.

Iulika, ce frumosi sunteti voi iar tu cu burtica m-ai dat gata.

Dana, eu din pacate nu am putut sa vad filmuletele ca se tot opreau.

Nici pe Zeina nu am vazut-o ca nu-mi deschidea linkul.

Monique, dragute foc fetitele tale.

Iuliapapusa, noi te asteptam cu drag sa ne spui despre voi.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna seara fetele mele,

va pupa cu drag si va multumesc pentru ganduri, pentru intrebari.

eu sunt un pik mai bine. seara e mai urat, dar ma lupt sa fiu optimista si va trece.

la multi ani tuturor dovleceilor pe care i-am ratat. pe unii i-am felicitat pe yahoo.


dar voiam sa ii imbratisez pe Iri, Luta, Isabella si sa le urez un an plin de aventuri si veselie!

sophie, iubita, sa cresti mare si buna!

am vazut poze si filmulete frumoase cu david, andreea si teodora de monique, Iri si mami fericita, Zeina, Erik si cu casca, Ana Lugojana prinzand fluturasi si citindu-i lui tati povesti, Brucu carlionti si mamica frumoasa. Oare am uitat pe cineva?

ANomis draga mea, te pup cu drag. esti minunata.

Dana inca o data, la multi ani, draga mea! am vazut toate pozele si sunteti minunati. Ana voastra e o scumpa, e mortala. Imi place cum se da jos din pat. Asa am invatat si noi cu scarile, dupa ce si-a luat doua platoane in cap de la avantul lui pionieresc.

Liliacule ti-am citit posturile. sper ca Raducu sa treaca doar printr-o pasa cu alaptatul. Si m-am emotionat tare cand am citit despre prima zi de scoala.

Mely mult succes cu gradi.

Aida te pup, draga mea.

Luci super povestile din Romanica. parca ii vad pe bunicii lui Aidan...toti 4 cu prtatul in brate . sunt mortali, tre'sa recunosti.

Monique sper ca sunteti bine. fetele sunt splendide.
Alex imi place mult culoarea la par (ma tot tin sa-ti spun) iar Zeina a fost o frumoasa in stirea de la pro tv.

doamne, cate mai aveam de spus...

laura am vaut si eu pozele din Rodhos. super faine. si copilul vostru e un dragut.

Lullaby felicitari pentru dintoc. va pupam.



Cristina am vazut-o pe Emma la braila.

Crystina va asteptam cu drag, dimineata pe racoare .

noi suntem bine, in general. Aidan si cu tati sunt foarte bine. Eu ma tin dupa ei.

Am descoperit cum sa-l fac sa manance. Daca ma vede ca mananc ceva si-i dau cu lingurita/furculita mea, mananca si tipa daca nu-i dau la timp. Azi dimineata mi-am facut un mango cu par la mixer si in mod normal el nu mai accepta piureul de fructe de foarte mult timp. dar azi, a mancat mai mutl decat mine. aseara i-am dat orez cu brocolli si conopida si un pik de pui. aproape aceeasi mancare ca si ieri, mai ptin orezul. ieri a aruncat tot pe jos, azi, pentru ca era din furculita mea, a mancat ca disperatul. Doamne ajuta!

Noi mai avem un pik si plecam acasa, pe 29. Abi astept.

Zilele astea am fost mai mereu plecata pentru ca nu suportam sa fiu singura in casa. Si mi-am vizitat prieteni din toate colutrile londrei si din afara. Am simtit nevoia sa ies, sa fiu printre oameni. cred ca mi-a prins bine.

va pup si inca o data va multumesc pentru gandurile bune. va pup cu drag

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput