Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (134)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Buna ziua si de la noi.
Lillo,Miremia ma bucur ca sunt bine pufuletii
Oani multumim de sfaturi,ca intodeuna ne ajuti cum poti.
Ayanna doar tu stiai ca Daria e o frumusete si o fata desteapta de mai demult, insa acum ai mai primit o confirmare.
Decenuela te asteptam cu nerabdare sa ne scrii de casa unde o sa fi mult mai relaxata
Eu am reuist sa fac curat in camera ei si sa aspir in sufragerie sa intind o masina de rufe de ale ei si sa fac ciorbita
acum ca tot face nani dupa o plimbare de 2 ore sa maninc ceva si sa perii covoru din sufra si gata pe ziua de azi
mai calc diseara rufele care se vor usca si ajunge.
Daca nu mai apuc sa intru sa aveti un week cat mai relaxat.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Ziua buna si de la noi!

Intrebari:
1. voi cu ce detergent spalati vasele bebelului?
2. bagam in iaurt cereale? e ok?
3. asta nu mai e intrebare, dar... ar fi super sa punem la semnatura ziua de nastere a bebelului ca sa stim toate evolutia varstei. ce ziceti?


Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia


eu ca si miremia, spal vasele cu fairy, le caltesc bine..si aia e...la restul punctelor nu ma bag...

ayanna, wwoowww ce fata desteapta ai..bravo voua...daca-i asa incep si eu sa-i tot arat animalele lui david ca si noi avem o cartulie cu tot felul de animalute...ureaza-mi succes, sa vedem cum se va descurca david...

ioana, ce harnicutza ei...eu pana acum nu am reusit decat sa fac curatenie prin sertarele lui david, am mai triat din hainute...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000
ioana, ce harnicutza ei...eu pana acum nu am reusit decat sa fac curatenie prin sertarele lui david, am mai triat din hainute...

la restul punctelor nu ma bag...

Lali de David luptatorul nostru

nu am incotro am invatat sa fac multe intr-un timp relativ scurt ca sa pot sta si cu ea ca de acum cere atentie .Asta e dezavantajul in a fi sg dar nu-i bai,sanatosi sa fim cu totii ca restu se rezolva.sanatate multa lui david si tie multi pt ca esti o mamica model

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

helou,helou

ayanna pup papusica inteligenta

oani becul?las ca-i bine!...
pup sa nu-l doara cucuiul

eu am mers cu alex oriunde,stiti ca pana acum o luna eram singura si "cineva" trebuia sa plateasca facturi,sa shopinguiasca una-alta,sa rezolve tot ce era de rezolvat......ufffffffff,ce bine-i sa poti trimite pe altcineva

alexutzzza la linkul tau

lillo,ma bucur ca se simt bine puiutii
oare ivan cum este?

miremia,regimul tau din ultima luna imi place mult

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza


cum e posibil e 10 si ceva nu a lasat nimeni cafea..ntzz ntzz

va las eu una magnifica, sa va faca ziua linistita sa va bucurati de sufletelele voastre

o zi frumoasa va doresc

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

sarna de cafia si urare
asemenea

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Ziua buna si de la noi!

Intrebari:
1. voi cu ce detergent spalati vasele bebelului?
2. bagam in iaurt cereale? e ok?
3. asta nu mai e intrebare, dar... ar fi super sa punem la semnatura ziua de nastere a bebelului ca sa stim toate evolutia varstei. ce ziceti?


Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia

1. cu detergent de vase si clatesc bine-bine
2. cereale eu am de 2 tipuri:cu lapte(ii fac cateodata o masa de cereale) sau fara lapte(ii adaug cam o linguritza in piureul de legume sa il "lege");nu am dat iaurt cu cereale.(inca)posibil sa o fac candva
3.am un dinozaur la semnatura

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

llilo multa sanatate piticilor. cate un pt fiecare si tie doua ca sa ai putere sa ai grija de ei sai faci bine.
ale3csamultam d eraspuns.
acum vin cu o alta rugaminte: care dintre voi aveti saci de dormit pt bebe? vreau musai sai iau si eu unul ca noaptea eu sunt invelita pana in gat si el de atata foiala e dezvelit. chiar nu stiu ce calitati trebuie sa aiba si cum sa fie. am gogalit eu dar nu vreau sa comand ceva aiurea sa nu vina bine. de aceea intreb pe mamicile care au, sami dea un sfat cum trebuie sal aleg. am vazut unii fara maneci nu? cu maneci cred ca iar fi pre cald nu? oare or fi si pt copii mai mari? adik pt 5 6 ani? ias lua si celui mare ca si el la fel se dezveleste. noaptea cand ma scol sai fac lapticul lui bebe ma duc in dormitor si ii zic sotului sal inveleasca, identic ca si mine sotul invelit pana in gat si baiatul mare dezvelit. din ala nu are cum sa iasa asa stiu ca e invelit toata noaptea. multumesc anticipat.
ca se tot vorbea de biscuiti si eu tot petiit beurre ii dau.
noapte buna tuturor mai ales bebicilor din clubul maraitilor, sa doaram toata noaptea sa se poata odihni si mamicile.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

eu am saci de dormit fara maneci ,dar pe diferite grosimi;sa nu ma intelegi gresit,nu am din aceia grosi de simti ca te ia transpiratia cand pui mana...am din bumbac 2 straturi pt vara si din bumbac plus captuseala(material flausat ca si prosopul de baie:adika o foaie ca prosopul si una din bumbac in exterior ) acum toamna...mie plapumioarele de bebei mi se par prea groase
daca este cumva prea frig in casa,mai pun o paturica subtire peste(dar nu prea a fost cazul)
sunt si saci de dormit mai mari,dar la radu eu am facut asa:statea in picioare,il puneam sa ridice mainile si il inveleam cu o paturita mai subtire(cca 1mjumate/1m indoita in doua,sa-i fie pana aproape la glezne),apoi o legam cu elastic la piept,la mijloc si deasupra genunchilor,sa poata da din picioare linistit...nu zic ca e cea mai buna metoda,dar macar nu mi s-a dezgolit noaptea

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

MP,Lorex aveti PM .

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

ayanna - mai ce nora desteapta, ptiu sa nu o deochi ... hai ca pun si eu biciul p-al meu sa puna burta pe carte sa recupereze ca pleaca singura fata la Nasa .

alexutza - eu am dileala la pantofi, uitasem dar cu linkul tau m-am activat

nici noi nu prea iesim cu bebe mic seara. adica respectam ca tb sa-i fac baie si sa doarma. poate daca l-am avea numai pe el altfel ar sta lucrurile dar cand ma gandesc cateodata ca tb sa plec cu 2 copii dupa mine ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza


cum e posibil e 10 si ceva nu a lasat nimeni cafea..ntzz ntzz

va las eu una magnifica, sa va faca ziua linistita sa va bucurati de sufletelele voastre

o zi frumoasa va doresc

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric


merci de coffee!



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... 8 zile pan'la

Mergi la inceput