Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (134)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza


cum e posibil e 10 si ceva nu a lasat nimeni cafea..ntzz ntzz

va las eu una magnifica, sa va faca ziua linistita sa va bucurati de sufletelele voastre

o zi frumoasa va doresc

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

se vede ca e week-end...slaba miscare...neatza si de la noi...vrabiuta al nostru a fost tare de treaba dimineata. l-am trezit la 7 i-am dat masa, i-am facut injectiile si a adormit. la 7:20 eram inapoi in pat si asa de bine am dormit pana la 9 jumate. cu masa de dimineata de la 10 de fructe, tot asa,o mancam in vreo 40-50 min, dar o scoatem noi la capat si cu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

Ayanna dulce pe Daria, m-a impresionat cand am citit cum recunoaste ea pisica si catelul. Bravo Daria si bravo mami!

Oani
parca da, mai cititsem ca te certa sotul pt ca stateai seara pe net.

Subscriu la ce a zis alexutza si cu hainele si cu iesitul. Cu Mara am fost peste tot...la shopping de haine, la supermarket, la terasa, la munte, la mare. Ma gandesc ca este destul de greu sa iti feresti copilul de aglomeratii pana la 1 an in conditiile in care traiesti intr-un oras aglomerat iar eu una nici nu vreau sa fac lucrul asta.
Nu sunt experta dar gandesc ca este mai problematic sa-i dau drumul in lume la 1 an, timp in care ea a luat contact doar cu un grup restrans de persoane si nu este familiarizata cu locuri noi. Sunt o fire mai independenta si nu pot sa astept pana are tati timp sa stea cu ea, sa pot sa merg sa-i/sa-mi cumpar ceva. Un virus poate sa-l ia de oriunde, chiar si din parcul in care o plimb. N-am cum sa nu o scot in parc. Probabil se poate sa-l feresti de aglomeratie daca ai anumite conditii: casa la curte si persoane care sa stea cu el mereu in curtea/zona respectiva, ceea ce nu este cazul la mine.
A mea s-a imbolnavit o singura data (bine, de 2 ori ca a recidivat), iar boala a luat-o de la verisori nu de la straini.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Oani felicitari pentru primul obiect identificat (becul) si pupam sa treaca cucuiul

ayanna felicitari ptr isteatza mica, si lui Yannis tot pisica si catelul ii plac cel mai mult dar inca nu le identifica, doar rade la miauu miauu si ham ham. Uraste Oaia si ratza (are o ferma de animale si cum apasa pe ele animalele vorbesc pe "limba lor"

miremia Marei. Cum sunteti azi? Noi am pus jucaria Marei deoparte ca e din lemn si loveste cu ea in ferma de animale (din plastic cu patrate, romburi una alta) si deja mie mi se pare ca vad niste urme in lemnul de la jucarie , deci treb sa ne vedem sa v-o innapoiem.

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Ziua buna si de la noi!

Intrebari:
1. voi cu ce detergent spalati vasele bebelului?
2. bagam in iaurt cereale? e ok?
3. asta nu mai e intrebare, dar... ar fi super sa punem la semnatura ziua de nastere a bebelului ca sa stim toate evolutia varstei. ce ziceti?


Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Ziua buna si de la noi!

Intrebari:
1. voi cu ce detergent spalati vasele bebelului?
2. bagam in iaurt cereale? e ok?
3. asta nu mai e intrebare, dar... ar fi super sa punem la semnatura ziua de nastere a bebelului ca sa stim toate evolutia varstei. ce ziceti?


Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia

1. Detergent natural Dishmate (acum ca se termina am mai pus si Fairy la cate un spalat)
2. Eu stiu ca e ok daca cerealele nu au lapte
3. Eu pot trece doar sfarsit de ianuarie 2010...daca nu e cu suparare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Ziua buna si de la noi!

Intrebari:
1. voi cu ce detergent spalati vasele bebelului?
2. bagam in iaurt cereale? e ok?
3. asta nu mai e intrebare, dar... ar fi super sa punem la semnatura ziua de nastere a bebelului ca sa stim toate evolutia varstei. ce ziceti?


Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia


1. Deocamdata cu fairy si spalate bine, vreau sa ajung azi, maine in cora sa iau un detergent bio (este unul frantuzesc, verde cu un arbore pe el), va zic cat costa si cum se cheama dupa ce il achizitionez.
2. Depinde de cereale. Spuneau fetele ca cerealele cu lapte nu se mai amesteca cu un alt produs pe baza de lapte, cele simple nu mai retin daca se pot amesteca cu iaurtul.
3. Dupa toata agitatia care a fost nu cred sa mai fie multe fete de acord sa-si treaca data nasterii pufuletelui la semnatura. Poti sa te duci pe prima pagina si sa te uiti (asta in cazul in care mamica a vrut sa apara pe prima pagina).


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Alexutza lasa-l sa se joace, crezi ca Mara face altfel cu ea? Sa i-o dai te rog, poate sa o si strice, nu e nicio pb.
Noi suntem bine, eu cu chef de smotru, ea cu chef de mine.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Miremia . Si eu cred la fel legat de iesit. Corpul se imunizeaza treptat. Ce sa mai zic ca in cazul nostru de fiecare data pacientul 0 sunt eu sau tati. Acum, nu ii plimb cu metroul in plin sezon de gripa dar nici nu ii feresc f. tare.
Si ca tot vb de imunizare naturala si expunere la virusuri, noi venim de la medic. Piticul e bine, plamani, urechi, gatul putin iritat dar fara probleme serioase, muci doar la nivelul nasului. Printesa la fel, muci, fara legatura cu stafilococul (mi-au explicat amandoi medicii cum sta treaba si intr-un final am priceput si eu ca sunt paranoica rau), plamani, gat, urechi, totul bine. Facem tratament cu Sirupret (un siropel pe baza de plante), Eurespal, si curatam nasucurile cu apa de mare sau ser fiziologic. Printesa face tratament local cu antibiotice, piticul doar daca e infundat tare, primeste cate un puf de Pivalone in fiecare nara. Oricum m-am linistit, daca amandoi medicii au zis acelasi lucru si in amandoi am toata increderea inseamna ca e ok.
Fug sa fac supica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Lillo ma bucur ca te-ai linistit, spor la supica!

Cu gandul la supica mi-am amintit de dieta mea din ultima luna: pepsi, biscuiti, ciocolata de casa, pilaf cu gaina grasa de tara, sarmalute si poale-n brau de la targ . Trebuie sa ma mai ambitionez o data sa mai dau cateva kg jos ca imediat trec cele 9 luni.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput