Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi!

Dyana: La multi ani fericiti impreuna!

Pisik: multa putere,e tare greu, sper sa treceti repede de perioada asta Si eu cred ca are o suferinta, de plange ea asa in continuu.

Am vazut poze cu nora mea frumusica Iulia, cu Rareselu elegant si cu miresica Alina

Eu am inceput sa am emotii, mai avem cateva zile si incepe Sebi scoala, sper sa ma descurc cu amandoi, cu drumurile, ca avem ceva de mers pana la scoala, e bine ca o am pe mama aproape.

Lucian a inceput sa manance mai bine, se pare ca a fost de la canini si acum non-stop cere baga-baga(adica biscuiti), e tare haios cum zice el

Plec sa fac baita la pitici. Noapte buna!



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27
papa CAVIT junior imun zilnic (are si echinaceea)

Dar nu-i de la 4 ani???eu asa am citit pe el....daca-i ok si la bibiloi dau si






Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Citat:
citat din mesajul lui dyana27
papa CAVIT junior imun zilnic (are si echinaceea)

Dar nu-i de la 4 ani???eu asa am citit pe el....daca-i ok si la bibiloi dau si






Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!





nu nu, e de la un anisor; si chiar isi face efectul foarte bine zic eu, adica dupa 4-5 zile i-a revenit pofta de mancare; si e si

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

CA sa nu fiu mai prejos va las sa va delectati cu cateva poze de la nunta mea...MAica, pe vremea mea nu era atata tehnologie inalta...astea sunt trasnformate dupa film...

NUnta

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Acum nu vreau sa supar, sa nu intelegeti ca fiind tendentioasa intrebarea mea, dar am o curiozitate sincera, sa nu credeti ca intreb cu rautate: care-i faza cu pofta de mancare? Adica eu stiu ca lipsa poftei de mancare e un semnal de alarma (asta o stiu din prisma animalelor, intotdeauna urmaream asta la Manole si vetul mereu imi punea intrebarea asta, deci stiam ca e important),ca ascunde ceva, o boala, un dezechilibru, ceva...si atunci ar trebui investigate cauzele, nu tratat efectul (lipsa poftei) cu medicamente. Acum eu stiu ca tu, Dyana, ai o persoana avizata in familie, dar ma bag si eu in seama: mutzu nu mi se pare un copil "bolnavicios", fara apetit, adica si simplul fapt ca vrea sa suga neaga diagnosticul de "lipsa pofta mancare", nu? Ca face mofturi la mancare din cauza caninilor sau altemotive, asta e ceva normal,majoritatea copiilor fac, nu?
Adica ma gandesc ca daca eu nu as avea pofta de mancare (ooo, n-apuc eu sa traiesc zilele alea:))) ar insemna ori ca am ceva griji (desi eu la stres mananc triplu), ori ceva dezechilibru in organism...sau m-as gandi ca e ceva trecator. N-as lua ceva sa-mi stimuleze pofta de mancare, decat eventual daca as ajunge la anorexie (atunci ar trebui sa ma salveze altii).
As vrea explicatii fiindca acum totusi mi-a rasarit indoiala in mine: daca eu tratez cu superficialitate episoadele de refuz al mancarii ale Sophiei (acum de ex. are un apetit aproape de speriat fatza de stilul manechinuit din trecut, dar cu ea nu se stie niciodata)? E indicat in cazuri de-astea sa se administreze ceva care sa stimuleze pofta de mancare? Care e rostul acestor stimulatoare, au si alte efecte benefice?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Floricutzo...inalta, frumoasa, maiestoasa Acum inteleg de unde ti se trage auto-critica: pai cand ai avut asa silueta, asa tzinuta de regina, normal ca-ti pare rau ca ti-ai "denaturat-o". Ia hai, te stiu fata ambitioasa: baga niste disociat pe mese si sa vezi cat de usor iti revii!! (nu ca n-ai fi faina si asa, dar de ce sa nu incercam sa ne pastram toate in "forma consacrata"?)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ei, maica, Ilicuto...astea minunatii se petreceau in tineretea mea...acum 9 ani plecati spre 10.
DAr asa e cum zici...am potential sa arat si bine sau...mai bine, nu?

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ilinca promit ca maine iti scriu o mare polologhie despre nutritie; nu de alta dar am facut enorm de multe cursuri pe tema asta si m-a pasionat intotdeauna (ca altfel acum aveam 200 de kile); si am citit mult si depre nutritia copilului; ideea simpla este ca privarea pe termen lung de un complex corect de vitamine/minerale (adica la noi mancat din joi in pasti, si atunci prostii mai mult de 3 saptamani de ex.) are efecte dezastruoasa asupra organismului; nu ma refer la toanele de 2-3 zile, la noi erau deja vreo 6 saptamani de cand ciugulea cine stie ce, si nici nu sugea, nu-ti imagina ca sugea sa-si faca plinul;
detaliez maine daca am mai mult timp; acum ma asteapta o sampanie rece si un sot fierbinte

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ooo, ce moima sunt, am uitat de aniversare!
La Multi Ani together si dati gata shampania aia, sper sa nu ravneasca si mutzu la ea;)))
Pai de ce n-ai zis pana acum de cursurile de nutritie, stii ca io-s pasionata! Abia astept sa citesc ce vei scrie si sa bag la cap si pentru Sophiphi!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si eu am uitat sa felicit fericita pereche dar mai e vreme oana savureaza ei sampania :

DYANNA & CRISTI

Sa va iubiti mult !!!


Floric, are dreptate Ilinca, ce tinuta , maiestuoasa !! Lasa ca revii tu la dimensiunile acelea daca iti doresti asta

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput