Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bianca - unde ai fost tufata?
ai reparat masina ta draga?

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503


Nepoate al meu la un an si 8 luni avea toate cele 4 masele iesite. Adica molarii nu premolarii. Asa ca mititica s-ar putea sa fie in dureri. Incearca sa ii dai niste nurofen/panadol si vezi cum reactioneaza.

Si Vladimir se trezea noptile trecute urland si intr-o seara i-am dat putin nurofen. Am zis ca daca nu mai urla e de la caninul care a statea sa sparga. Si asa a si fost.



si eu m-am gandit sa-ti sugerez asa ceva insa cred ca ar trebui incercat mai peste vre-o 2 zile sa se refaca bine de tot burtica/stomacelul (ca stiu ca si voi ati avut probleme cu refluxul si siropelele astea nu fac tocmai bine)


edit: raspunsul e pentru pisik , nu pentru bianca
Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

adica laptele nu il papa in bibe si biscuitii separat?eu asta nu inteleg, sau ea papa lapticul din cana normala?

tu esti insarcinata?

_




Giulia bea laptele cu biberonul,biscuitii ii pun in biberon!Am incercat diferite canute fata succes!

Am o burtica de 13 saptamani



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Eu iar intru sa ma plang: NU MAI POT! Clar ajung la balamuc in ritmul asta. Nu mai zic de zilele de trecute, va zic doar "meniul" zilei de azi: trezit de dimineata, dat jos singura din pat (a reusit in final, de urcat nu poate) in urlete, venit mami si tati, bibilit, copilul urla in continuare.Incercam cu laptic, nimic, urlete. Nimic nu a mers, a urlat vreo 20 minute. Facem micul dejun, ne uitam un pic la desene, ne imbracam, mergem in parculet, apoi la biserica, apoi ne oprim scurt la mama. Acolo vede niste srtuguri (inca nu are voie), pe care ii indeparteaza mama rapid din raza vizuala. Prea tarziu. Da-i si urla si urla si urla. Hai cu catelu, sa il cautam, hai sa bem apa, nimic, urlete multiple. Reusesc sa o potolesc la calculator la desenele alea portugheze cu fluturele. Plecam, o pun in masina urlete. Adoarme pe drum, ne oprim la semafor urlete. Adoarme din nou. Ajungem acasa, dupa multe ture prin cartier, incerc sa o iau binisor din masina, sus se trezeste, urlete. O pun in scaun, incep sa o rotesc, nicio sansa sa adoarma. O dau jos urlete. Incearca Buni sa o tina in brate, urlete. O iau eu se mai calmeaza, o las jos urlete. Pana la urma am pus-o in scaun si a adormit. Dar copilul asta in ultimele zile mai mult urla decat e vesel si eu simt ca o iau razna. HELP!!!!

Mami de minune mica



De durere face asa , tine-o in brate si incearca s-o alini de fiecare data. Chiar daca nu-i trece durerea pe loc, vede ca macar suferi alaturi de ea si pe loc se simte mai bine...

Ti-am zis, si Ianis era tare fasait si numai "mama, mama" toata ziua si doar in brate vroia cat era bolnavior cu burtica. Va trece si perioada asta



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui NOVUS
Denisamada, va dadusem disparute noroc ca ai aparut, intrasem la banuieli deja !

Nici Alexandra nu se mai prea da in vant dupa mancare dar fulgii de porumb sunt si la noi mniam-mniam asta dupa Bulgaria ca pana atunci eu nu am indraznit sa-i dau dar vazand ce avansat sunt alti ghiocei am inceput si noi in forta diversificarea de oameni mari
[..]
Pisik, Anei pt hranitul bebelusilor, ai fetita mare si desteapta foc dupa cum bine stii dar mai ai tu indoieli cateodata !! Cat despre vorbit, lasa ca va veni vremea cand o sa o rogi sa ia o pauza


Si noi tot in Bulgaria ne-am diversificat la fulgi de porumb. De la Ana. Si tot acolo am invatat si de mniam-mniam, de la Alexandra.

Si noi il hranim pe www.google.com/imgres?imgurl=http://www.angawa.com/cache_img/4114nenuco_RN_nino1.jpg&imgrefurl=http://www.angawa.com/index.php%3Fmarca%3DANNEN0008%26link%3Darticulos%26buscar%3Dbuscar_marca&h=219&w=200&sz=6&tbnid=24hbODLhoIIT0M:&tbnh=107&tbnw=98&prev=/images%3Fq%3Dbebe%2Bnenuco&zoom=1&q=bebe nenuco&usg=AGZeJkvnk_j5RQPuIJ7e9kZh8zw=&sa=X&ei=Z6qHTITECIuRswbK3JTmCg&ved=0CCIQ9QEwAg" target="_blank">Ane, dar cu vorbitul am lasat-o mai usor, nu prea a mai "prins" cuvinte noi... ba am impresia ca a mai uitat si din alea veki...

A-propos de ce (NU) mananca Adela la pranz... azi a luat pranzul pe la 6 (ca nu vrusese nika la ora potrivita), sub forma de pizza. A mancat BINE... o sa o trec pe junk-food

NU POT SA CRED!!!!!
Eu scriu pe forum si copilul meu s-a suit singur in pat, si-a gasit suzeta (pierduta), a luat piticul... credeti ca se culca!? Va tin la curent.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Extraordinar! A adormit! Este ca am copil cuminte?

Fug la despaketat. Revin mai tarziu.

A-propos de suparat, Ioana... sper ca nu te-am suparat/dezamagit...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Denisamada, raspunsul postat de tine e la 18.30...asta-i ora de culcat la Adelake? De pranz sau de seara?!
Alina, acum am vazut si eu pozele! Frumoasa mireasa! Totusi eu zic ca parul mai deschis la culoare iti scoate mai bine in evidentza ochii superbi
Monnvas, vezi ce istetz Chiscutza, daca bea lapte o lasa moale cu carnea, pentru a nu face excese. Pentru cine nu s-a dat in vand dupa carne niciodata, a fi vegetarian e foarte simplu. Eu am citit si ca laptele de capra este mai sanatos decat cel de vaca; de-ala n-ai incercat?
SHASA, da' cat ne lasi, tufata, de izbeliste? Mi-e dor de cum veneai tu la rondul de noapte si citeam a doua zi...Imediat incepe scoala...emotzii din nou?
Sau mai estompate?
Nici Adee n-a venit demult sa ne mai spuna de hazlia Ariana...Mi-e dor si de Aris, dar ea e motivata. Galushca stiu ca e pasare rara, dar o astept cu nesatz mereu...Nici Lysbeth nici Simona.Mami n-au trecut demult...de Petra.Tudor ce sa mai zic...Millie, Adyris, Joanna, Carmenada, Rivali, Raaluca, Cris_tinaus...ca sa nu mai zic de Plici.Plici...sunt nostalgica, tufete!!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete v-am citit pe fuga...
azi am avut "cadou" de sarbatoare lipsa de curent electric si apoi inca 2 ore de net-lipsa.
Abia am facut fata alergand intre hunii si ideeile lor "geniale" de prostiute.

Anca ochelarii i-am facut ....in B voi/m ajunge in octombrie...dar daca D va fi tot in deplasare voi veni tot cu prietenii cu masina si fuga in aceeiasi zi acasa...caci va fi si gradi si terapiile zilnice si..si... din categoria "crucea noastra"








Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Am recuperat cap.trecut:

LA MULTI ANI! de casatorie Dyanei, sa fiti fericiti pana la adanci batraneti

LA MULTI ANI! lui Chiscutza, Alexandrei, Alexandros si tuturor ghioceilor care au implinit 1 an si 6 luni


Si eu ii dau lui Ianis Imunogrip Junior, cum a zis Georgiana, dar de la Ozone, cel de la Plantextract cica de la 7 ani...





Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

multumim de urari fetele; noi am papat un tortulet buuuun adus de cristi si o sa bem sampania dupa ce culcam mutunelul;
acum am trimis baietii la plimbare cu socrii care au fost pe la noi si ne-au dat si banuti!!!! uraaaaaa, am cu ce sa-i iau hainute lu' mutzu!!!! (nu mai astept indemnizatia!!!!)

legat de siropuri/vitamine/etc.. mutzu papa CAVIT junior imun zilnic (are si echinaceea) si-i place la nebunie, trebui sa-l tin pitit; si mai nou ii dau si cate o lingurita-2 la fiecare masa de Septilin sirop; rezultatul este ca s-a apucat de mancare, dupa o luuuuunga perioada de greva foamei totala (am avut o zi cu 70 g de mancare toata ziua, si 10 pufuleti); oricum, mananca si acum cand ii ies dintii, putin e adevarat, dar tot mai bine decat nimic, asa ca-si fac efectul;

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA

Mergi la inceput