Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dyanna si eu astept cu nerabdare tema nutritiei copilului mai ales ca la mine e simplu, prefer fainoasele adica daca se poate as mnac doar foietaje, covrigi, pateuri si buseuri toata ziua ?(sunt taur doar, nu ?), de la stres eu slabesc pt ca nu pot manca , etc

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Dyanna si eu astept cu nerabdare tema nutritiei copilului mai ales ca la mine e simplu, prefer fainoasele adica daca se poate as mnac doar foietaje, covrigi, pateuri si buseuri toata ziua ?(sunt taur doar, nu ?), de la stres eu slabesc pt ca nu pot manca , etc

Alexandra (03.03.09)





Si nu se vede nimic Bai, de unde-ai luat metabolismul asta? Vreau si io asa, pe la fund si pe la burta, niste metabolism de-asta.

Floric, mama ce sirena! Imi place ca ai fost si esti... cu stil

Tufete, io abia acum imi dau seama ca copchilul meu a inceput sa imite ca papagalul. Zic mai devreme: "sa punem apa-n vaza", el "vasa" M-a intrebat azi o tanti in parc cat are copchilul de vorbeste asa bine? Tanti aia poate stia japoneza...

Dyana, iti doresc o ezitare termica fructuoasa

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Olga, Anaan, cred ca am rezolvat misterul nesomnului.
Citeam ca la varsta asta un copil doarme cam 12h pe zi. Pai daca David a dormit 20-8, si-a facut plinul, gata! Daca vrei sa doarma si ziua, e un pret de platit. Asta se traduce in culcat tarziu (la voi) sau trezit devreme (la mine - 6,30). De fapt, gandacii nostri au cam acelasi program, dar decalat. Cristi doarme 8-9 ore pe noapte (22-6,30) si inca 3 ziua (cand da Domnul, 14,30-17,30 de obicei). Iese la adunare. Daca ai vostri dorm pana la 9-10 ziua si mai baga si somnic de pranz, evident ca se vor culca la 12-1!
(deeeci, daca nu va convine, mutati trezirea mai spre 7)

Fetelor, nu va temeti ca siropelele astea pt pofta de mancare pot afecta metabolismul?

ILINCA as vrea sa incerc lapte de capra, deocamdata m-a speriat pediatrul cu anemia (laptele de capra are mult mai putin fier decat cel de vaca).

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

E gata cafeaua!Va invit la o cescuta cu mult drag!

POVESTEA MIRUNEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Ma bag si eu la o cafea cu voi ca sunt acasa azi si maine, mi-am luat liber ca a murit tatal cumnatei mele si sa am eu grija de fete pana ceilalti sunt la inmormantare !
Osa fie full house aici cu 3 fete cucuiete, e nasol ca ploua afara altfel mergeam la locul de joaca, aseara acolo am fost si s-au distrat f bine, s-au jucat in nisip si au alegar non stop

Ceva langa cafea nu dati ?


Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hello !!

Intru scurt la povesti apoi diseara mai pe larg :

Georgiana, mie mi se pare suficient micul dejun cam atat mananca si Alexandra, fie 2 papanasi din aceia fierti , fie paine cu unt/almette/branzica dorna

Veniti la Sovata ??!!!


Slabe sanse... Mama se opereaza in 28 si mi-am luat o saptamana libera sa merg la ea... Mai mult, oricum nu am fi reusit sa venim ca D. uraste Sovata. Si fara el, mie mi-e taaare greu sa vin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata

claudela, multam de cafea (remarc faptul ca ai revenit la datorie)

novusica - ce ti-ar dori inimioara la cafea? (eu una rontai dintr-un toblerone dar stiu ca asta nu te tenteaza )
mare veselie trebuie sa fie la voi in casa acum

dyana - intra repede la un raport scurt ca te asteptam cu canetele de ness ti-ai incarcat bateriile asta-noapte?

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

adica laptele nu il papa in bibe si biscuitii separat?eu asta nu inteleg, sau ea papa lapticul din cana normala?

tu esti insarcinata?

_




Chiar!!! Tu esti insarcinata??? Dar... Care TU??? Eu pe Alina o intreb...

Si inca ceva... MONNAVAS a avut ieri onomastica???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

adica laptele nu il papa in bibe si biscuitii separat?eu asta nu inteleg, sau ea papa lapticul din cana normala?

tu esti insarcinata?

_




Aaaaa, gata! Am inteles! De Georgi stiam, de Alina nu stiam...
Tu cat ai, Alina???

Iooi, ce fain... cred ca e tare interesant!

Giulia bea laptele cu biberonul,biscuitii ii pun in biberon!Am incercat diferite canute fata succes!

Am o burtica de 13 saptamani



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Mi-e dor si de Aris, dar ea e motivata.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever


De ce e motivata??? Ce e cu Aris, eu i-am trimis si PM si... nimic!

Mergi la inceput