Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

adica laptele nu il papa in bibe si biscuitii separat?eu asta nu inteleg, sau ea papa lapticul din cana normala?

tu esti insarcinata?

_




Chiar!!! Tu esti insarcinata??? Dar... Care TU??? Eu pe Alina o intreb...

Si inca ceva... MONNAVAS a avut ieri onomastica???

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/


Gia, insarcinata e Georgiyully (nu stiu daca am spelling-uit corect) in 13 saptamani parca...

...si neatza tuturor, alaturi de cafeaua claudelei va ofer niste nectarine..nu prea merg dar eu am bagat deja vreo doua..asa ca purgativ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Buna dimineata!am doua intrebari:1. cat tineau reactiile alea urate date de impreunarea vaccinului de un an si a ROR-ului? am o prietena cu o fetita... face febra de ieri, deja 38,4.2. ce ma fac cu fi-mea care nu pune gura pe lapte?nici de vaca, nici de zuzu, nici de praf...analizele au iesit bine, nu are lipsa de Ca, nici de Fe.Va pupFiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Aris e motivata, are multe treburi de rezolvat in perioada asta cu biznisul si cu o problemuta de sanatate a tatalui...ne-a promis ca intra ea mai incolo si ne va povesti...dar la momentul oportun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

buna dimineata

claudela, multam de cafea (remarc faptul ca ai revenit la datorie)

novusica - ce ti-ar dori inimioara la cafea? (eu una rontai dintr-un toblerone dar stiu ca asta nu te tenteaza )
mare veselie trebuie sa fie la voi in casa acum



Ciocolata Geanina ?? bleaxxx fac ca si Alexandr ala micul dejun cand a vazut ouale fierte, are un stil de a-si face scarba daca nu ii place forma sau culoarea mancarii bine, cred ca stiu pe cine seamana, eu cam miros orice mancare

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13
2. ce ma fac cu fi-mea care nu pune gura pe lapte?nici de vaca, nici de zuzu, nici de praf...analizele au iesit bine, nu are lipsa de Ca, nici de Fe.

`neata.
inlocuiesti cu branza, iaurt, produse lactate daca vrea.

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

cativ:

1. a mea a facut putina febra, pana in 38, doar o zi.
2. probabil e o faza...daca nu are carente n-ar trebui sa-ti faci probleme...eu oricum am rezerve in ceea ce priveste laptele in general si in special ce de vaca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

ce ma fac cu fi-mea care nu pune gura pe lapte?nici de vaca, nici de zuzu, nici de praf...analizele au iesit bine, nu are lipsa de Ca, nici de Fe.



o lasi in pace, sa nu o fortezi cu nimic ca poate isi revine singura
poate e doar o etapa

noi nu mai mancam lapte deloc de la 6 luni iar banza de la 1 an doar ceva iaurtel cand si cand iar analizele sunt ok

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Olga, Anaan, cred ca am rezolvat misterul nesomnului.
Citeam ca la varsta asta un copil doarme cam 12h pe zi. CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Poate pe noapte!!! La varsta asta, un copil trebuie sa doarma minim 10 ore pe noapte si orice abatere de la culcatul cu cel putin 3 ore inainte de miezul noptii, trebuie controlata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

nu e o faza...de cand am intarcat-o e asa. manca branza si iaurt pana azi cand mi le-a scuipat-la propriu-pe mine. micul ei dejun a constat in 3 biscuiti, o banana si un mar.ea ar manca fructe toata ziua...ca B.Fiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Buna dimineata!

am doua intrebari:

2. ce ma fac cu fi-mea care nu pune gura pe lapte?nici de vaca, nici de zuzu, nici de praf...analizele au iesit bine, nu are lipsa de Ca, nici de Fe.



Lasi fata in pace! Nu vrea, nu-i da! Da-i ceai, apa, suc, etc.. Cand va vrea, va cere.
Zic si io...

Mergi la inceput