Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

novus - as fi in stare acum sa mananc acum si vre-o 2 felii de torc din acela cu muuulta crema de cacao

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

eu la capitolul somn nu am ce sfaturi sa dau...a mea doarme de seara de la maxim la 10 pana dimineata la maxim 7jum, iar ziua are un somn de 2-3 ore. ce sa zic? m-a speriat cumnata-mea ca i se culca fetita la 1-2 noaptea si se trezeste la 11 si acum o duce la gradi si tare greu ii e...Fiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Da, sigur ca o las in pace, nu o fortez. nu am obligat-o niciodata sa manance nimic...daca mie nu-mi place ceva, nu mananc.ea de ce ar fi obligata? ma gandeam ca o fi vreun musai cu laptele pana la cel putin doi ani v-am zis de B ca nu a pus gura pe lapte dupa ce a fost intarcat, la 1 an jum?o fi semanand cu el...Fiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

sa nu te ingrijorezi cu nemancatul laptelui (desi stiu cat de frustrant este); isi va asigura necesarul ce ca din legume si fructe - iar noi suntem cred ca cel mai bun exemplu in sensul asta ca v-am tot innebunit la vremea respectiva cu problemele mele - iti amintesti ca va ziceam ca reuseam sa-i dau ceva lapte - max 100 ml cand si cand (si atunci era sarbatoare) doar noaptea prin somn
la noi cred ca secretul a fost - gatitul legumelor la steamer de au reusit sa-si pastreze cat mai mult din vitamine si minerale ca la ce cantitati mici mancam daor asa am reusit sa-i asigut tot ce avea nevoie
si acum tot asa-i gatesc legumele (de arata aparatul meu de parca a facut razboiul)

iar in privinta laptelui - m-am relaxat 99%

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Sa traiasca cu numele cele/cei ce azi sarbatoresc Sfintii Ioachim si Ana.

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Tufete, am fost ieri la cora sa caut aparatoare de pat...evident ca nu aveau...am plecat dezamagita, nu inainte sa agat din galantar vreo 3 body-uri de catifea mai subtirica de dormit...ca am alta problema acum:...fata nu doarme invelita, se invarte in pat pe toate partile si ramane doar cu ce-i pe ea...deci solutia este pijamaua-body, din cap pana-n picioare.

o sa mai incerc si la carre4 pt aparatoare...cu toate ca nu stiu daca merge la patul nostru de la ikea...nu are o margine destul de inalta la baza (rama patului) ca sa pot infige chestia aia acolo...sa vad daca gasesc ceva adecvat....daca nu, o sa improvizez eu altceva, ca ma pricep la improvizatii :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

cativ - mi-am mai amintit ceva
spui ca acum ar manca numai fructe
noi am avut vre-o 3-4 saptamani cand nu cred ca manca 100 gr de mancare/zi in schimb la fiecare masa ii dadeam pere ca-i placeau fff mult - pot sa-ti spun ca-n perioada aia a luat cel mai mult in greutate

asa ca ia-le pe toate ca atare si ... asta este, incearca doar sa nu te consumi prea mult ca va fi bine, sa stii


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Sa traiasca cu numele cele/cei ce azi sarbatoresc Sfintii Ioachim si Ana.

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT


Daaa, la multi ani tuturor fetitelor noastre frumoase - ANA!

Ca Ioachim nu prea cred ca avem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

uali - din ce am studiat eu ieri pe net, aparatorile astea nu se infing in marginea patului ci se prin de suportul de sub saltea si cu niste chingi pana in partea opusa pe sub saltea... (nu stiu cum sa explic precis)
marginea inalta poate doar sa impiedice rabatarea aparatorii atunci cand doresti acest lucru


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Sa traiasca cu numele cele/cei ce azi sarbatoresc Sfintii Ioachim si Ana.

dragastoasa de Dragos
http://family.webshots.com/album/578487042vddfgT


da, da pupici multi si de la noi

pisikule vino cu tortul ca ai vazut ce mancacioasa-pofticioasa sunt cu noaptea-n cap

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput