Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***247***

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

uali - din ce am studiat eu ieri pe net, aparatorile astea nu se infing in marginea patului ci se prin de suportul de sub saltea si cu niste chingi pana in partea opusa pe sub saltea... (nu stiu cum sa explic precis)
marginea inalta poate doar sa impiedice rabatarea aparatorii atunci cand doresti acest lucru


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic




ahaaa...nici nu stiam cum functioneaza...ma gandeam ca intra intre saltea si marginea patului si gata...ia sa ma uit si io pe net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

LMA Anelor...lugojanelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

papa babaii dau vit c si liv52..si papa baba-banana, biti-biscuiti si cam atat...a, si cere apitic-laptic dar nu-l bea, doar face bata-balta pe josFiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cativ, mi-e dor de voi !!!

- cu vaccinul - reactiile uracioase au tinut vreo - zile cu febra max 38.5
- cu lapticul - daca nu vrea, nu o forta

Alexandra nu mananca aproape deloc fructe, nu am ce sa-i fac, nu-i plac si gata, mai mananca cateodata borcanele cu fructe, dar rar


Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
Cativ, mi-e dor de voi !!!- cu vaccinul - reactiile uracioase au tinut vreo - zile cu febra max 38.5- cu lapticul - daca nu vrea, nu o fortaAlexandra nu mananca aproape deloc fructe, nu am ce sa-i fac, nu-i plac si gata, mai mananca cateodata borcanele cu fructe, dar rarAlexandra (03.03.09)
ii trimite Piti mee-mere...poate-i plac..Fiica Ploii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anelor

speciali pt Pisik, Gaza, Anaan

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

papa baba
ii dau vit c si liv52..si papa baba-banana, biti-biscuiti si cam atat...a, si cere apitic-laptic dar nu-l bea, doar face bata-balta pe jos

Fiica Ploii


Dar liv52 ala pentru ce-i dai? Nu-i un hepato-protector? I l-a prescris medicul?...
Azi e Sfanta Ana? Chiar ca nu-s dusa la biserica La Multi Ani Ana, Anaan, Simplyana, Anamariame (ea a fost si ieri) etc!
Ciudata e si Phipholina mea...cand sunt in camera mare cu ea (acolo se distreaza dimineatza) nu prea ma baga-n seama, isi vede de-ale ei, cand aude generic de reclame fuge in camera maica-mii sa se uite, cand aude o piesa care-i place (tv-ul e pe mtv mereu) iar fuge si ma lasa balta...ei, si cand cuget:"ia s-o tulesc eu discret, oricum nu ma vede, n-are treaba cu mine" si fug si ma instelez la computer...in 3 secunde e in pragul usii Acum se-nvarte pe langa mine.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN+4 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

cu mancatul...ce sa va zic...mi-e si rusine...
a mea mananca de toate...si nu e grasa, e doar solida.
noi astia "batrani" trebuie sa ne ascundem ca sa bagam si noi ceva in gura, ca daca ne vede e jale
uite asa pofteste la orice, ciorba, friptura, varza calita, tocanita, paste, fructe, prajituri, paine, covrigi, biscuiti, pufuleti...oriceee!!!
nu mananca mult, cateva guri, dar nu cumva sa mananci ceva fara ea ca e dezastru.
asa ca eu demult nu prea mai fac mancare special pt ea, fac pt toti, e adevarat ca nu mai folosesc de vreun an prostii gen vegeta, delikat etc, doar ingrediente naturale, iar pt gust mai bun pun o gramada de mirodenii (verdeata, rozmarin, cimbru, busuioc, ceapa, usturoi, boia de ardei dulce etc..). nu pun deloc piper sau alte de-astea spicy-iuti.
folosesc aproape exclusiv ulei de masline extra-virgin, chiar daca la gatit merge ala ne-virgin...io tot de asta fata-mare pun...cat ma mai tin finantele

as putea sa spun ca nu mai e fan banana, mananca dar nu cine stie ce...si nici mamaliga nu prea baga.

lapte dimineata la trezire si seara la culcare, cate 260 ml.
ea ar bea si in timpul zilei, daca-i dau nu refuza, dar nu-i mai dau ca ar fi prea mult per total pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Georgiana, imi pare rau ca nu puteti veni la intalneala, locatia nu era atat de importanta ci personajele principale

Sanatate multa mamei, la ce se opereaza ?



Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

liv52 e pe reteta de la dr pediatra. la analize i-a iesit o valoare mai mare la tgo sau tgp-nu mai stiu asociata cu o anemie microcitara-mostenire de la ma-sa. tot ce-i dau e prescris de dr...dupa doua ture de analize si consult amanuntitFiica Ploii

Mergi la inceput