Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Super tari pozele!!!! M-au impresionat de mi s-a facut pielea de gaina cand am vazut pozele cu intalnirile. Pentru o secunda mi-am adus aminte anumite comentarii ale voastre de dinainte de ceasul cel mare, cand cu sufletul la gura va pregateati sa mergeti sa aduceti un sufletel pe lume si acum va intalniti in parcuri. Este emotionant! Abia astept ziua de 1 decembrie sa citesc cele mai tari comentarii.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia


Ma bucur ca ti-au placut pozele pufosilor si cele de la intalniri. Poate ii faci un album si Mariei pe contul comun, sa faca si ea parte din galerie.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Lorexule poti sa ma bati dar am modificat data albumului tau sa se vada ca ai pus poze noi.
Cat de tare e Iuria catarata pe patut!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neata pentru toata lumea ...fierbinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Se pare ca mamicile au copii cuminti si dorm !
Va las si eu o cafea fierbinte Neagra
Azi se vede senin Hmm asa se pare Sper sa ne vedem cu Ariana si Simply si sa nu ploua !
Dragutul meu bebe azi noapte a refuzat tzitzi In schimb s-a foit toata noaptea si a tras parturi si ragaieli M-a trezit de vreo 10 ori dar cand il puneam la san ,refuza Si atunciu de ceeeeeeeeeeeee?Ioi Trebuia sa fie cineva martor la parturi si ragaieli
Acum s-a trezit de 2 ore si nu mai vrea sa adoarma Imi face parul cret cat se maraie
Ma duc sa mai incerc sa-l adorm
O zi minunata !
Am uitat sa zic :Buna dimineata !

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

neata pentru toata lumea ...fierbinte

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
o printesa grabita...

varsta Alexandrei








Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


AMR 5 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza si de la Pitesti

noi suntem trezi de la 7 si de la 7:30 urlam...exact...urla copilul meu de zici ca il pici cu ceara...s-a trezit si nu mai poate adormi si de frustrare urla...doamne doamne..daca o tine asa pana diseara cred ca o iau razna

in fine, o zi frumoasa...si daca se poate fara urlete

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

multumesc tuturor de urari
lorex am admirat filmuletele...bobitza e o scumpa....(vroiam sa-ti spun k nu e ok sa fie tarcul la perete,ptr k se poate lovi la caput in momentul in kre se misca pe akl...fiind plasa in laterale,sper ca nu te superi)
miremia imi pare tare rau ca delfitza are rosu in gat si dermatita aia urata...eu pana akm 2 sapt nu am pus covor in dormitor ...akm ca s-a mai racit afara,nu pot sta fara...si il spalam cu biocp... .... sper sa fie bine in curand ..multa sanatate
Mp...din cate am citit eu si din cate am inteles...esti in germania....ma bucur ca esti implinita si fericita....
vivi...offf ce situatie neplacuta ...imi pare extrem de rau...e foarte bine k sotul e de partea ta
dulcineea sper ca esti ok...off cate vesti proaste....
ale ...si tu sper ca esti bine...dk ai zis de vecini,ma gandesc ca trb sa te fi deranjat cu muzica tare si pana tarziu...off...
xela...condoleante
cris.d bigudiuri zici...hmm...si eu st la fel...nopti a la jiji (decenuela )
alicredo
simplicity concediu placut in romanica
al3csa
larisel...ce retete...ce de bunatati le prepari fetelor

nu prea ma mai ajuta memoria akm.....am terminat de zugravit si ma apuc de smotru.....

LML puilor de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

neata pentru toata lumea ...fierbinte








Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


AMR 5 pan'la nunta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Buna dimineata si de la noi!

Suntem nerecuperati ca sa zic asa...

Si nici nu am urat la timp piticilor...dar ii pe toti, ca toti mi-s tare dragi!

Kiti e miscaret nevoie mare, mai cuminte la capitolul mancare, Decenuela, iata ca dupa 2 luni incepe sa pape si el la lingurita, ca un copil cuminte . La gramaj, nu stiu, dar mai avem putin si ajungem la controlul de 9 luni...wow...deja 9 luni in curand...
Ne luptam cu schimbatul scutecului, in picioare. La orizontala nu mai vrea, neam.

M-am uitat in congelator si am gasit laptic pus acolo in iunie...Se mai poate folosi? Orez cu lapte? Ca parca nu l-as arunca, dar nici nu l-as mai lasa acolo.

Vin cu o rugaminte: cine stie cum sa bagam la rece legumele, astfel incat sa se pastreze cat mai bine? Ca nu am mai pus si tare mi-ar placea sa am ceva, ptr pisi, la congelator.

Va si o zi frumoasa sa aveti!



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


AMR 5 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

multumesc tuturor de urari
lorex am admirat filmuletele...bobitza e o scumpa....(vroiam sa-ti spun k nu e ok sa fie tarcul la perete,ptr k se poate lovi la caput in momentul in kre se misca pe akl...fiind plasa in laterale,sper ca nu te superi)
miremia imi pare tare rau ca delfitza are rosu in gat si dermatita aia urata...eu pana akm 2 sapt nu am pus covor in dormitor ...akm ca s-a mai racit afara,nu pot sta fara...si il spalam cu biocp... .... sper sa fie bine in curand ..multa sanatate
Mp...din cate am citit eu si din cate am inteles...esti in germania....ma bucur ca esti implinita si fericita....
vivi...offf ce situatie neplacuta ...imi pare extrem de rau...e foarte bine k sotul e de partea ta
dulcineea sper ca esti ok...off cate vesti proaste....
ale ...si tu sper ca esti bine...dk ai zis de vecini,ma gandesc ca trb sa te fi deranjat cu muzica tare si pana tarziu...off...
xela...condoleante
cris.d bigudiuri zici...hmm...si eu st la fel...nopti a la jiji (decenuela )
alicredo
simplicity concediu placut in romanica
al3csa
larisel...ce retete...ce de bunatati le prepari fetelor

nu prea ma mai ajuta memoria akm.....am terminat de zugravit si ma apuc de smotru.....

LML puilor de azi

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
o printesa grabita...

varsta Alexandrei




asa, ca uitasem de vecini, bine ca mi-ai adus aminte

nuu..muzica cred ca era soft...s-au apucat de modernizari...dar doar in intervalul 13-17...da..da, am scris bine 13-17...de 4 ori mi-am adormit copilul dupa juam de ora de plans isteric si in 10 minute mai dadeau cate o gaura ceva si se trezea iar copilul urland...si lucrau 10 minute..stateau juma de ora..iar gaureau...am disperat...

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput