Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Gata Am reusit sa-l adorm !
Miremia,sanatate multa tie si delfinitei !
Cris_m,tu nu obosesti niciodata ?Spor !
Ale1212xa,imi pare rau de puiutul marait Sper sa treac repedeeeeeeeeeeee

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Sunt de-a dreptul socata d-le !!!Iuria,e tare precoce !
Al meu e un lenesnu se ridica in fund,singur,nu vrea sa stea in picioare,nu umbla in 4 labute De ce ?

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

I-am pus in fata lui o jucarie care-i placea mult sa vad cum merge sa o ia Daca se duce in 4 labute Ce credeti ca a facut? a tras cearceaful inspre el pana a ajuns jucarie la el Asta-i smecher !
si mai are o tehnica Se rasuceste de pe o parte pe alta (de pe burta pe spate )pana ajunge unde vrea ,nu merge in 4 labute
acum chiar m-am stresat UFF sper ca nu are ceva

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Am primit aseara 2 vesti-soc Nu pot detalia f mult Am si eu paranoia de net Dar nu e bine deloc Azi noapte atata m-am foit din cauza asta M-a apucat si diareea de stress (mai nou vad ca asa reactioneaza organismul meu)
Imi pare f rau sa spun dar unii nu merita sa fie parinti Nu stiu de ce a ales DD sa ma nasc dintr-o mama care ma uraste si daca poate sa-mi faca rau,imi face intentionat,care cand ma vede razand,nu mai poate de ciuda si dintr-un tata care nu mi-a luat in viata lui o ciocolata si care m-a facut de rusine in toate felurile posibile Si de ce m-a pedepsit asa DD incat si acum cand as putea avea micul meu colt de rai(dupa atata chin),trebuie sa stau aici sa suport eu si copilul meu atata chin Nu am vrut viata asta pt copilul meu NU NU NU

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

neata gagicile!beau si eu din amandoua cafele ca is creata de somndanke schon!!!!!!fiul a avut program sexi azi-noapte...de la 12 si ceva pana la 3 si ceva urlete tipete atipeli,maraieli....ufff noroc ca a fost tati cu el ca eu una nu mai pot sa-l aud miorlaind.....ma imparosez toata si a stat dragul de el pana ce fiul a binevoit sa faca nani....dar cum e apt am auzit cam tot si nici eu nu am dormit prea mult...so....azi dorm pe mine
dulcineeanu uita sa te uiti in ochii puiului el te iubeste si are nevoie de tine tot ce pot sa zic ca e foarte dureros...de fapt nici nu imi pot imagina...pentru mine mama si tata sunt oamenii foarte importanti pentru mine sa pot razbi in viata am nevoie de ei sunt refugiul meu....imi pare rau ca trebuie sa simti asta
vazut pozici noi cu iuria scumpica si dragalasa si precoce
am primit un slide cu poze de la nunta rog o fata cu tehnicile sa ma ajute sa le pun ca habar nu am...dauvirtualama duc sa mai citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

a dormit fix 40 de minute..acum s-a trezit si iara urla...presimt ca o sa fie o zi luuuuuuunga

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

inca doarme Acum cand ar trebui sa plecam de acasaJiji contra !
ce sa va zic ? pretuiti-va parintii,care ii aveti si fiti multumitoare lui DD pt ce v-a daruit Multi nu stiu aprecia binele si linistea pe care o au

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!
Cu ce sa incep si eu?
Dulcineea daca situatia este atat de neagra de ce nu incerci sa gasesti o solutie sa va mutati in alta parte? Un brat de pt tine sa poti sa treci si peste noile incercari.

Ale1212xa de ce nu le-ai spus sa pastreze linistea?

Cris_m spor la smotru! Eu ce sa zic....nu stiu daca biocarpetul e de vina dar e clar ca nu-l mai folosesc.

Gazela cred ca a plecat daca n-a intrat sa dea cafeaua. Drum bun si sedere placuta la soacra!

Acum sa va povestesc si eu de noaptea mea.....trezirile pt titi sunt asa: 12,2,4,6,8,10 mai dese ca atunci cand era bebelusa. Pe la 4 fara a apucat-o un soi de nebunie de incepea sa caute disperata tzitzi la fiecare 10 minute. O mufam, sugea putin, pleca, atipeam si eu, peste 10 minute venea iar cu gura deschisa si limbuta pe afara cautand disperata tzitzi. Partea funny este ca in timpul asta nu deschide ochii asa ca de 2 ori a nimerit cotul in loc de tzitzi si incepuse sa suga.
RUGAMINTE: Mamici de pufosi care dorm macar 4-5 ore legate noaptea, ce le faceti? Unde ii culcati, ce le dati sa manance seara? Helpppp ca nu stiu cate nopti de astea mai rezist!!!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Dulcineea nu te stresa cu ce nu face copilul si nu il mai compara. Desigur ca-l poti stimula dar fiecare copil are ritmul lui de dezvoltare!

Bubu
daca te pot ajuta cu pozele sa-mi zici.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

am reusit sa pun slide cu poze de la nunta pe mailul comun....inca nu sunt gata toate,astea sunt cele din albumasa emotionati am fost aseara si eu si sotul....ne pare rau ca nu ne-am bucurat mai mult de ziua aceea...parca a fost prea scurta

Mergi la inceput