Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (128)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta


Buna dimineata! Am reusit sa va fac o vizita. De fapt, le-am lasat pe toate balta sa va salut...
Noi suntem bine. Nici n-am terminat bine curatenia, ca tati m-a aprovizionat cu prune si mere (cate un sac!) sa-i pregatesc copilului provizii pentru toamna-iarna. Abia terminasem cu piersicile si caisele... Si urmeaza zarzavatul de ciorba si pachetele de vinete si ardei pentru congelator... Omul meu nu e sanatos! Cara cu sacii (si abia se indura sa le dea cate o sacosa maica-mii sai soacra-mii, ca daca nu ne ajunge?).
Copilul meu e OK, mananca bine, ieri i-am facut mancare de conopida cu broccoli si pui, a lins-o (desi mie nu mi-a placut). Lapte bea cam 3 biberoane pe zi a cate 150 ml. Branzica si iaurt, fructe, s-a facut o grasana... Am cam renuntat la cereale si biscuiti ca mi-e cam teama sa nu ia proportii. Joi mergem la doctor si vedem ce si cum. Oricum trebuie sa repetam analizele pentru infectia urinara.
Eu de miercuri incep serviciul si am un nod in stomac. Pana acum eram foarte linistita si sigura ca tati o sa se descurce, dar incep sa am emotii... Daca va mai intalniti in cursul saptamanii vin si eu... daca nu ma renegati, ca la cat de activa am fost in ultima vreme...
Miremia, multumesc mult de invitatie si mesaj. Esti superdraguta, ca intotdeauna...
Azi si maine sunt acasa, o sa stau mai mult cu voi, dar nu am timp sa recuperez din urma...
Waw,gospodina....ai timp sa le faci pe toate?te lasa Cristinuta?


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

neata
multam de cofe decenuela .. eu am nevoie ptr k zugravim livingul si dormitorul lui mario deci sunt zombie

LML puilor

La multi ani Alexandra si Alexandru

si va servesc cu bunatati si sampanie si un vin rosu cu o fripturica
cris.d .. exact,nici eu nu ma linistesc pana nu incep baietii sc si gradi ... esti o norocoasa k ana incepe la 1

va multumesc tuturor pentru primirea calduroasa
m-am bucurat sa le citesc pe vikinga si mandruta
eu sper k dupa 15 ... k incep baietii si k termin de zugravit .. si k a venit si frigul,deci voi sta in ksa ... sa fiu la fel de activa k inainte

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
o printesa grabita...

varsta Alexandrei


Spor la treaba ,sa fie copii cuminti sa poti sa iti termini treaba,asteptam sa inceapa copiii scoala sa colorezi mai des viata forumului si implicit a noastra si ca tu sa ai mai mult timp pt tine


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Cuscra,harnicuta !Ce bine ca e papacioasa Cristi Fiu-mio e un mofturos

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Noi maine plecam in tara,am inteles ca e o vreme de 'vis"...,bagajele sunt facute,acum stam si asteptam sa treaca ziulica ca nu mai avem rabdareeeeeeee

Dece,multumesc de coffee...eu o savurez........


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Ayana,esti cumva scorpioanca ?Sotul meu,scorpia,e cu fabulele si istorioarele Azi noapte mi-a povestit pana am adormit Multumim pt istorioare Superbe si cu invataminte

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

Dece de coffe, chiar daca nu beau niciodata. Am avut si noi o noapte cam dificila: tzatzaiala din ora in ora plu s-a foit pana s-a trezit la 7 jumate, in conditiile in care ma culcasem la 2!! Noroc ca a adormit dupa ce am leganat-o, nu stiu de ce se foieste atat si de ce scartaie prin somn.

Mandruta harnicuto! Eu nu prea le am cu pusul pt iarna (sunt mai greiere asa ), o sa pun doar pungute cu legume pt fetita.

Simplicity
drum bun si vacanta placuta! Mi-a placut motto-ul de ieri, Arianei.

Cris_m sa aveti spor si te asteptam cu drag!

Dulcineea o sa vezi ca o sa-ti pape din ce in ce mai bine piticul.

Si pt ca nu am primit niciun raspuns la propunerea facuta,o repet:
Doriti o intalnire in IOR joi sau vineri?

Sa mai zic ca a trebuit sa rescriu mesajul asta deoarece pe primul l-am pierdut?


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

va las ca mi s-a trezit printul si am de alergat azi
pupici

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Cris_m sa-ti traiasca puiuta!

M-am prins mai greu ce e cu cinstea.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

neata
multam de cofe decenuela .. eu am nevoie ptr k zugravim livingul si dormitorul lui mario deci sunt zombie

LML puilor

La multi ani Alexandra si Alexandru

si va servesc cu bunatati si sampanie si un vin rosu cu o fripturica
cris.d .. exact,nici eu nu ma linistesc pana nu incep baietii sc si gradi ... esti o norocoasa k ana incepe la 1

va multumesc tuturor pentru primirea calduroasa
m-am bucurat sa le citesc pe vikinga si mandruta
eu sper k dupa 15 ... k incep baietii si k termin de zugravit .. si k a venit si frigul,deci voi sta in ksa ... sa fiu la fel de activa k inainte


Spor la treaba ,sa fie copii cuminti sa poti sa iti termini treaba,asteptam sa inceapa copiii scoala sa colorezi mai des viata forumului si implicit a noastra si ca tu sa ai mai mult timp pt tine


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit. "

multumesc frumos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cris_m sa-ti traiasca puiuta!

M-am prins mai greu ce e cu cinstea.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


mersi mult...

Mergi la inceput