Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (128)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

DANYELANA,
ti-am trimis pe PM linkul cu lista bagaje Crs!
Sper ca nu ai plecat deja!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Merci mult

Plecam miercuri dimi ca are baiatul cel mare 2 restante si vrem sa fim cu el. Ca daca il lasam singur...

Din acest motiv am ratat o gramada de oferte pt 30

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Simpli, drum bun, sa ne-auzim cu bine!

Cris.m, spor la treaba si LMA Alexandrei!

Ayanna, pt povestioara

Vikinga, multumim de sfaturile cu bradul de craciun


intrebare: cata branzica calcica faceti si pt cat timp? o zi? doua?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:



ne mai tineti minte?
Ne-am intors din meleaguri straine, nu am avut timp sa recuperez, dar am intrat degraba ptr ca mi-era dor de voi! !!!!

Am citit numai capitolul asta si sincer va zic ca nu am timp sa recuperez nimic nimic asa ca daca ma primiti bine, daca nu eu tot va bat la cap .

Eu vreau sa vad o delfinitzaaaa! eu vin joi sau vineri numai sa fie in timpul zilei, pana in 18 asa....

La noi e nebunie...treb sa ma reobisnuiesc cu casa...sa desfac bagajele, spalat, organizat si aranjat cadourile primite la botez pe care le-a carat taica-su weekend de weekend cand se intorcea din vizitele in Grecia.

Yannis e bine abia astept sa merg cu el la dr ca mie mi se pare mare mare, dar cand am ajuns acasa primu lucru a fost sa il cantaresc si pare ca intr-o luna jumate a luat numai 4-500g....sa vedem ce zice dr...



de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:



Bine ati revenit!!!
Ne era tare dor de voi. Eu zic ca ne putem vedea fara probleme in timpul zilei la ce temperaturi sunt afara.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Alexutza am uitat sa-ti zic spor la desfacut bagaje si aranjat lucrurile. Ce mai face Yannis? Abia astept sa-l vad cum a crescut.

Eu am triat hainele micutei azi si am dat peste blugii pe care ii purta in mai....sunt 1/2 din cei de acum!!!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Am vazut pozeeeeeeee!!!!

Sunt superbe! nici nu mai stiu pe cine sa nominalizez sau pe cine sa felicit sunt asa de frumosi pufuletii si atat de mari s-au facut!!!

LOREX fotomodel ca de obicei si la piscina si la mare peste tot zici ca-s din reviste pozele!

MARA de MIREMIA s-a facut mare si frumushica! inaltutza foc si seamana leit cu mami! aceleasi gene, aceiasi privire, mimica tot! cel putin din poze...treb sa verificam si in realitate

Plateea cu BBTO s-au distrat super la mare si au facut poze frumoase!!! F interesante posele cu bebeii care pasesc in nisip sau foto ale urmelor de pasi, noi nu ne-am gandit sa facem...

G MILADY m-am bucurat sa vad fotografiile tale in album! Bine ai venit in club! poate ne vedem la Hard Rock ca si noi ne petrecem sambelete sau duminicile pe acolo... Si a propos, am vazut pozele cu BBX cand era mic mic, s-ar putea sa ma insel dar cred ca am nascut la acelasi spital

Oani LUCAS arata deja a toddler nu mai e baby! sa-ti traiasca! f frumusel! scump foc....!


Sebastian de Evyme e poznas numa rostogoliri si rasuciri si acrobatii , plus ca i-a crescut parul muuult , luung!

BEA felicitari! arati foarte bine! si inca mai ai pana la termenul de 9 luni! stii povestea...9 luni pui , 9 luni dai....
Eu in concediu din pacate AMP...asa ca nu vreau sa reactualizez AMR ul ca ar insemna sa adaug....

offf am zis eu ca nu vreau sa nominalizez, acum treb sa fug la treaba si nu am timp sa laud toti pufuletii si toate mamicile... sorry ufuletii nenominalizati sunteti niste scumpi toti! toti! va laud personalizat cu proxima ocazie!

Multe


si tuturor, merci de primire MIREMIA
Mi=a fost doooooor de voi!

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

LMA si celorlalti pufuleti sarbatoriti astazi:
Alexander de MP, Alex de Roco, Alex de bubu, Alex de onitza si Alexandra de Ioana_fota!

Alexutza sa ne traiesti cu numele!! Si sa-mi traiasca si mie nepotelul ca este si el Alexandru!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

helau, feti

sa nu mai uit (ca ieri, la Maia) Maia, dragutza, scuze de intarziere
si de nume, daca asa zice lumea: Alexandra printesa, Alex neamtzu' mic, Alexis, Alexandre si Alexandri, ca tocmai ziceam ce memorie de gravida am in ultimu' timp

Ayanna, tare faza cu "dupa o bere". In ultimul timp si eu am cam ramas la diesel-uri de cola cu bere, il visez pe monti de cate ori beau cate unul. la fel si la inghetzata. si la pizza si la cioco. nu mai zic. doar merci ca inca "tzine" dar simt drobu' de sare cat casa.
ma rog, io vroiam sa iti zi tie de pozele zgubilicei: maaa, ce oki de om mare are, ce zambete strengaretze, alea pe marginea patului, super papushica ai tu. Ma uitam la poze dupa ce m-am certat cu Ana mea aseara. La 7 ani are niste fitze, ambitzii, toane de mi se face parul maciuca cand ma gandesc la pubertate. Aseara am facut pizza pe lipie, simpla, doar cu branza si sos de rosii deasupra, ca ii place, niciodata nu a refuzat, ba dimpotriva. ei, aseara a intrat in casa (cu intarziere, for the record) si a inceput: "nu e gata? aaa, pai mi-e foame! ce avem, ca miroase a schnitzel pe strada (eu nu fac niciodata prajeli...): aa, pizza..., pai io nu vreau la cuptor, ca e branza fierbinte dupa aia" ....."pai, cum p...ma-sii sa fac pizza rece, iti dau sandwich daca vrei doar paine cu cascaval..."nuuuu, vreau din asta cu bulion, dar rece" sau..."bine, dar cum o racesti, ca mie mi-e foame"???. no, si asta dupa ce m-am gandit sa ii fac ce-i place, sa nu ii dau clasica salata seara (ca sa pape legume, sa nu ia proportzii, etc)
ei, am varsat si eu aici,dar ...simteam atata frustrare aseara, ce nasol sa ai asteptari de la copii. Cum ne tinem astea in frau, ayanna? mai ales mai tarziu? cum ii "aducem" pe calea oarecum dreapta fara sa "cerem"? stiu ca nu exista retete, ca nu toti sunt la fel, nici parintii, nici copiii, dar ...uneori simti ca esti fara resurse, tot ce ai citit e egal cu zero si furia urca si urca in tample

eu doar sper sa nu ajung la reproshuri, ca asta urasc la oricine: "pentru ce m-am chinuit, eu, mama? pentru cine muncesc eu, mama, etc?. . daca fac vreodata asta, shoot me..

trimit, ca devin...

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

lorex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

ALEXUTZZA, bine ati revenit! si LMA, azi, de nume. Pupam Yannis si asteptam poze.

Miremia, as veni si eu, dar nu pot spune nik sigur, ca de obicei, ca depind de ...transport. numa va rog sa imi ziceti si mie ora si ziua, ca daca pot, sa stiu unde.

ma duc sa culc una mica si sa las una mare la "calculici"



Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput