Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (127)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

ziua buna

noi suntem in a doua zi de bigudeala maxima. da' maxima. urlat pe ma-ma de numa'....dar...zice mama, ceea ce ma uda toata. si mai zice si da-da-da foarte haios. aseara a fost mai bine, ca a impartit si tati efortul..... ma rog, sa inceapa si ana scoala, ca sa nu mai vina in casa duduind cand doarme ema. e grele

so, LUCAS mere la oaste. Bafta, pufule, bafta mami. Sa ne zici cum e ca in cateva luni(12 sper, eu) va urmam si noi.

Lorex, adica Bobitza s-a trezit dar nu a mancat, ci a baut ceai? deci tot s-a trezit si tu la fel?

UCA, TUDOR, ARIANA, YANNIs...pufii pe care nu am apucat sa-i uram sa cresteti mari si sa vedeti partea plina a paharului, cum ne chinuim noi sa "aratam exemplu" pe aici, da??. Aia goala e oricum urata, insipida, nu are rost sa ii dati atentie. Aviz Evyme

Ayanna, noi masa 3 am bagat de 3 zile, pepene galben blenduit (iese zeama multa) cu cereale. insa intentia mea e sa ii dau o cina de oameni mari, adica tot legume, dar altele decat la pranz, daca ma tin curelele: de exemplu, o sa predomine chestii de supa la pranz si seara o sa fie "garnituri" gen fasole verde, spanac, mazare, conopida, etc cu ceva carnitza sau cu orez/cereale. nici noi vreo sansa de lactate... si de soia sau alte alea nu iau, ca nu asta e ideea, sa semene cu laptele la culoare....ci sa aiba valoare nutritiva. laptele de soia are si zahar si alte balarii, daca il iei gata cumparat.

atat am putut, ca Ema e foarte linistita acum si da-da-da, insa Ana ma striga intr-una sa ii dau un cablu si laptopul sa vada Lady and the tramp....

si iu

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Gata dupa lupte seculare ca merge f greu calc azi nu stiu ce are am reusit sa punem si poze

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Buna sa va fie inima !
Pt ca azi facem 7 lunite,va oferim bunatati alese Tort de ciocolata cu mousse de zmeura + cocktail din fructe de padure,un strop de alcool pt cine nu mai alapteazaiar pt bebici dupa pofta inimii LM
LML sarbatoritilor de azi !

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Nu prea pot sa scriu multe Ieri mi-a fost f rau Era sa cad jos cu bbin brate Ne-a ferit DD Sunt epuizata Ma termina psihic mama_acra Imi vine sa-mi iau campii BB e marait,noaptea plange,nu cred ca neaparat de foame(desi din 3 in 3 ore ii dau san)Azi noapte l-am dat cu Calgel si s-a calmat instant si a adormit Dupa o jumatate de ora a plans iar ,i-am dat Gripe baby water,a adormit instant,iar,L-am plimbat prin camera,sa fiu sigura si apoi am mai dormit un pic ...e grele Ce sa facem Sanatosi sa fim !
Evyme,draga mea Imi pare rau Eu am pb si stau la mama Deci e mult mai nasol SO_acra,e so_acra dar cand propria mama iti face rau,e najpa rau Iti tin pumnii sa reusiti sa va mutati de acolo Si noi tot asta visam...nu stiu cand,ca nu avem nici o usita Vorba ta,parca ceva nu ne lasa sa plecam de aici OFFFFFFFFFFF viata !
Mai vroiam sa zic multe Nu mai am timp
Va pupam !

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Buna sa va fie inima !
Pt ca azi facem 7 lunite,va oferim bunatati alese Tort de ciocolata cu mousse de zmeura + cocktail din fructe de padure,un strop de alcool pt cine nu mai alapteazaiar pt bebici dupa pofta inimii LM
LML sarbatoritilor de azi !

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri


LML
multumim de tratatie !



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


AMR 6 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

ayanna.......ca de obicei....spui ce trebuie...iar povestioara...e f f inteleapta si profunda....

simpli..asteptam cu nerabdare motto...trebuie sa reflectam...

oani..ce sa zic....sincer nu stiu ce-i in sufletul tau...poate esti deja calita de la primul...dar io una....parca n-as fi pregatita nici macar de nevoie sa-l las pe jiji....

tre sa ma uit si io pe poze m-ati fc curioasa...

noi azi am papat ciorba...si mazare cu pui( am fc pt je dietetik ... familionul serveste + pui ..je nu...ca e la dieta)...a iesit f buna..n-a mancat f mult..nu ca nu i-ar fi placut...cred ca trebuia sa-l mai las, sa-i fie foame...

am uitat LML...tuturor bb...

dulci..nu te supi dar am sarit oferta ta......ma intelegi, da?



Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR <7.....ma iau la tranta cu ele!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Nu prea pot sa scriu multe Ieri mi-a fost f rau Era sa cad jos cu bbin brate Ne-a ferit DD Sunt epuizata Ma termina psihic mama_acra Imi vine sa-mi iau campii BB e marait,noaptea plange,nu cred ca neaparat de foame(desi din 3 in 3 ore ii dau san)Azi noapte l-am dat cu Calgel si s-a calmat instant si a adormit Dupa o jumatate de ora a plans iar ,i-am dat Gripe baby water,a adormit instant,iar,L-am plimbat prin camera,sa fiu sigura si apoi am mai dormit un pic ...e grele Ce sa facem Sanatosi sa fim !
Evyme,draga mea Imi pare rau Eu am pb si stau la mama Deci e mult mai nasol SO_acra,e so_acra dar cand propria mama iti face rau,e najpa rau Iti tin pumnii sa reusiti sa va mutati de acolo Si noi tot asta visam...nu stiu cand,ca nu avem nici o usita Vorba ta,parca ceva nu ne lasa sa plecam de aici OFFFFFFFFFFF viata !
Mai vroiam sa zic multe Nu mai am timp
Va pupam !

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Dulcineea LML sa fiti sanatosi ai dreptate e tare greu sa stai cu cineva indiferent ca e ma-ma sau so-acra eu de multe ori ma vait ca sunt sg si nu are cine ma ajuta dar alteori ma bucur ca nu am pe cineva care sa ma toace la cap si mai rau sa ma incurce.pt voi

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

neata fetele...
fluturiti cu un spor ca eu una, greu ma tin dupa voi.

mai ales ca-s creata rau. pastaia mea, invariabil, nu mananca. orice ii dau, nu vrea. prefera sa stea flamand, cu stomacul chioraind decat sa manance. asa ca mai am nitel si ma urc pe pereti. intru la banuieli de acum. cum poate un copil la 7 luni sa fie incapatanat pana si la mancare? la el, nu se aplica chestia aia cu foamea e cel mai bun bucatar.

mickimica, m-am tot gandit la tine cat ai putut tu sa induri in sarcina cu strumful tau, cat ai stat in pat... uau! s-a meritat, asa-i?

dece... tu esti sigura ca gena de moldovean e de vina pt cat de bine mananca jiji? al meu ce-o fi? eschimos? tai un urs polar sau un ren sa-i dau, oare???

haircut, pt cea mai buna mamica cu cea mai scumpa fetita!

bubu... ai un flacau... jos palaria! deja merge???

LML sarbatoritilor de azi!

simply... sa va iubiti mult si sa papati tot din farfurie!

pt lucas!

larisel, oau... ce de chestii fac gemanutele... banui ca e greu, dar trebuie sa fie splendid la patrat...

ayanna... ma mobilizez de nevoie, nu ca n-as gasi altceva de facut in schimb. eh... in shimb, dormita, nedomita, ma dai gata cu mesajele tale. vrei sa scrii mai des si mai mult? asa-mi place sa te citeeeesc... asa mai ajungi la inima omului fix cand trebuie... of, of...

dulcineea, multa putere... ca speranta moare ultima!

pup...
over and out!





I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

simpli..asteptam cu nerabdare motto...trebuie sa reflectam...




Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR <7.....ma iau la tranta cu ele!!!!!...

dar am schimbat motto-ul...sau "asteptam" se refera la trecut si nu la "noi asteptam" ?


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Vrei sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa le iubesti? Priveste-le de departe. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Se vede ca v-ati cam intors din concedii...se umplu la pagini...


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput